Autor Zpráva
Hitman
Dobrý večer,

nikdy jsem si toho nevšiml, až teď když vkládám tabulku do tabulky. Writer (ve Wordu to bude asi stejné) vkládá za každou tabulku prázdný řádek, tedy jakési odsazení. Můžu do něj psát text, ale smazat jej prostě nejde. Za normálních okolností to nevadí, ale pokud vložím do buňky hotové tabulky novou tabulku a buňka měla 1 řádek, nyní se zvětší na dva (nová tabulka na jeden řádek + prázdný nesmyslný řádek).

Setkali jste se někdy s tímto problémem? Je možné jej nějak jednoduše zrušit? Klasické kliknutí a stisknutí backspace nic neřeší.

Díky
Bubák
Mám LibreOffice 3.5.2.2 (changelog mě pro aktualizaci nepřesvědčil) a popsaný problém nepozoruji.
http://teststranek.kvalitne.cz/smeti/tabulky.odt
Hitman
Ale ano, přesně o tom jsem mluvil.

Jak máš v tom třetím řádku tabulky1 tu tabulku2, tak hned pod ní můžu kliknout a napsat tam řádek textu. Právě ten prázdný řádek potřebuji smazat tak, aby 3. řádek tabulky1 byl stejně velký jako první a druhý řádek tabulky1.
juriad
Nic takového nepozoruji.
Hitman
Tak to je zvláštní, ty máš tu mezeru jen pod tabulkou č. 1, já ji mám pod oběma. Že by to bylo verzí? Mám Openoffice 3.4.1, (bohužel) Win 8. Jde ty nemazatelné znaky nějak smazat?

juriad
Evidentně závisí na tom, jakou verzí OpenOfficu/LibreOfficu se ten dokument otevře.
Nepomůže upgrade OpenOfficu? Mimochodem, zvaž náhradu OpenOfficu za LibreOffice.
Hitman
Zkoušel jsem teď na druhém PC (Word) a tam je to taky bezproblémů, takže aktualizace/přechod na libre bude asi jediná možnost. Ach jo, myslel jsem že ve 3.4 to budou mít už trocha vychytaný...

PS: LibreOffice má oproti openOffice nějaké zvláštní výhody? Jsem jen občasný uživatel (tvorba firemního katalogu, nabídka v PDF atd.).
_es
Hitman:
Klasické kliknutí a stisknutí backspace nic neřeší.
A kliknúť tesne za tabuľku a stlačiť del?
Hitman
_es:
Bohužel, ani backspace, ani del nefunguje. Aktualizoval jsem tedy writter na nejnovější verzi a také nic. Zkusím ještě ten libre a jestli to taky nepůjde tak asi poletí z okna..:-)

Tak instalací LibreOffice se problém vyřešil, bohužel, přesně dle očekávání ale vyvstal problém jiný.

Myslel jsem že to zda písmo "umí" háčky, resp. má znaky dostupné v české klávesnici zajišťuje samotný font a ne program ve kterém je písmo zobrazeno. Nicméně ve writeru mi písmo "Square721" zobrazuje jak "ř", tak "ě", v LibreOffice nikoliv. Je to možné nějak opravit?
Hitman
Tak písmo jsem nakonec změnil za jiné, Writter si tam znaky doplňoval z jiného písma, nevypadalo to zle, ale když to nejde tak to nejde..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: