Autor Zpráva
Juandev
Profil
Jak se naformátuje disk? Teď jsem se koukal do BIOSu a žádná taková funkce tam není. Není to tak, že musím od někud něco nabootovat a tam na to najdu nástroj?
Martin02
Profil
Juandev:
Buďto při instalaci OS nebo třeba ve win přes Správu počítače (pravým tlačítkem na Tento počítač a "Spravovat") -> Úložiště -> Správa disků.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Pleteš si nás s vyhledávačem.
Juandev
Profil
Fisir:
Pleteš si nás s vyhledávačem.
Tak já nevím. Vše jde snad najít v Googlu. Diskuse je jen jiná forma získávání informací. Nebo sem má člověk chodit s problémy?

Martin02:
No ale když chci tím formátováním zlikvidovat i OS, tak to mám spouštět z OS?
juriad_
Profil *
Ano. Třeba ze systému spuštěného z CD nebo flashky.

Opravdu pokládáš mnoho dotazů, které s webem nesouvisí. Nechci tě vyhánět, to rozhodně ne, ale tvé počínání přitahuje příliš pozornosti (uživatelů i vyhledávačů) k této kategorii, kterou nechceme rozšiřovat.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Nebo sem má člověk chodit s problémy?
Ano, najdu si řešení mého problému na internetu, ale stejně se mi nedaří problém vyřešit, tak se zeptám. Lidé zde odpovídají ze své dobré vůle, ale nesuplují vyhledárádi

Uvedu příklad: založil jsem vlákno s dotazem ohledně MTA Exim. Dotaz to je sice primitivní, ale i přes veškerou viditelnou snahu nemohu najít řešení. To je v pořádku. V pořádku by ale nebylo, když bych hned po vyřešení napsal, proč mi emaily nepřicházejí, když nastavení Maildir jsem na Googlu našel za půl minuty.

Pochop, diskutéry by po čase přestalo bavit jen překopírovávat dotazy do vyhledávače. Ale tím tě nechci odradit od dalšího působení na této diskusi, za každý konstruktivní dotaz jsme rádi.

když chci tím formátováním zlikvidovat i OS, tak to mám spouštět z OS?
Ne, pokud používáš OS Windows a máš instalační DVD, dá se to provést z něho, případně z nějaké live distribuce Linuxu (sám jsem to nezkoušel, ale pozor na podporu souborových systémů).
Amunak
Profil
Pokud chceš všechno zlikvidovat, většinou je to dost snadné. Jestli tam pak hned chceš instalovat nový systém, formát disku ti umožní snad každá instalačka operačního systému, takže to můžeš udělat v rámci přeinstalování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0