Autor Zpráva
Socoms254
Profil
Ahoj ,

chcem sa z mojho mobilu pripojiť na domácu wifi. Viem heslo ale neviem , čo mám ponastavovať v PC aby mi to povolilo prístup.
Na mobile mi vypíše - Zakázané , zabezpečenie WPA/WPA2 PSK. Budem vďačný za každú radu :)
Juandev
Profil
To není blok, to je podle mne informce o tom, že e na to přidat heslo. Zkoušel si se na to připojit? Pokud to nešlo, koukni se do nastavení modemu a okopíruj hodnoty nastavení wifi do svého mobilu.
mlasevic
Profil
Ahoj, hláška zakázané, zabezpečení WPA/WPA2 PSK jen hlásí, že daná síť je šifrovaná pomocí WPA/WPA2. Pokud připojuješ zařízení do wi-fi sítě poprvé, tak ono si dokáže nastavení sítě očuchat a podle toho se nastavit a jediné, co musíš jako uživatel zadat je heslo do wifiny - a to nezjistíš ani v routeru, ani v modemu.

Jediné, co by mohlo haprovat a nedovolit připojení (ale podle povahy dotazu si na 99% myslím, že to tak nemáš), je blokování přístupu podle MAC adresy wi-fi karty daného zařízení a zařízení nemusí být pro tuto síť povoleno a je potřeba ji do routeru zadat.

Spíš mne zaráží, proč do toho motáš nastavování v PC? Máš snad síť doma vedenou kabelem a z PC sis udělal vlastní router s wifi (i tohle je možné udělat)?
Juandev
Profil
mlasevic:
a to nezjistíš ani v routeru, ani v modemu.
Jak to, že nezjistí? Když má k němu přístup tak zjistí.
Socoms254
Profil
No...ja heslo od wifi viem.
aDAm
Profil
Juandev:
žeby proto že to heslo je šifrované a jak jej jednou zadáš tak jej nevidíš? ale ovšem záleží na routeru.
jefitto44
Profil
Akosi nechápem, o čo ti ide... maš router, na neho pripojeny kompik a na ten isty router chceš pripojiť mobil... zapneš wifi v mobile (veľmi dôležitý krok, btw) nájdeš sieť, ktorú vysiela tvoj router, klikneš na
u, zadáš heslo a si tam... absolútne nič to nemá spoločné s PC
Socoms254
Profil
mlasevic:
no je pravda ze mobil pripojujem do siete prvý krát ale heslo som si zistil , zadal a až po overení mi vypísalo : Zakázané , zabezpečenie WPA/WPA2 PSK. Tazže potrebujem len zistiť čo a kde mám povoliť aby ma to pustilo.
Juandev
Profil
No tak se podívej do nastavení toho routeru, jestli to není omezeno na určité MAC adresy. Pokud nemáš k routeru přístup, požádej toho člověka, ať tě tam přidá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0