Autor Zpráva
Lopucha
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké možnosti existují, když chcete používat pro rozličné účely na svém PC více OS. Vím, že existují virtuální mašiny, ovšem provoz v nich má daleko od plnohodnotného používání systému či PC. Chtěl bych mít několik OS, napříklád pět na jednom disku nebo dokonce na externím disku. Dvě sedmičky, vistu, osmičku.x64.. atd. Prostě se nejlíp mezi nimi přepínat. Jeden systém by byl například v ramce, nežral by ale výkon procesoru - aktivujete jeden, jiný deaktivujete. Nejlépe systém se speciálně vyhrazeným prostorem, který nebude kolidovat se souborovým systémem...2x program files a podobně.Jde mi o používání více systémů na jednom PC s co nejsnazšími a nejrychlešmi možnostmi přepínání mezi nimi ale bez ztrát výkonu procesoru a dalších limitací. Hodí do placu někdo tipy?
juriad
Profil
Pokud nechceš virtualizovat, tak jinak než restartem mezi systémy přepínat nelze.
Kvalitní virtualizace v dnešní době nemá problém s výkonem.
Lopucha
Profil *
juriad:
Hlavní problém virtualizace (pro mě), je neplnohodnotý directx. Zkouším vmware workstation10. A rozdíl mezi klasickým systémem je obrovský. Vytížení procesoru velmi vysoké. Existuje program, který nějak menežuje systémy restartem? Prostě správa, aby vše jelo, nic nekolidovalo..??
aDAm
Profil
co tam chceš "menežovat" ? Buď ti nabootuje jeden nebo druhý. Stačí obyč bootloader.
Lopucha
Profil *
aDAm:
Je známo, že více OS na jednom disku může být celkem peklo. Já zkoušel kdysi dávno dva a raději jsem to vzdal. Takže tím odmenežováním myslím program, který bude řídit už samotnou instalaci systému a bude počítat s tím, že na disku je třeba 8 systémů. Odmenežuje složky jako ProgramFiles...noře dalšího potenc, konfliktního... Prostě dojde k zajištění bezproblémového chodu toho, co popisuju.


nebo.. už třeba přímo v sysu windows 7 zadáš že chceš přepnout do osmiček prof.. Dojde k restartu a automaticky se vybere systém zvolený prve..načte se. HLedám prostě profi software, který ulehčuje správu více systémů.
Fisir
Profil
Reaguji na Lopuchu:
složky jako ProgramFiles
Vytvoř pro každý systém nový oddíl na disku. Pak do sebe nebudou nijak zasahovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0