Autor Zpráva
fulllist
Profil *
Zdravím,

mám problém se startem PC.

Z ničeho nic najednou po zapnutí PC stojí cca 5 minut. Je zde pouze informace o frekvenci procesoru a nic se neděje. Po těch cca 5 minutách se normálně rozjede. Dělá to asi 4 dny. Předtím to bylo ok.

Neporadí někdo, čím to může být?

Díky.
sitole
No jedniné co mě napadí je Vir který se načítá..
No dej obnovení systému cca 5-6 dní zpět :)
Fisir
Reaguji na fulllista:
Neprobíhá nějaká kontrola systému přes BIOS? Sice nevím, proč by to mělo trvat tak dlouho, ale na některých počítačích se ještě před startem OS zobrazují různé technické informace o hardwaru.
Joker
sitole:
Jestli jsem to správně pochopil, je to ta úplně první obrazovka BIOSu, v tom případě to nebude ani vir, ani špatný systém.

Dlouhé zatuhnutí počítače na téhle obrazovce je většinou způsobené špatným nastavením disků (BIOS se snaží je nadetekovat a když mu to nejde, dlouho to trvá). Ale ještě nikdy jsem neviděl, že by to trvalo 5 minut. Kdyby půl minuty nebo minutu, tak to jo.

Nevyhodí to náhodou nějakou chybu a „press F1 to continue“?
fulllist
Profil *
Je to úplně první obrazovka po zapnutí.

Jsou zobrazené informace o desce a procesoru a taky CPU ID a PATCH ID a stojí to.

Dnes jsem to měřil a stojí to dokonce cca 7 minut.

Pak se to normálně rozběhne.

Žádná chyba. Není možnost přeskočit pomocí F1.

Ať mačkám cokoliv, tak to nereaguje, ale pamatuje si to a případně to pak skočí do BIOSU, pokud během pauzy mačkám DEL.

Nevím, jestli je to nějaká chyba v HW, když se to zasekne při detekci. A jak bych případně zjistil kde???

Stojí to na procesoru, ale nevím, co s ním může být a jestli to je tím...
pcmanik
fulllist:
Skús vytiahnuť všetky ramky a nechať tam len jednu, odpojiť všetky zariadenia ktoré nepotrebuješ pre štart - mechaniky, čítačky kariet, ďalšie disky... Ak máš integrovanú grafiku tak skús odpojiť aj hlavnú grafiku.
Nemá tvoja základná doska malý stavovaý displej s kódom? Poprípade ledky indikujúce stav? Podľa nich sa dá presne zistiť v čom je problém.
Nepretaktovával si náhodou ten počítač?
LudekBrno
fulllist:
Nejspíš nějaký zásek v BIOSu. Doporučil bych natažení defaultních hodnot BIOSu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: