Autor Zpráva
Koki
Profil *
Zdravím, snažím se udělat toto:
- Otevření stránky html v prohlížeči po vložení DVD

V souboru autorun.inf mám toto:
[autorun]
open=open=autorun.bat
icon=favicon.ico

V souboru autorun.bat mám toto:
@echo Loading CD
@start index.html
@cls
@exit

ale nějak to nefunguje.


Když kliknu na autorun.bat, taks emi stránka v prohlížeči zobrazí.
Po vložení se mi otevře pouze okno s možností přehrát automaticky a tam jsou různé možnosti.

Můžete mi poradit?
Koki
Profil *
open=autorun.bat - takto to je správně, stejně to nefunguje
CZghost
Profil
Koki:
Nejsemmm si jistý správně zařazeným vláknem. Možná by to mělo být v sekci Práce s počítačem.
Moderátor jenikkozak: Přesunuto.
K tvému problému, zkoušel jsi se dívat na help stránky Microsoftu, nebo někde jinde na návod pro autorun? Ikonu bych pojmenoval raději icon.ico, jméno favicon.ico se používá spíše pro prohlížeče (respektive Internet Explorer a jeho oblíbené stránky, funguje to však ve všech).
Koki
Profil *
Díky, zjistil jsem že ve windows 7 to fakt nejde.
CZghost
Profil
Koki:
Ono to jde nejspíš jenom se spustitelnými soubory (tedy autorun.exe, setup.exe, atd.), na webovou stránku to asi fungovat nebude. Máš-li alespoň nějaké základy programování v C++ nebo C#, můžeš si stáhnout zdarma MS Visual Studio, kde si napíšeš program otevírající zadaný HTML soubor ve výchozím prohlížeči, při předpokladu, že ten dotyčný má jako výchozí program otevírající HTML soubor právě prohlížeč, jsou lidi, kteří si je chtějí pohodlně upravovat, takže si nastaví jako výchozí opener editor, což by byl asi efekt nežádoucí :-) Ten potom nastavíš jako autorun v konfiguračním souboru. Víc ti asi poradit nemůžu, nejsem programátor. Zkus hledat na Googlu, na Seznamu. Určitě tam někde něco na toto téma bude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0