Autor Zpráva
nethor
Profil
Nevíte někdo, jak nastavit spuštění programů při startu Windows 8.1?
Přecházím z XP, tam jsem měl v programech 'Po spuštění' start Apache, připojení přes modem a nějaké další drobnosti.
V Win 8.1 taková nabídka vůbec není, podařilo se mi najít složku 'C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp', ale vložení zástupce do ní nefunguje.
Fisir
Profil
Reaguji na nethora:
» Win + W
» plánovat úlohy
» Vytvořit úlohu (v pravém panelu)
» nějak pojmenovat
» Spustit nezávisle na přihlášení uživatele
» přepnout na kartu Aktivační události
» Nová
» Začátek úlohy: Při spuštění
» OK
» přepnout na kartu Akce
» Nová
» nastavit, co spustit
» OK
» (zopakovat podle toho, kolik programů chceš spouštět)
(» přepnout na kartu Podmínky
» odškrtnout Spustit úlohu pouze při připojení k napájení)
» OK
Krakatoa
Profil
nethor:
1) Vložení zástupce do této složky:
'C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp'
funguje tak já k má, tedy pokud tam vložíš zástupce, po startu se spustí.
2) Pokud chceš spouštět Apache/Mysql po startu, proč je nespouštíš jako službu a nespouští se automaticky?
3) Podívej se do prográmku autoruns od sysinternals jaké jsou možnosti spouštění po startu, začíná to:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
nethor
Profil
Krakatoa:
'C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp' funguje tak ják má

Funguje se zástupci programů, (díky)
ale ne se zástupcem připojení.

Při postupu od Fisire hlásí po přidání zástupce připojení fatal error.

Nechápu, proč to MS tak rozvrtali, na XP (myslím, že i na 7) bylo nastavení po spuštění triviální záležitost na pár vteřin.

Krakatoa:
2)
Popravdě nevím. Instalaci Apache/PHP/Mysql řeším jem při přeinstalaci (naposledy před cca 4 lety) a do příště to spolehlivě zapomenu.
Je z hlediska výkonu/stability lepší spouštět Apache/Mysql jako službu? Příp. existuje nějaká ověřená bezproblémová instalační triáda?

3)
To jsou věci, kterým nerozumím, nerad bych novou instalaci nějak zprasil. .-)
Petr uzivatel
Profil *
Zdravím,
to nastavení v Plánovaných úlohách je fakt vtipné. Jeden aby přemýšlel, jestli není jednodušší začít pracovat s Linuxem.
Každopádně jsem zkusil obě verze, přetažení ikony jednoznačně preferuji. Z toho důvodu bych rád podobně úžasný návod od Nethora, jak danou věc zase vymazat z Plánovaných úloh. Hledám, kde můžu, a nenacházím.
Díky, Petr

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0