Autor Zpráva
Juandev
Profil
Neexistuje nějaký nástroj, který by zaznamenával operace, které na počítači dělám a pak z toho vytvořil program? Některé stejně úkony by bylo dobré zautomatizova.
_es
Profil
Juandev:
Na „počítači“ znamená čo? Aký operačný systém? Sú to len „operácie“ v nejakej konkrétnej aplikácii? Trebárs aplikácie MS Office umožňujú bez znalosti VBA spraviť VBA makrá tak, že sa zopakujú „úkony“ - no to má význam len pre jednoduché veci. Ak by bolo niečo také na úrovni OS, tak by bol v mnohých prípadoch problém, čo považovať za „rovnaký úkon“. Je kliknutie na nejakú ikonu na pracovnej ploche úkonom kliknutia na konkrétne miesto na pracovnej ploche, alebo úkonom spustenia konkrétnej aplikácie? Na zložitejšie veci budeš potrebovať na to poznať nejaký programovací jazyk. Vo Windows to trebárs ide pomocou JScriptu alebo VBS.
Juandev
Profil
_es:
Na ‚počítači‘ znamená čo?
Nerozumím otázce.

Aký operačný systém?
Windows Vista.

Sú to len ‚operácie‘ v nejakej konkrétnej aplikácii?
Ne, jsou to operace mezi více aplikacemi.

Trebárs aplikácie MS Office umožňujú bez znalosti VBA spraviť VBA makrá tak
Co jsem se naposled před lety zkoušel používat VBA, tak jsem se s tím nemohl poprat. Přislo mi to složité, vhodné tak pro programátory. Protože ono to sice zazanamená určitou operaci. Jak to ale donutit, že to ty buňky má brát podle pozice, nebo že to má replikovat postup, bez toho, aby to řešilo, jaký je konkrétní obsah. Todle třeba chápe správně Google Tabs. Takže jsem usoudil, že VBA nejsou pro lajky.

No tak já tady dělám jednu stejnou operaci (samozřejmě obsah je pokaždý jiný) s Google Tabs (firefox) - MS Words - wiki (firefox). Ta operace je stejná co se týká pozic, obsah je samozřjmě vždy jiný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0