Autor Zpráva
Powerpointer
Profil *
Zdravím!
Měl bych dotaz, nevím, kam ho ani pořádně zařadit.
Mám tři prezentace v PowerPointu na téma Praha, Brno a Ostrava. Kladu největší důraz na design, proto bych chtěl, až budu prezentaci někde prezentovat, aby se mi nějak stylově otevřela mapa ČR a tam bych si klikl na město Praha a otevřela by se mi prezentace o Praze. Stejně tak s Brnem nebo Ostravou. Jakmile bych prezentace Prahy (Brna nebo Ostravy) dojela na konec, aby se znovu otevřela původní mapa ČR. Počítám s tím, že mapa ČR může být klidně obrázek - je to pouze příklad. Nemusí to být nic dynamického. Už jsem toto u pár lidí viděl, ale vůbec netuším, jak to udělat. Nevíte někdo prosím jak? Musí na to být nějaký speciální program nebo to jde rovněž v Powerpointu? Děkuji za každou radu.

PS: Nejsem antitalent na PC, ale toto opravdu netuším.
janbarasek
Profil
Powerpointer:
Tu mapu ČR hoď na první snímek prezentace a přes něj vykresli průhledné objekty (třeba obrázek nebo vykresli průhledný čtverec), které budou odkazovat na jednotlivé části prezentace. Pak všechny 3 prezentace nalep na sebe do jednoho souboru a jen provázej pomocí odkazů. Přímo v PowerPointu na to jsou funkce, že lze navést odkaz přímo na konkrétní snímek.
Powerpointer
Profil *
Ahaaa, už myslím, že vím. Díky za nápad, zkusím to. :)
Powerpointer
Profil *
Tak jsem to zkoušel a zvládám to. Akorát mám problém, jde nějak nastavit, aby se mi po posledním snímku v daném tématu snímek přesměroval na začátek a nešel na další snímek? Samozřejmě pokud tam tedy nechci mít žádné menu, mám na mysli, aby se to vrátilo na původní mapu po kliknutí kdekoliv na snímku. Víš?


Jediné, co mě napadlo je dát průhledný obdélník přes celý snímek. Zdá se mi to ale takový neohrabaný, lepší způsob není?
janbarasek
Profil
Powerpointer:
Tak v posledním snímku dej tlačítko, které bude odkazovat na první snímek. Zas tak hrozné řešení to není.
Powerpointer
Profil *
To není, ale co když prezentaci nebudu prezentovat já, nýbrž někdo, kdo je rád, že umí vůbec zapnout powerpoint a nebude na tyhle tlačítka brát zřetel a prostě bude dál klikat a tím se mu to nevrátí na úvodní stránku?
janbarasek
Profil
Powerpointer:
Tak dej tlačítko přes celý snímek, pak bude nevyhnutelné, aby na něj prezentující klikl. Problém nastane v případě, když bude snímky posouvat pomocí klávesnice nebo kolečka myši.
Marschmallow
Profil
Powerpointer:
Nebo můžeš dát stejnou mapu i s odkazy za každé město:
1. Mapa - s odkazy
2. Praha - několik snímků
3. Mapa - s odkazy
4. Brno - několik snímků
5. Mapa - s odkazy
6. Ostrava - několik snímků
7. Mapa - s odkazy

EDIT: Nebo můžeš za každé město dát obrázek (v barvě prezentace) a ten bude třeba za 0,5sec automaticky odkazovat na první snímek
juriad
Profil
Podle toho co jsem našel se jedná o „Custom show“, definuješ si podprezentaci B (prezentaci B uvnitř prezentace A). Pak hypelinkem v A přejdeš dovnitř té prezentace B a zároveň zaškrtneš „Show and return“, což způsobí, že jakmile B skončí, vrátíš se na místo v A odkud jsi přešel do B.

Toto by mohlo pomoct.
http://www.pptalchemy.co.uk/custom%20shows.html
Tonda Kozák
Profil *
Zkoušel jsem to v Office 2007 a tam je možné nastavit si vlastní způsob prezentace - můžete si zvolit, v jakém pořadí se budou snímky zobrazovat bez ohledu na to, v jakém jsou skutečném pořadí. Můžete si potom nastavit, aby se jeden snímek zobrazil několikrát na různých místech prezentace. (Nevím, jestli to je to samé, co psal juriad.)

Vlastní prezentaci si nastavíte takto:
- Karta Prezentace -> Vlastní prezentace -> Vlastní prezentace... -> Nová; tam si nadefinujete vlastní prezentaci

- Karta Prezentace -> Nastavit prezentaci -> sekce Zobrazit snímky vyberete Vlastní prezentace; tím si nastavíte prezentování podle vlastní prezentace

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0