Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Cau, vi nekdo co je potreba k ziskani zivnostenskeho listu pro webdesign?
Potrebuju na toto nejakou skolu? Nebo certifikat?
A jake druhy zivnostaku na toto vlastne jsou?
Neni snazsi zalozit SRO?

Dik za nazory
Miro
Plaváček
Profil
Viz http://weblog.softpae.com/archive/2005/11/29/232.aspx
mat
Profil
možná bych plaváčka doplnil jednou zásadní věcí (podle toho, jak se anonymní ptá, to asi bude problém) - ŽL ti vystaví až jako minimálně 18 letému
Hora Vysoká
Profil *
Heh, ale můžeš to dělat i bez toho(s nadsázkou a humorem)

Jediné co změníš bude slovo Cena na Dar :)
bohumil
Profil *
na zalozeni s.r.o. asi nemas. Pokud vim, tak se plati 200 000....
Šlaha
Profil
bohumil
Cože? To není zdarma?
mat
Profil
založení s.r.o. je oceněno jistinou 200 t. - základní vklad, je jedno kolik lidí se na něj složí - po zapsání společnosti jsou peníze uvolněny, můžeš je utratit, ale ručíš jima... takže když zbankrotuješ, budeš těch 200 dát věřitelům, kde je vezmeš je tvoje věc...
habendorf
Profil
mat: velmi se mýlíš :o)
mat
Profil
habendorf

mýliti se je lidské - jak to tedy je?
habendorf
Profil
mat:

1) je jedno kolik lidí se na něj složí
Myslím že je to omezeno do 50 společníků, ale nejsem si úplně jist a tady to ani není důležité

2) po zapsání společnosti jsou peníze uvolněny
Ne, jsou volné ihned.

To nejdůležitější je
3) můžeš je utratit, ale ručíš jima... takže když zbankrotuješ, budeš těch 200 dát věřitelům, kde je vezmeš je tvoje věc...
Ne. Proto je to právě společnost s ručením omezeným. Na rozdíl od osobních společností (živnost, v.o.s. a částečně k.s. - to je hybrid), kde ručíš osobním majetkem, je u tzv. kapitálových společností (s.r.o., a.s. a částečně družstvo - to má taky svá specifika) zcela oddělem majetek osobní od majetku podnikatelského.
U s.r.o. ručí společník do výše svého nesplaceného vkladu.

Příklad 1: Tvůj vklad je 50k, zatím jsi složil 10k. Společnost zkrachuje, ručíš z osobního majetku max. do výše 40k.

Příklad 2: Tvůj vklad je 50k, který jsi již složil v plné výši. Společnost zkrachuje, ty jsi čistý jako lilium, neručíš ničím.

S.r.o. je nejvhodnější forma společnosti k nasekání dluhů a následnému položení na lopatky :o)
mat
Profil
habendorf

tak nějak jsem to myslel (ne, že bych neuměl přiznat chybu), ale napsal jsem to asi moc zjednodušeně...:) a nepřesně... ale v tomhle případě to asi je fakt jedno
habendorf
Profil
mat: Jasně. Já jsem byl dva roky společníkem, ředitelem a jednatelem sróčka, takže to mám v malíčku, tak teď machruju :o)
bar
Profil
Jen malá poznámka, podle mě nemusíš skládat 200 tis, ale jen 100 tis. Stačí nezakládat nové s.r.o., ale odkoupit nějaké starší, kde bylo složeno jen těch 100 tis. Nevím jistě, ale 200 tis. se musí vkládat do nového s.r.o. asi dva roky. Do té doby byla hranice 100 tis. Všechno jde obejít, že :).
Anton Piták
Profil *
Zdravím,

neviem ako v ČR, ale v SR je zloženie 200k v podstate formálnou otázkou. Nie je nutné to dokladovať výpisom z účtu, stačí prehlásenie správcu vkladu, že členovia sro vklad urobili.
mila
Profil
mat: Jasně. Já jsem byl dva roky společníkem, ředitelem a jednatelem sróčka, takže to mám v malíčku, tak teď machruju :o)
A nasekal jsi dluhy a následně složil společnost na lopatky? :)
habendorf
Profil
mila: Ne, prodal jsem svůj podíl, společnost dál běží :o) Šlo o www.brs.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0