Autor Zpráva
Juandev
Profil
Nějak se mi přerušilo spojení excellovských souborů s excellem. Nyní se snažím klasickým způsobem, tedy poklikám v průzkumníkovi na soubor XLS, pokračuji na výběr programu, kterým se soubor bude otevírat.

Problém je, že nemohu najít MS Excell. Když ho dám do hledání, tak se zobrazuje v adresáři ProgramData, který ale není v běžném výběru průzkumníka.

Jak na to?
_es
Profil
Juandev:
Dal si hľadať "excel.exe"? Nenašiel si len súbor odkazu? Je Excel korektne nainštalovaný, respektívne, nebol po inštalácii nejako „pošahaný“?
Juandev
Profil
_es:
Dal si hľadať "excel.exe"? Nenašiel si len súbor odkazu?
Nedal, ale v tomto případě mě to přijde jedno. Když hledám ve službě Search Excel, tak by měla najít všechny soubory to slovo obsahující v názvu. A je pravda, že se to snažím otevřít souborem odkazu. Myslím, že v tomto případě by to mělo fungovat.

Je Excel korektne nainštalovaný, respektívne, nebol po inštalácii nejako ‚pošahaný‘?
Určitá pošahanost se dá čekat u všech produktů MS. Tady to ale fungovalo, bylo to dobře nainstalované.


Napadá mě, jestli se nedá přímo z Excelu asociovat určitý typ souborů s tím programem?
Joker
Profil
Juandev:
No…
Je tam vůbec nainstalovaný Excel?
→ Ne: Nainstalovat Excel.
→ Ano: Jde normálně spustit?
| → Ne: Opravit instalaci Excelu.
| → Ano: Ve vlastnostech zástupce nebo položky která ho spouští je cesta k souboru s Excelem.

Doplnění:
Jinak bych samozřejmě očekával, že Excel bude v seznamu dostupných aplikací. Jestli tam není, už to je divné.
Juandev
Profil
Joker:
| → Ano: Ve vlastnostech zástupce nebo položky která ho spouští je cesta k souboru s Excelem.
Tak v tom byl také zakopaný pes. Ta složka je umístěna v nějaké skryté struktuře, se kterou to neumím asociovat.

Doplnění:
Jinak bych samozřejmě očekával, že Excel bude v seznamu dostupných aplikací. Jestli tam není, už to je divné.
Ano, já také. Takže je to divné.

Nakonec jsem vyřešil přes IRC #windows: excel.exe jsem našel po zadání do příkazového řádku:

dir /s/a \excel.exe

a pak klasickým způsobem asocioval se soubory typu *.xls a *.xlsx.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Juandeva:
Jinými slovy stačilo dát hledat excel.exe, jak ti doporučoval nahoře _es.
Bubák
Profil
Chamurappi:
Jinými slovy stačilo dát hledat excel.exe, jak ti doporučoval nahoře _es.
Soubor excel.exe má pravděpodobně atribut "systémový", takže ho "lamy" nevidí, kvůli standardnímu nastavení Windows "Nezobrazovat skryté a systémové soubory". Juandev buďto špatně hledal podle [#2] , nebo nevysvětlil, jak zobrazil soubor excel.exe po jeho nalezení podle [#5].
Juandev
Profil
[#5] Juandev

Chamurappi:
Jinými slovy stačilo dát hledat excel.exe, jak ti doporučoval nahoře _es.
To jsem udělal a excel.exe nenašel.

Bubák:
takže ho "lamy" nevidí, kvůli standardnímu nastavení Windows
Jako by Windows, nemohli být nastaveny lépe. Já nemusím mít v defaultu neviditelnost systémových souborů. Dřív to tam nebylo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0