Autor Zpráva
Ray Doyle
Profil
Dobrý den, rád bych poprosil zkušenější o radu ohledně následujícího:
Včera jsem si koupil iPad mini, mám ale problém s jeho připojením k internetu. Doma mám wifi router a k němu bez problému připojeno několik notebooků. Vím, že toto je otázka spíše na poskytovatele mého připojení, nemám ale internet klasicky od komerčního poskytovatele, ale od občanského sdružení - Pilsfree a na technické podpoře nejsou bohužel dvakrát sdílní a ochotní pomoci. Každý počítač připojený v domácnosti se musí registrovat v administraci účtu (na přiloženém obrázku) . Nevím si ale rady, co nastavit v samotném tabletu:

Mohu nastavit toto:
IP adresa: DHCP / BootP / Statická

A poté zadávám:
IP adresa
Maska podsítě
DNS
Domény hledání
ID klienta

HTTP Proxy: Vypnuto / Manuálně / Auto

iPad jsem koupil včera, nevím, jestli je problém s ním nebo jen s připojením (jeho nastavením) k pilsfree. Chová se v tomto ohledu totiž zvláštně. Některé webové stránky načte, některé ne (při zkoušce na jiné wifi ale funguje naprosto bez problémů). Co jsem našel na Google, mohl by to být problém s nastavením MTU, ale tak jako tak si nevím rady, jak to případně vyřešit.

Děkuji všem za ochotu pomoci.


Ještě doplním, že internet nyní "funguje" při nastavení IP adresa DHCP a poté si údaje tablet načte sám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0