Autor Zpráva
HajekJirka
Profil
Zdravíčko vespolek,
potřeboval bych od Vás radu s Excelem.

Mám tabulku:
Příjmení a jméno    oddíl-klub    Pohlaví    Datum nar.    Věk
                
Urisný Kristián        CKB    m    23.2.2005    9
Urisný Bruno    CKB    m    23.2.2005    9
Čiaky Martin    CKB    m    15.8.2004    9
Jančová Zdena    CKB    f    4.9.2004    9
Ambroz Jozef    CKB    m    31.8.2003    10
Plaj Adam    CKB    m    13.4.2002    12
Nová Klára    CKB    f    20.3.2003    11
Ozvald Hugo    CKB    m    21.6.2002    11
Gašpar Pater    CKB    m    23.3.2001    13
Repka Jakub    Laugaricio    m    1.1.2001    13
Petrovský Matěj    Laugaricio    m    7.1.2012    2
Halačová Nora    Laugaricio    f    19.6.1999    14
Kišš Michal    Laugaricio    m    2.9.2003    10
Andrejko Martin    Laugaricio    m    7.2.2004    10
Stanik Kamil    Laugaricio    m    12.3.2003    11
Ferenčík Sam    Laugaricio    m    14.11.1998    15
Stylicha Alex    Laugaricio    m    3.2.2003    11
Uhrecká Monika    Laugaricio    f    6.9.2006    7

a potřeboval bych:

v jiném sešitu vypsat pod sebe lidi, kteří mají věk 7-9 let, v dalším sešitu vypsat pod sebe ty co mají 10-11 let a v posledním ty co mají více než 12 let.
A ještě aby od sebe byli odlišeni kluci a holky.
Tzn. že v 1. sešitu budou kluci 7-9 let, ve druhém holky 7-9 let, ve třetím kluci 10-11 let, atd.

Lze to nějak udělat?
Děkuji za jakoukoliv radu.
abc
Profil
Myslím, že by to jít mělo, alespoň podle toho, co jsem viděl v tutoriálu zde: http://ms-office.wonderhowto.com/how-to/extract-records-meet-certain-criteria-excel-359100/
Taps
Profil
HajekJirka:
mohlo by to jít přes funkci svyhledat + funkce když (případně podmíněné formátování pro rozlišení kluků a holek)
quatzael
Profil
HajekJirka:
Na takový věci se snad používají kontingenční tabulky, ne?
_es
Profil
HajekJirka:
Nestačil by „automatický filter“?
Bubák
Profil
_es:
Pokud chápu zadání, tak HajekJirka chce vidět výsledek v dalším sešitě. Sice jde propojit sešity, ale mám za to, že jednodušší by byl rozšířený filtr. Ale myslím si, že i výše zmíněné možnosti, svyhledat a kontingenční tabulka půjdou použít. Ale nejsem odborník na Excel, abych některou ze zmíněných možností doporučil jako optimální.
quatzael
Profil
HajekJirka:
Nauč se pracovat s těma kontingenčníma tabulkama. To je asi nejsilnější nástroj. A je to daleko jednodušší než v tomhle případě pracně dělat podmínky ve funkci SVYHLEDAT..
_es
Profil
HajekJirka:
Okrem už spomenutých možností sa dá aj načítať dáta zo zdrojového zošita ako databázový dotaz. To bude asi „najelegantnejší“ a najrýchlejší spôsob.
HajekJirka
Profil
Mnohokrát vám děkuji.
Vyzkouším to a dám vědět.
Plaváček
Profil
HajekJirka:

Já ještě doporučím prima web, kde možná najdeš řešení svého problému: http://office.lasakovi.com/
HajekJirka
Profil
Plaváček:
Super, díky moc.
HajekJirka
Profil
Nejlepší pro mě bude asi ten automatický filtr, ale potřeboval bych ještě malou radu.

Tabulku výše mám v 1. listu a ve 2. listu mám pavouka, který sbírá data z 1. listu.
Když vyfiltruji kategorii, kterou potřebuji, tak se mi ve 2. listu zobrazují pořád všechna (nefiltrovaná) data z 1. listu.
Lze nějak udělat aby se v listu 2 zobrazila pouze vyfiltrovaná data z listu 1?

Děkuji za pomoc.
_es
Profil
HajekJirka [#12]:
Celkom som to nepochopil - vzdal si sa riešenia pomocou navzájom prepojených zošitov a chceš to mať všetko len v jednom zošite? Automatický filter len skrýva niektoré riadky. Je určený na zobrazenie filtrovaných dát nad tými istými dátami, na ktoré je použitý. Vzorce na skryté riadky ďalej fungujú. Doporučoval by som databázový dotaz (ODBC) na zdrojový zošit - ten by sa aktualizoval pri otvorení, prípadne môže byť aj parametrický, že by fungoval podobne ako „automatický filter“ no nad „cudzími“ dátami - z iného zošita.
HajekJirka
Profil
_es:
vzdal si sa riešenia pomocou navzájom prepojených zošitov a chceš to mať všetko len v jednom zošite?
Zkusil jsem tu tabulku předělat do jednoho sešitu. Díky těm filtrům se to zdálo jako ideální řešení, ale když s tím nelze dále pracovat, tak to budu muset zkusit jinak.

Zkusím ODBC popř. kontingenční tabulky.
Bubák
Profil
_es:
Doporučoval by som databázový dotaz (ODBC) na zdrojový zošit
Nevím, zda je to výhodnější, ale já si v takových případech vystačil s rozšířeným filtrem, jak už jsem vzpomenul výše.
_es
Profil
Bubák:
já si v takových případech vystačil s rozšířeným filtrem
Je vhodný na „jednorázové“ použitie. Nejde použiť dostatočne automaticky. Aj tak, že môžem filtrovať dáta z iného zošita/listu.
_es
Profil
HajekJirka:
Díky těm filtrům se to zdálo jako ideální řešení, ale když s tím nelze dále pracovat, tak to budu muset zkusit jinak.
Teoreticky by to nejako išlo, pomocou funkcie vo VBA, maticových vzorcov, a pod., no tým by sa už zvýšila zložitosť, bolo by to závislé, či budú povolené makrá... To je už lepšie použiť iné, tu doporučované, riešenia.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0