Autor Zpráva
Pacient
Profil
Dobrý deň. Chcel by som vytvoriť online hru podobnú ako je napríklad SFgame alebo Tanoth. Horšie je však to, že som nikdy nič takéto nerobil. Ale mám predstavu a aj premyslené, ako by to malo vyzerať čo by tam malo byť a pod. Len by som potreboval poradiť ako to mám celé zbúchať :)
Snipo
Profil
Začni s HTML a CSS, potom sa pusť do PHP, MySQL a nakoniec ešte javascript ak chceš. Všetky tieto jazyky budeš k tvorbe potrebovať.
Pacient
Profil
Snipo:
Hej našiel som chalana ktorý mi to spraví. Celú tu stránku php a pod. len chcel by som sa ťa spýtať že ako vytvorím veci-itemi napríklad ako rukavice, meč. Že ako to vytvorím či je nato neaký program a ako to spravím neaký návod ak by si mohol poradit velmi pekne dakujem. :)
Dominik Gavril
Profil
Paciet všetko musíš programovať sám manuálne prípadne nejaký ten framework ... Ale žiadne generátory a podobne neexistujú
Snipo
Profil
Ak myslíš grafiku tak photoshop, gimp. Inak už spomínanou kombináciou php, mysql atď. proste to sa nedá takto vytvárať ako si myslíš. Naštuduj si niečo o tom, alebo sa spýtaj toho chalana.
Pacient
Profil
no lebo ja otvorim PS a neviem kde mam začať...
Tomáš123
Profil
Pacient:
Tak to by ste si mali naštudovať aspoň základy... Môžte mať dokonalú predstavu o hre, keď neviete ako to zrealizovať.
Anonymní
Profil *
Teoreticky můžeš dělat grafiku i v malování, je to sice dost odvážně, ale mnohdy to stačí (pro případ něčeho jednoduššího). Hlavně musíš mít s tou grafikou nějaké zkušeností, mít na to třeba talent atd.. Pokud umíš dobře kreslit ručně, lze taky použít že to nakreslíš ručně na papír a pak to oskenuješ a dále s tím pracuješ.. Jenže tam je ta podmínka, že musíš umět kreslit. Pokud ani to neumíš, tak si sežen grafika, či udělej textovou hru bez grafiky(I to může být zábavné, bohužel v dnešní době to většina lidí zavrhne)

Ale tvůj přístup je naprosto špatnej. Prakticky nic neumíš co se týče programování/kódování, tvoje vyjadřovací schopnosti také nejsou nejlepší, ke všemu asi nemůžeš nabídnout ani finanční odměnu, takže to skončí tak, že ten "chalan co ti to spraví" bude naprostej amatér, který ti za měsíc řekne, že ho to vlastně nebaví, či to udělá a pošle tě do háje a ukradne ti i tvůj nápad..
Joker
Profil
Pacient [#1]:
Ta otázka je trochu podobná jako třeba: „Chtěl bych závodit na rallye, mám to už přesně rozmyšlené, teď bych už jen potřeboval vědět, jak se řídí auto.“

Jako u každé jiné činnosti je nutné se začít učit od jednoduchých věcí a propracovat se k těm složitějším.

U online her je více specializací, podle rozsahu hry a vlastních schopností může jeden člověk mít na starosti jednu nebo více z nich:
• Zajištění finančních prostředků,
• organizace prací,
• „scénář“ hry (tj. vytvoření motivu hry, příběhu, jak má fungovat herní mechanika, apod.),
• programování herní mechaniky (tj. samotné jádro hry, implementace herní mechaniky- u online hry herní server),
• návrh uživatelského rozhraní (struktura nabídek, rozvržení prvků na obrazovkách, …),
• tvorba uživatelského rozhraní (u online hry asi webové stránky),
• kreslení grafiky,
• propagace a marketing,
• dohled nad během hry (GM, moderátoři, apod.)

Samozřejmě jsou hry, kde není potřeba složitý herní systém, příběh, dokonce prakticky ani grafika (třeba 2048) a může všechno dělat jeden člověk.
Ale na hru typu MMORPG jsou podle mě minimum 2-3 lidi, protože za prvé bych chtěl vidět v jedné osobě slušného programátora, slušného grafika, slušného návrháře rozhraní a slušného „režiséra“ hry a za druhé i kdyby se v někom všechny ty vlastnosti sešly, na jednoho člověka to je moc práce.
Pacient
Profil
Ďakujem za vaše návrhy a rady :) Som rád že aspoň mi chcete poradiť trochu :) Joker ale ja nechcem spraviť 3D hru iba klikačku.
Joker
Profil
Pacient:
Joker ale ja nechcem spraviť 3D hru iba klikačku.
Můj příspěvek se vztahoval k něčemu ve stylu těch dvou uvedených v [#1].

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0