Autor Zpráva
Fisak
Profil
Dobrý den,
chci si přeinstalovat windows v jednom z mých pc. Vyndal jsem HDD dal ho do druhého pc a tam jsem ho sformátoval (NTFS) a vložil ho zpět do pc. Zkoušel jsem nainstalovat ubuntu ale ty mi bohužel nefungovali tak jsem se rozhodl znova ubuntu přeinstalovat zpět na windowsy.. Bohužel v instalačce windowsů kde chci sformátovat disk mi píše že disk není ve formátu NTFS. A když ho vyjmu ten disk a vložím do jiného pc tak se mi ani nezobrazí ve windowsech abych ho mohl sformátovat. Ale v biosu ho normálně vidím. Nevěděl by si někdo rady co s tímto problémem ? Předem děkuji za odpovědi.
Virtus
Profil
Zdravím, pokud se nepletu tak ubuntu při instalaci předělají souborový systém na ext4, takže ti to píše dobře že disk není ve formátu NTFS. Teoreticky než vymýšlet nějaké složitosti, zkus jestli jej windows nezobrazí v programu: Správa disků, neuvedl si jaký windows používáš, takže kde daný program ve windows najdeš si najdi na internetu. Každopádně občas přes něj jde disk dát dohromady.
Fisak
Profil
Virtus:
Koukal jsem do správy disků a ukazuje mi to nepojmenovaný disk s neznámým systémem souborů.. a sformátovat to nejde. Ani přejmenovat ani nic jiného.. Pouze odstranit svazek jde..
juriad_
Profil *
Odstran svazek a pak vytvof novy typu NTFS.
Virtus
Profil
Ještě dodám odkaz, sice stále nevíme verzi windows, ale tyhle programy sou ve win co pamatuju a skoro se nezměnili, takže tady jednoduchý návod (windows 7): http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/create-format-hard-disk-partition#create-format-hard-disk-partition=windows-7
LudekBrno
Profil
Fisak:
To je jednoduché, pokud windows disk nevidí, protože je v nekompatibilním formátu, je potřeba oddíl nejprve odstranit a vytvořit nový. Potom už ho můžeš naformátovat dle libosti. A je to možné udělat i přímo v instalačce windows.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0