Autor Zpráva
Sharkit58
Profil
Zdravím, použil jsem program Recuva pro obnovení fotek z SD karty.Některé fotky jsou ok některé maj šedý pruh vždy rozdílně, někdy půlka fotky chybí někdy čtvrt někdy třičtvrtě, neexistuje nějaký free program který to zvládne líp??Chápu že jsou poškozené.Jen potřebuju ještě jednu fotku, když ty fotky mam zobrazené ve složce vedle sebe tak tu fotku vidim celou ale když jí zobrazim v nějakym programu tak je vidět jen kousek zbytek je šedý.
Moderátor Chamurappi: Jak to souvisí s tvorbou webů? Přesouvám z kategorie „Jak něco udělat“.
Sharkit58
Profil
Omlouvám se za špatné umístění
CZghost
Profil
Sharkit58:
když ty fotky mam zobrazené ve složce vedle sebe tak tu fotku vidim celou ale když jí zobrazim v nějakym programu tak je vidět jen kousek zbytek je šedý.
Říkáš že Průzkumník ukáže celé náhledy, ale po otevření v prohlížeči fotek a obrázků je část skryta šedou barvou? To by mohlo znamenat chybu v programu, ve kterém to otevíráš, jinak by jsi neviděl vůbec nic, jenom ikonu v Průzkumníku a hlášku o poškozeném souboru v prohlížeči fotek (tuším, že to bude Picasa, tam se ti otevře černý čtverec s červeným textem Neplatná fotka). Poškozený soubor prostě nelze otevřít, hlavně z důvodu digitální podoby, která, když je narušena, pro ten program nedává smysl a soubor odmítá jako nepodporovaný, tudíž ukáže zmíněnou hlášku. Málokdy se stane, že poškozený soubor lze otevřít a je tam cosi vidět (zpravidla by jsi viděl nějaký šum, nebo čáry), ještě vzácnější je zmíněný problém. Zkusil jsi jiné prohlížeče fotek? Stačí třeba jenom Fotky (Windows 8 a vyšší), Windows Fotogalerie (Windows Vista, 7) nebo Prohlížení fotek (Windows XP, asi dnes už vzácný úkaz :-) )... Pokud uvidíš to samé, tak nevím, ale poškozený soubor se tak obyčejně nechová, jestli uvidíš hlášku, potom je pravděpodobnější poškozený soubor a tebou používaný prohlížeč se tak pokouší soubor spravit, ale nějaká data mu chybí, tak to nahradí šedou barvou.

Recuva je jeden z nejlepších programů na obnovu dat po smazání. Jestli jsi dostal poškozené soubory, je možné, že obsah byl několikrát přepsán a původní data tak mohou být neúplná. Případně bych zkusil hledat:

Programy na obnovu dat“ (Google):

1 • Nejlepší programy pro obnovu a opravu dat – Živě.cz
2 • Obnova a oprava dat - Stahuj.cz - Programy a hry ke stažení zdarma
3 • Obnova dat - INSTALUJ.cz
4 • Obnova souborů a dat - INSTALUJ.cz
5 • Obnovte své smazané soubory - Slunečnice.cz - programy rychle a ...
6 • Restoration 3.2.14 download - Slunečnice.cz - programy rychle a ...
7 • GetDataBack download - Slunečnice.cz - programy rychle a zadarmo
8 • Programy zdarma: Obnova smazaných dat a skrytí složek před ...
Sharkit58
Profil
Ok budu hledat, a vyzkoušel jsem prohlížeč fotografií ve windows 7, pak zoner photo studio 16 a gimp a vše stejné
juriad
Profil
Fotka může v EXIFu obsahovat zmenšený náhled, průzkumník ho může využívat a tedy vlastně fotku přímo nezobrazuje. V takovém případě je to slepá ulička.
Problém je také v tom, že většina obyčejného SW pro zobrazování a úpravu fotek bude používat stejnou knihovnu a tedy možnosti všech jsou přibližně stejné. Musíš tedy použít nějaký specializovaný program.
Sharkit58
Profil
Úspěch s programem testdisk :)
Bubák
Profil
Sharkit58:
Zdravím, použil jsem program Recuva pro obnovení fotek z SD karty.
Obnovoval jsi na kartě s poškozenými daty, nebo sis vytvořil na jiné kartě bitovou kopii?

juriad:
Musíš tedy použít nějaký specializovaný program.
Pokud Sharkit58 obnovoval data přímo na kartě s poškozenými daty, tak pravděpodobně má smůlu.
Borisczech
Profil
Zdravím mám podobný problém na 2 telefonech nejedná se o obnovování ale při klasickém focení.

Před vyfocenim náhled fotky v pohodě po vyfocení s šedým pruhem nebo celé šedé mám podezření na vadný HW protože SD karty nepoužívám jeden telefon Huawei P8 Lite a druhý je kopie Huawei P40 je hodně oholený ale funguje nicméně oba telefony dělaj to samé prosím o radu.

Ps: u ty P8 je to spíš duha než šedý pruh

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0