Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj, potřebuji nastavit router Dlink DI-524, k němu jsem připojen, ale nepřichází skrz něj žádné internetové připojení.

Vždy jsem ho připojoval klasicky kablikem, přiřadil automatickou adresu s DHCP a vše jelo.
Nyní jsem schovaný za dalším routerem, bylo mi řečeno, že onen nadřazení router má klasicky adresu 192.168.0.1. Jak mám s touto informací naložit? Mám to považovat jako pevnou IP, jako bych ji měl od ISP? To jsem zkoušel, ale buď to nefungovalo, nebo jsem to zkoušel špatně :-)

Děkuji.
Moderátor Joker: Přesouvám do Práce s počítačem
Joker
anonymníí:
Možná spíš než na diskusi o tvorbě webových stránek se zkuste zeptat provozovatele toho nadřazeného routeru, jak má to připojení být nastavené.
anonymníí
Profil *
Joker:
S tím moc řeč není, to jsem už zkoušel. Jediné, co mi bylo sděleno, že ten router běží na adrese 192.168.0.1 (což bývá defaultní adresa většiny routerů) a dále, že si mám kdyžtak pozvat nějakého technika, když to sám nezvládnu.

A proč toto fórum? Jistě se zde najde spousta síťařů, nebo lidí, kteří toto řešili. Vždyť to úzce spolu souvisí.

Doplním, že když připojím kablik přímo do PC (nikoliv do routeru), internet funguje. Jestli to něčemu pomůže :-)
xROAL
Akú sieť máš v LANke? Resp. akú IP prideľuje D-Link tvojmu PC? Ak je to tiež v rozsahu 192.168.0.1 až .254 (ako nadradený router), tak je treba to zmeniť. Napríklad na 192.168.10.1 až .254.

Tvoj D-Link nechaj, nech si od nadradeného routru berie IP cez DHCP, s tým by problém nemal byť.
Sharkit58
Musíš mít ten druhý router nastavený at si bere IP sám, pokud mu jí budeš nastavovat sám nepujde ti to, a můžu jen vědět proč chceš připojit za 1 router další router??

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: