Autor Zpráva
Fisak
Profil
Dorý den, mám SD kartu o velikosti 8GB a nainstaloval jsem si tam systém od raspberry Pi -> Raspbian a nyní chci kartu vyměnit za jinou ale mám problém s tím že karta která již byla použita v rámci tohoto systému se mi zmenšila z 8GB na 1,38GB... nevíte prosím někdo jak této kartě zpět vrátit její velikost? Zkoušel jsem jak formátování tak jestli nemá nastavený readyboost ale nic... Děkuji za odpovědi.
Marschmallow
Profil
Fisak:
v rámci tohoto systému se mi zmenšila z 8GB na 1,38GB...
To je zvláštní, u Raspberry Pi se SD karta využívá i jako úložistě dat a souborů. Případně jde použít USB flash či externí disk.
Co se týče formátování, tak je známo, že po formátování nelze vrátit zpět.
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Co se týče formátování, tak je známo, že po formátování nelze vrátit zpět.
Cože?

Reaguji na Fisaka:
Zkontroluj si nastavení formátování. Je tam volba, na jakou velikost chceš zařízení naformátovat. (I když já jsem tam měl vždy jen jednu možnost…)
Fisak
Profil
Fisir:
Je tam možnost formátovat jen na těch 1,38GB...
juriad
Profil
Musíš tu flashku formátovat takovým software, který umí pracovat na úrovni celého disku, nikoli jen oddílu.
Lze to například provést v správě disků a oddílů, či jak se to jmenuje. Tam odstraníš všechny existující oddíly a vytvoříš nový typu FAT32 přes celý disk.
Nebo můžeš použít nějaký software třetích stran.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Cože?
Mně se nikdy nepodařilo vrátit se na původní velikost disku (SD karty).
Davex
Profil
Fisak:
Zkus SD Formatter.
juriad
Profil
Trochu k tématu je první kapitola článku http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=18863&catid=30&Itemid=67. Na té SD kartě bude existovat více oddílů, je třeba je neprve odstranit a pak vytvořit jedn nový.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0