Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Dobrý deň,

viem, že toto nie je špecializované fórum na všeobecnú PC prácu, ale nedávno som narazil na zaujímavý problém. Potreboval by som vytvoriť na PC nové používateľské konto s obmedzením, aby tento užívateľ mohol spustiť iba jediný program a pracovať s ním. Je možné nejak dosiahnuť toto obmedzenie? S podobnými záležitosťami nemám žiadne skúsenosti a nerád by som niečo pokazil.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Plaváček
Profil
lionel messi:

Pokud vím, nic takového zařídit nelze.
lionel messi
Profil
Plaváček:
Ok, tak ako vyriešiť nasledovnú situáciu, do kt. som sa dostal: Na strednej škole robím o pár týždňov skúšku na jazykový certifikát. Kvôli zrakovému hendikepu by som potreboval pracovať na svojom upravenom NTB so špeciálnym zväčšovacím programom (konkrétne ide o prácu so slovníkom (bežné slovníky majú pre mňa trpasličie písmená)). Keď som včera o takúto možnosť požiadal skúšajúceho, povedal, že by mi to zrejme dovolil, ale optimálna varianta by preňho bolo uistenie, že mám prístup len na tento slovník a preto mi navrhol riešenie opísané v [#1]. Dosť som sa tomu čudoval a z tohto dôvodu som tu zadal túto otázku.
Plaváček
Profil
lionel messi:

Přiznám se, že otázce moc nerozumím. To budeš ke slovníku přistupovat přes vzdálenou plochu?
lionel messi
Profil
Plaváček:
Skúšajúci by proste chcel, aby bola nejaká "technická záruka", že počas práce použijem iba slovník (sám nechápem dôvod, počas celej skúšky mi bude aj tak stáť za chrbtom, ale radšej sa nepýtam, lebo potrebujem, aby mi to povolil).

To budeš ke slovníku přistupovat přes vzdálenou plochu?
Asi nie, vzdialenú plochu som nikdy na nič nevyužil. Niečo podobné síce spomínal, ale s rodeným Nemcom viesť informatický dialóg je aj pre mňa trošku problém :) Môžem sa spýtať, ako by si moju situáciu vyriešil Ty?
Plaváček
Profil
lionel messi:

Nevím, jak bych to řešil, protože fakt problém tvého zkoušejícího nechápu. Asi jediné řešení je takzvané "slovo chlapa". Ty slíbíš, že nic jiného dělat nebudeš, a on ti prostě bude věřit. Technické řešení posoudit nedokážu, protože pořád nechápu, o co vlastně jde.
lionel messi
Profil
Plaváček:
fakt problém tvého zkoušejícího nechápu. Asi jediné řešení je takzvané "slovo chlapa". Ty slíbíš, že nic jiného dělat nebudeš, a on ti prostě bude věřit. Technické řešení posoudit nedokážu, protože pořád nechápu, o co vlastně jde.
Na 100% súhlasím, veď ten návrh o "záruke" vyšiel z jeho hlavy a tiež som ho celkom nepochopil. S podvodmi na písomkách/skúškach som navyše nikdy nemal najmenší problém, spolieham sa len na vlastnú hlavu, preto nebude problém sľub aj dodržať - navyše už som písal v [#5] - bude sedieť vedľa mňa počas celej skúšky ako skúšajúci a asistent v jednej osobe. Ešte sa s ním každopádne o tom porozprávam a tiež to vidím na "slovo chlapa". Ešte raz by som ti chcel poďakovať za strávený čas nad mojim problémom/výmyslom môjho profesora :)
Mike8748
Profil
lionel messi:

přihlásíš se na admin účet, v ovládacích panelech vytvoříš nového uživatele s omezeným oprávněním
odhlásit admin, prihlásit na nový účet (aby se vytvořila plocha atd), odhlásit a zpět přihlásit admin
z admin účtu otevřeš složku Program files, a u všech programů které chceš zablokovat klik pravým, Vlastnosti, Zabezpečení, zvolíš toho nového uživatele a v Oprávnění zaškrtneš Odepřít u oprávnění Číst a spouštět. Přihlášený uživatel potom nebude mít přístup k dané složce tedy ani programu (zobrazí se hláška že se nepodařilo spusit program a že nejspíš nemá dostatečná oprávnění)

pokud v PC máš hodně programů tak to bude docela otrava nastavit
lionel messi
Profil
Mike8748:
Veľmi pekne ďakujem, presne toto obmedzenie som hľadal.

pokud v PC máš hodně programů tak to bude docela otrava nastavit
To sa bude dať zvládnuť, hoci je toho celkom dosť (spomínanú skúšku mám totiž až v decembri :))
Amunak
Profil
lionel messi:
Skoro bych řekl, že ten zkoušející/dozor je tam právě od toho, aby hlídal, jestli nepodvádíš - takto, nebo jinak, ne? Problém je, že každá takováto překážka se dá překonat. Vůbec nejlepší bude, když si ta práva omylem nastavíš na něčem špatně tak, že se ani nedostaneš k tomu, co potřebuješ.

Nedoporučoval bych to. To je takový problém, aby ten dozor celou dobu sledoval, co na tom PC děláš?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0