Autor Zpráva
mila
Profil
Situace:
-Dostanu grafický návrh ve photoshopu. Jsou v něm jemné stíny, pěkně to vypadá.
-Tyto stíny si uložím do gifu, abych je vložil na web. Paletu nechám co nejširší (jsou v ní všechny barvy co jde).
-Vložím do stránky a vídím to celé takové pruhované, nehezké.
-Přepnu si barevnou hloubku monitoru na 32bitů (nemám nejnovější monitor, když ji nechám dlouho, bolí oči). Je to zase opět pěkně vyhlazené.

Chápu, že monitor nemusí vše zobrazit. Málo barev, ošklivé obrázky.
Ale vždyť v photoshopu to ten samý monitor stejně nastavený to vykresluje pěkně. Nevíte čím to je?

Díky.
mila
Profil
Ještě upřesnění.
To co jsem popsal je jen v IE. V mozzile to je ošklivé když zvíším kvalitu barev na 32b.
roberta
Profil
no a ako ukladáš ten obrázok do gifu? ja používam File->Save for Web a nemal som s tým žiadne problémy... dokonca sa ti tam zobrazí náhľad, že ako to bude na webe vyzerať... (používam Photoshop 8 CS)
mila
Profil
Vytvořil jsem stránku, na které se na to můžete podívat.
http://miluv-web.net/test/kvalita-obrazku/
Je tam ten obrázek (v různých formátech), popis, co se přesně děje, a tabulka, jak kde co vidím.

Dost mě překvapuje (mrzí), že mozzila nezobrazuje obrázky tak pěkně jako IE.
Radek Hrabůvka
Profil
Firefox je třeba po změně barevné hloubky na 32 bitů restartovat (ukončit a spustit), pak zobrazí úplně stejně, jako IE, nebo Opera (já s ní na 32bitech neměl problém)

U PNG a GIFU nechtěl photoshop použít více barev, než 64, protože v obrázku je právě 64 barev.

Některé lepší grafické programy provádí dithering. Udělej si při 16 bitech otisk obrazovky, vlož do fotošopu, přepni na 32 bitů, prohlídni si obrázek lupou, uvidíš, v čem spočívá celé kouzlo.

Přepnu si barevnou hloubku monitoru na 32bitů (nemám nejnovější monitor, když ji nechám dlouho, bolí oči) Barevná hloubka nemá s kvalitou monitoru nic společného, zlontroloval bych v nastavení monitoru frekvenci při 32bitech, to, kdy bolí oči, je hodně individuální, mi stačí na pohodu 72Hz, kamarád potřebuje 80Hz (platí pro CRT).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0