Autor Zpráva
candiess
Profil
Zdravím vás diškutéři,
chtěl bych se zeptat, zdali má někdo zkušenost s práci na konvertibilním zařízení 2v1 (definoval bych to jako tablet s dokovací stanici, čili s klávesnici)?

Zalíbil se mi koncept práce s tabletem a s notebookem v jednom. Jedou na tom widle 8, takže by s IDEčkama jako třeba NetBeans neměl být problém.

Jen mám strach z výkonosti, asi nemohu očekávat stejný výkon jako u notebooku. Poraďte prosím, nejlépe z praxe
Radek9
Profil
candiess:
Pokud myslíš vyloženě tablet, tak tam bych opravdu stejný výkon nečekal. Navíc i když tam jsou Windows 8, tak je to jakási osekaná ARM-verze a většinu desktopových aplikací na tom nerozjedeš. Je problém pořídit si notebook s dotykovou obrazovkou?
candiess
Profil
Radek9:
Je problém pořídit si notebook s dotykovou obrazovkou?
To určitě není, proto jsem zmínil tu funkci, že klávesnici odepnu a mám z toho tablet.
Joker
Profil
Radek9:
Těch zařízení 2v1 je hromada, prakticky záleží jen na rozpočtu. V oblasti kolem 25 tisíc mají „plnotučný“ Core procesor (tj. ne Atom), 8GB RAM a SSDčko*, takže výkon by měl být v pohodě.

* Resp. hybridní disk

Co se mě týká, možná jsem v tomhle ohledu extrémista, ale nedává mi smysl si pro daný účel kupovat zrovna tohle.
Když u něčeho mám dlouhodobě sedět a pracovat, spíš než o hardware toho zařízení bych se zajímal o můj hardware- takže přiměřeně velký a správně umístěný monitor (= horní hrana ve výši očí) a přiměřeně ergonomickou klávesnici. Což prakticky znamená to zařízení zadokovat, což v případě toho 2v1 eliminuje asi všechny výhody.
Možná by moje představy splňoval spíš nějaký „ultratablet“, buď dokovaný k monitoru a klávesnici, nebo použitelný samostatně jako tablet. Dokonce snad takové i existují, jen pořídit si klasický počítač a k němu normální levný tablet vyjde asi na polovinu peněz.
RockFire
Profil
Radek9:
Navíc i když tam jsou Windows 8, tak je to jakási osekaná ARM-verze a většinu desktopových aplikací na tom nerozjedeš.
Pokud nejsi dostatečně informován, neuváděj ostatní v omyl.
Moderátor Chamurappi: Pokud jsi dostatečně informován, napravuj prosím omyly konstruktivně.
Taurus
Profil
Záleží jakou práci myslíš. Mně se už nějakou dobu líbí tohle: eu.shop.wacom.eu/products/cintiq/cintiq-22hd/cintiq-22hd/503?c=70177#close_compare, protože odpadá slabší kvalita dotykových zařízení a slabší hw a velikost displeje tabletů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0