Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

chci zálohovat,win 7 bitovou kopii systému na externí disk ale,mám na něm již více než 100 gb souborů v různých složkách,které potřebuji.
A jako ta záloha ve win,vůbec nenabízí do jaké složky,to má být? Mám strach aby mi to nepoškodilo,nějaká data co tam mám.
Jako kam se to zálohuje? Ten windows mě fakt baví,nic neřekne přesně,dělá si co chce,ve všech směrech.Jak mám vědět,zda potřebuje prázdný externí disk,nebo je to jedno a kam se to uloží? Do kořen adresáře ex.disku předpokládám?

Díky všem!
CZghost
Profil
snazimse:
Ano, zálohuje se do kořene disku, kde se pro to vytvoří speciální adresář, ke kterému má přístup jen Windows 7, prostřednictvím jiné verze systému se nelze dovnitř dostat, složka je ve výchozím nastavení skrytá a má obyčejnou ikonu složky. V zálohovaném systému se normálně ukazuje, má však zcela odlišnou ikonu od ostatních složek a při dvojkliku se složka neotevře, nýbrž systém provede obnovu dat v případě jejich poškození nebo ztrátě.
snazimse
Profil
Dobře, a nenarušuje to absolutně,zbytek obsahu HDD?

Díky
CZghost
Profil
Záleží na tom, co přesně si vybereš k záloze (systémová složka C:\Windows se běžně nezálohuje), také záleží na objemu dat, takže potřebuješ dostatek místa na disku. Úplně ideální by bylo zálohovat na externí disk, na kterém není nic jiného, než záloha. Dostatek místa alespoň v řádu desítek MB (řekl bych tak přes 50 MB, možná i přes 80, klidně tam nech místo i na 100 MB).
snazimse
Profil
O místo nejde místa mám 400 gb,ale jde o to že tam mám 100 gb cenných dat.A nesmím o ně přijít.Tak proto se ptám.Jsem čekal,že windows,dá na výběr do své složky a nenaruší to zbytek.Ale nepíše nic o tom,prostě zálohuj ,ale kam přesně na ten externí disk,už neříká ani slovo.Jen kecá o hloupostech.Win už nechci ani vidět.Záloha je bitová kopie,to znamená kompletně celý systém od A až po Z.

O to mi jde.
CZghost
Profil
snazimse:
Snad ti pomůžou tyto screeny :-)

Dialogové okno správy


Zobrazení na disku pomocí ikony
snazimse
Profil
Jo díky,za pomoc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0