Autor Zpráva
Clocky
Profil
Ahoj lidi chci se zeptat nevíte proč se mi vypíná pc? mam 4gb ram 2,4ghz procesor 2gb grafiku ale furt se mi vypíná třeba když hraju dead island riptide tak se mi notebook vůbec neseká jenom občas zahučí a hučí tak 20sekund a mezitím se seká ale jinak v poho. Hraju tak 10 minut a hned se mi vipne jako kdyby jsem v něm neměl baterku a odpojil nabíječku ze zásuvky. Vůbec nevím čím to je mam Aspire 6530 už jsem prohlížel spoustu stránek co s tím ale nikde nic. Někde jsem četl že stačí vlézt do biosu a změnit určitý bod teploty kdy se mi vypne ale nevím jak nemůže někdo poradit? :/
Fisir
Profil
Reaguji na Clockyho:
stačí vlézt do biosu a změnit určitý bod teploty kdy se mi vypne
Nestačí. Pokud bys tu tepelnou ochranu nějakým způsobem vypl, notebook tak zničíš. Prostě se ti přehřívá. Zkus vyfoukat větrací otvory stlačeným vzduchem. Taky zkontroluj, že nejsou ničím zakryté. Pokud by to nepomohlo, kup si chladicí podložku.

Pokud používáš externí monitor, klávesnici a myš, neměj notebook zavřený. S tím souvisí i to, že není nejlepší mít v klávesnici spoustu drobků a prachu, protože právě ona působí jako velký pasivní chladič (teplo, jak známo, stoupá otvory v klávesnici směrem vzhůru pryč ze vnitřku notebooku).
Clocky
Profil
chladící desku mam už dlouho ale jen vypnutí oddálí a větrací otvory čistím celkem pravidelně, snad jen ta klávesnice ale neumím ho rozebrat. na větrací otvory jsou tam šroubky zvlášť
1Pupik1989
Profil
Tak zrovna profouknutí je úplně zbytečné. Stejně tam ten bordel zůstane. Lepší je ho rozebrat a vyčistit nebo nějaký servis, pokud máš záruku.
nero
Profil *
napadá mě ješt další možnost: mezi procesor a chladič se dává teplovodivá pasta, která zajistí lepší přenos teploty a tedy lepší chlazení. V závislosti na kvalitě se pasta dříve či později stráví a ztrácí schopnost vést teplo. Řešením je sundat chladič (tedy rozebrat kompl), odstranit zbytky staré pasty a nanést novou. Jestli je pc v záruce nebo si na to moc nevěříš, dej to do servisu. Už jsem to několikrát dělal u strojů starších cca 5 let. Nevím jestli je tohle tvůj případ - záleží jak dlouho už máš ten stroj, co tam máš za pastu, případně jak moc to přehříváš (jak často/dlouho hraješ...)
clocky
Profil *
no.... na pc jsem denně tak od sedmi hodin rána do osmi večera... ale já většinou jenou zapnu ráno pc zapnu nějakou hru a po deseti minutách se pc vipne i když hraju jenom ten nenáročnej minecraft a to mě fakt štve. děkuji za moc za radu :)
juriad
Profil
clocky:
Jakou to má grafickou kartu?
Mám zkušenost s jedním ntb, který se také přehřával při hraní Minecraftu. Měl dvě grafické karty. Při používání Nvidie bylo vše plynulé, ale během čtvrt hodiny se přehřál a při použití Intelácké GPU se sekal i při nejnižším nastavením. Šlo o relativně nový notebook, který byl určený k práci - hromada RAM a výkonný procesor, ale ta grafika a její chlazení bylo mizerné.
clocky
Profil *
Koukal jsem na jeden program a teplotu grafiky tam mam 67 stupňů tak čím to je to opravdu nevím ale jestli potřebuješ tu grafickou kartu tak je to ATI mobility radeon HD 3650 :)


A když jsem spustil minecraft tak to bylo po chvíli 78 stupňů.
Zechy
Profil
clocky:
GPU to nebude, v normálním PC je kritická teplota pro GPU 80° a výš - na notebooku jsou komponenty stavěné na větší výdrž, sám když hraju, jsem vždy okolo 80 s žádným problémem.
Zkusil bych se podívat na ostatní teploty komponent kolik dosahují. Občas i pomáhá, když se notebook podloží, třeba i knihou nebo nějakou krabici malou... Ať má vývod z větráku prostor a neohřívá tolik sám sebe.
clocky
Profil *
notebook jsem si něčím podložil zatím se mi ani jednou nevipl ale nevím, nevím snad to pojede u všech her dobře u rustu to jede v pořádku
LudekBrno
Profil
clocky:
Už se na to nemůžu dívat. Slovo "vypnout" a jeho odvozeniny se fakt nepíšou s měkkým "i" ;-)
Clocky
Profil
Už sem nic psát nemusíte už je to v poho bylo to chladící pastou a prachem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0