Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravim vas, muj dotaz... Nainstaloval jsem router asus, signal po byte i pripojeni k netu ukazuje plny pocet carek avsak internet mi nejde. Poradi nekdo prosim vím to muže byt? Dekuji
jefitto44
Profil
Zle zapojeny internetovy kabel do routera... router si sieť vytvorí, ale nemá prístup na net
robbie
Profil *
myslíš špatně zapojený kabel do WAN z modemu? kabel už jinak zapojit nejde nebo jak to myšlíš. Děkuji
Zechy
Profil
Případně router neobdrží z DHCP nastavení sítě. Začal bych tím, že bych se podíval, zda dostal router nějákou adresu.
robbie
Profil *
Aha tak to uz je trosku vic na mne, DHCP mam zaskrtnuto automat prirazeni ip adresy a automaticky klon MAC adresy
LudekBrno
Profil
robbie:
Jenže to záleží na tom, jaké nastavení vyžaduje tvůj.plslytovatel internetu a bez těchto informací ti tady nelze poradit. Zeptej se poskytovatele, jestli a co je potřeba nastavit v routeru. Zvláště někteří lokální poskytovatelé vyžadují nastavit napevno WAN IP adresu, masku podstítě a DNS.
robbie
Profil *
Takze je tedy mozne ze poskytovatel vyzaduje pouze jednu konkretni Mac adresu apod. Poptam se poskytovatele na dalsi info. Dekuji
CZghost
Profil
robbie:
LudekBrno napsal, že někteří poskytovatelé požadují pevné nastavení WAN IP adresy, masky podsítě a DNS serveru. O MAC adrese nepadla ani zmínka. MAC adresa je fyzická adresa zařízení, to je hexadecimální (šestnáctkové) číslo oddělené pomlčkami. Tohle číslo slouží k filtrování nechtěných návštěvníků v síti, neslouží k nastavení internetového připojení.
Zechy
Profil
CZghost:
A víc než to slouží k unikátní identifikaci zařízení v síti.
robbie
Profil *
Ok dekuji moc za pomoc. Psal sem o MAC adrese jelikoz muj poskytovatel tu adresu chtel, když nastavoval net, tak nevim. Mam opticky internet. Jsem rad za tohle forum opravdu.


Navic psalo se zde, at zkusim zda router obdrzel od DHCP nejakou adresu, ale po zadani ipconfig all vidim, ze vychozi brana ma uvedeno jen - - co to znamena jen pro informaci. Jako ze router od dhcp žádnou adresu neobdrzel??
Zechy
Profil
robbie:
Pokud není uvedena na rozhraní, které komunikuje do sítě (WAN port), tak ano, router nemá z DHCP žádnou adresu, tudíž neví, kudy kam komunikovat.
robbie
Profil *
Takze poskytovatel nakonec MAC chtel, zahadou mi vsak je proc mac adresa v CMD ipconfig byla jina jako MAC adr. v systemovem nastaveni routeru v browseru. Jako ze instalacni wizard na cd vygeneroval jinou mac adresu?A ted babo rad. Nechapu a ani poskytovatel mi to nedokazal vysvetlit a pak nastavte router:) Jen didam ze Mac adresa v browseru v rozhrani routeru byla ta spravna pro nastaveni routeru!
xROAL
Profil
Každé zariadenie má svoju vlastnú MAC adresu. Je teda úplne normálne, že tvoj PC má inú MAC adresu ako router.
Poskytovateľ potreboval určite MAC adresu routeru, nakoľko router je zariadenie, ktoré je priamo pripojené na poskytovateľa, nie tvoj PC.
Ten je pripojený na router a to už poskytovateľa vôbec nemusí zaujímať.

ipconfig /all na tvojom PC ti neprezradí nič o nastaveniach medzi routerom a poskytovateľom, ktoré sú dôležité. Či router dostal IP adresu musíš pozrieť v jeho konfigurácii.
Sharkit58
Profil
Nečetl jsem to celý tak už to tu možná někdo napsal, problém bude bud v tom že máš přívodní kabel s Daty do routeru zapojený do špatné zdířky, většinou má ta zdířka jinou barvu než ostatní a nebo je tam napsáno WAN, a nebo se mrkni do nastavení routeru jestli ten router je připojenej k netu, záleží od koho máš net a jak máš router připojený jestli před nim máš nějaký modem jako například od UPC nebo od někoho kde si musíš IP a DNS nastavit sam, v nastaveni ve Status zjistíš jestli je router připojený(Connected) nebo ne (Disconnected nebo No DATA)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0