Autor Zpráva
krab
Profil *
Zdravím,
mám na noťasu procesy svchost.exe a i když nic nedělám, běží procesor na cca 50% a sem tam vylítne i více. Větrák potom docela hučí. Vypnout to nejde, tak nevíte někdo co s tím? Na netu jsem hledal, ale našel návody pro XP, a když už jsem něco zkusil, nefungovalo. Tak jestli někdo nemáte ověřený způsob co s tím, díky.
screen správce - screennuto po restartování
quatzael
Profil
krab:
máš tam asi nějakej malware..
Actimel
Profil
krab:
Nenapsal si, co máš za systém. Nicméně mně toto dělalo nedávno hned po nainstalování XPček. Stačilo jen zakázat automatické aktualizace (stejně už žádné pro XP nebudou) a bylo po problému :)
peta
Profil
co jsou to za win? co je to za hw notasu? co na tom vsechno spoustis?
Win8 maji tu necudnost, ze programy v metru zustavaji spustene. Bezne win maji navic problem s aktualizacemi win, antiviru i ostatnich programu, ale take treba defrag (zkratka, strasny binec, protoze win nema spravce aktualizaci a stahovani, kde bys mohl aktualizace jednotne zakazat nebo sledovat, ktery program komunikuje se siti, takze si kazdy program muze delat, co chce). svchost.exe Rozklini si tam postup pro zobrazeni sluzeb a zjisti si, kterou ti to spousti.
Edit: Jeste bych mozna zminil pravidelny test antiviru v kombinaci s aktualizacemi win :)
Joker
Profil
quatzael:
máš tam asi nějakej malware..
To nemusí být malware, svchost.exe je něco jako kontejner, ve kterém běží služby využívané dalšími aplikacemi.

Může to klidně způsobit nějaká nenažraná aplikace, nebo dokonce samotný operační systém, v kombinaci s příliš slabým hardwarem.
Jinal tady se píše, že (u Win XP) to mohou dělat aktualizace a řešení je prostě čekat a ono po několika hodinách přestane.
1Pupik1989
Profil
Taky na té stránce od Jokera je fix, tak ho zkus.

Já jednou aktualizoval windows xp a od té doby hned po instalaci zakazuji aktualizace a centrum zabezpečení. Asi mám rád neukecané systémy. Nikdy jsem se s vytížením Service hostu nesetkal.
krab
Profil *
teĎ jsem ve škole, jak se dostanu na privat, zkusím to a dám vědět, děkuji :)
jinak windows 7 a HP ProBook 4510s
krab
Profil *
tak jsem něco z odkazu výše zkusil, něco mi nešlo (psalo to, že je to pro XP tuším). Pak sjem stáhl "MicrosoftFixit.wu.LB.34309529068364616.3.1.Run" opravilo to něco s aktualizacemi, ale problém pořád. Teď mám zaplý jen FireFox (běží asi 5 minut) a procák na 60%. Procesy svchost - screen
jinak ostatní procesy - první je to svchost.exe (DcomLaunch), druhý Firefox s hodnotou kolem 9.00, další se pohybují kolem 2 a méně
peta
Profil
vista - ff - 1-3%, 250MB pamet
flash, java, javascript hodne zatezuji. Treba na facebooku jsem hral chvilku smouliky nebo sims na starem notebooku (1G ram, slabsi procesor) a dost to nestihalo. Ted nedavno bracha odinstaloval skype a nahral si jiny program, protoze mu nestihala hra.
Az te prestane bavit hrat si s ff, tak ho vypni a ostatni programy taky, jestli ti to treba stale dela? Treba je problem prave ten FF a to pak muze byt i nejaky spamovaci viru, ktery potrebuje ke svemu behu inetovy prohlizec.
krab
Profil *
omlouvám se za spoždění, včera mi nebylo zrovna nejlépe a dnes ráno také nic moc a odpo jsem to musel dohánět
tady screen, nechal jsem ho naběhnout a po 5-ti minutách udělal screen - screen
jinak notebook běžel od posledního příspěvku doteď tak 20 hodin celkem a jednou minimálně 5 hodin v kuse (připojen narychlém netu), takže aktualizace by se určo nainstalovaly (později jsem automatické vypl), takže nějaký návod, jak svchost vypnout, nebo omezit, aby nebral tolik procesoru?
peta
Profil
Viz link ve [#4], zjisti si, ktery program ten proces ma pod sebou. Osobne bych vypnul: Avast, Skype, pripadne torenty. Taky jsem zahlid na jednom foru, ze to mas zavirovane, takze, postupuj, jako bys to mel zavirovane, antivir+neco na spyware, nouzovy rezim a tak.

Tady je asi v 15% stranky jakysi navod. Nechce se mi to studovat. http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/c880e64b-c558-4e9f-8eb8-095d5ea55992/dcomlaunch-thrashing-my-hard-disk?forum=w7itproperf
Tez jde nastavit procesu priorita a ruzna omezeni, mozna to dela ten navod, takze by se mu to dalo aspon omezit :)
Tez je tam pozdeji link http://devcoma.blogspot.cz/2009/11/how-to-configure-sysinternals-procmon.html
Pak je tam tez link na opravny balicek http://support.microsoft.com/kb/982210
Asi v 60% stranky je jakysi prikaz tasklist /svc /fi "imagename eq svchost.exe"
Asi v 90% stranky je zas zpusob vypnuti Windows Defender, jakesi ochrany disku
Control Panel -> System -> System Protection -> System protection (tab) -> Protecting parameters -> Local disk C (System) -> click Setup button -> Turn off system Protection
Ve 100% stranky je
was some audio function, so i unplugged my headphones and it worked fine
Treba neco z toho se bude dat pouzit :)

krab:
"omezit, aby nebral tolik procesoru" - pravym tlacitkem, nastaveni priority na Nizka
Fisir
Profil
Způsobují to automatické aktualizace, pomůže manuální kontrola. Microsoft slíbil, že vydá záplatu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0