Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Ahoj,

chci se zeptat, jde do souboru hosts na Windows nějakým způsobem pracovat s podmíněnými zákazy stránek? Konkrétně mi jde o to, že na jistém počítači blokoji vybrané stránky
127.0.0.1 example.com

Přesněji řečeno, neblokuji, přesměrovávám na localhost, ale to nevadí (našel jsem toto přesměrování, jestli existuje i blokace, můžu ji nahradit).

Blokuji na firemních počítačích třeba facebook, twitter, atd. Nechceme, aby se naši kolegové socializovali místo práce. Šlo by přesměrování (příp. jiné blokování daných stránek) podmínit časem (v průběhu oběda ať si klidně přistupují)? Nebo počtem zobrazení denně? Nebo jakkoliv jinak, troch povolit a pak zakázat?

Díky.
Fisir
Profil
Reaguji na anonymního:
Pomocí hosts nikoliv. Bude potřeba nějaký speciální program.
DJ Miky
Profil
Změna DNS by šla vyřešit vlastním DNS serverem, kterému se bude aktualizovat konfigurace v závislosti na čase např. pomocí cronu. Nebude to ale fungovat tak, jak by bylo záhodno – prohlížeče si totiž také drží v paměti výsledky DNS dotazů, alespoň do ukončení. Stačí si tak nechat otevřené okno prohlížeče po celou dobu a přístup bude povolen (prohlížeč už se nebude znovu ptát DNS).

Bylo by potřeba to řešit přímo na úrovni směrování – konkrétní IP adresy serverů sociálních sítí (pozor, typicky se po nějaké době mění) zakázat ve směrovači (routeru). A opět v závislosti na čase aktualizovat konfiguraci směrovače cronem nebo podobně.
Amunak
Profil
anonymní:
Takovéhle blokování je hloupé. Pokud skutečně chcete něco blokovat, musí se to udělat na směrovači (tedy routeru), který míří do internetu, jak psal DJ Miky.

Ale i tak mi to přijde hloupé. Jednoduchou proxy, kterých existují tisíce, se dá libovolné blokování obejít. Pokud se zaměstnanci chtějí v pracovní době bavit, nezabráníte tomu. Ve výsledku ty lidi spíš naštvete, a oni dost možná stráví ještě delší dobu zkoumáním toho, jak to obejít. Navrhoval bych spíš přátelsky jim domluvit, ať se pokusí při práci věnovat práci, a případně sledovat (s jejich vědomím) síťový provoz, a když nekdo bude přistupovat na sociální sítě až příliš často, tak mu domluvit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0