Autor Zpráva
honzabar
Profil *
prosím pomozte, koupil jsem vodafone 4G lte internet a potřebuji ho zprovoznit pro více počítačů (2). Dostal jsem k tomu modem K5150 a uvítal bych co nejlevnější řešení jak z něj udělat wifi router, nebo AP. děkuji
Marschmallow
Profil
honzabar:
mmm, přesunul bych do kategorie Práce s počítačem.
Moderátor Davex: Přesunuto.
Nejdřív si zjisti, jestli ten modem je WiFi, pak připoj počítač přes LAN, nebo se na něj připoj přes WiFi (pokud již vysílá signál). Po připojení si otevři v prohlížeči výchozí IP adresu a tam nastavuj. P.S.: Jsi líný si přečíst návod? Pokud WiFi nepodporuje, připoj přes LAN kabel jiný (jakýkoliv) WiFi router ;)
juriad
Profil
Marschmallow:
Kdybs věnoval sekundu hledání, zjistil bys, že K5150 je bazmek, který se připojí k počítači pomocí USB. A moc routerů USB neobsahuje.

honzabar:
Jsi-li zdatnější, kup nějaký router, který má USB a je dobře podporovaný pod OpenWRT. Pak přeflashuj systém v tom routeru a dále postupuj podle návodu: http://www.abclinuxu.cz/hardware/pripojeni-na-sit/cdma-umts/vodafone-huawei-k5150
juriad
Profil
Dodám odkaz na router, který by to mohl umět: http://www.root.cz/clanky/asus-dsl-n16u-multifunkcni-router-nejen-do-domacnosti/
„Třetí možností připojení lokální sítě k internetu nabízí rozhraní USB 2.0, přes které je možné připojit externí 3G/LTE modem. Router je kompatibilní s desítkami modelů předních značek včetně těch, které běžně dodávali nebo dodávají čeští mobilní operátoři. Připojení přes mobilní síť lze nastavit jako primární, ale rovněž jako zálohu, na kterou se automaticky přepne při výpadku primární konektivity.“
LudekBrno
Profil
Jen dodám, že je potřeba si předem reálně ověřit, zda je router kompatibilní s konkrétním 3/4G modemem. Bohužel to právě už moc samozřejmé není. Nové modemy mají jiný způsob ovládání přes USB, který routery neumí. Např. běžný 3/4G router TP-LINK MR3220 neumí pracovat s tím K5150. Nedávno jsem to řešil a musel jsem sehnat nějaký starší USB modem, který fungoval, ale nemá LTE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0