« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
janomajka:
Mám pocit, že se na mě díváte jako na někoho, kdo plánuje tento software zneužít pro něco špatného
Ale vůbec ne, z mé strany spíš jako na někoho, kdo právě objevil Ameriku.
Nebo možná spíš na někoho, kdo právě objevil existenci byznysu se „zázračnými pilulkamipoznámka: Odkaz vede jen na Wikipedii - v angličtině :-).

Dřív když měla web 120fanoušků, něco to znamenalo, dnes to neznamená nic, protože za pár korun nebo zadarmo jich můžete mít desítky tisíc. Poienta - v budoucnu to může dopadnout tak, že vysoká návštěvnost webu nebude nic znamenat, ani ta která bude opravdová.
Tohle je s prominutím úplná pitomost, ta představa dát si za cíl číslo návštěvnosti jako takové.

Přece virtuální uživatelé si nic nekoupí, nepřečtou, na web neodkáží, nepředstavují žádný vliv, dopad webu.
Veškerý smysl automatizovaných návštěv nebo třeba virtuálních fanoušků na Facebooku je v tom, jestli se tím podaří získat nějaké reálné návštěvníky/fanoušky. Pokud miliarda automatizovaných návštěv nějakým způsobem přivede jednoho skutečného návštěvníka, má cenu právě toho jednoho skutečného návštěvníka.

Pokud jde o argument „Dokažte, že to nemůže mít žádné přínosy“, není možné prokázat, že něco nemůže existovat.
Ale přece nestačí, že „možná existují nějaké potenciální přínosy“, ale za prvé musejí přínosy být větší než zápory toho řešení a za druhé ještě ten výsledek musí být větší než náklady na uskutečnění toho plánu.
A já tvrdím, že nejspíš nenastává ani to „za prvé“, o „za druhé“ už ani nemluvě.


ad Chamurappi na předchozí stránce: Trefně shrnuto, asi to vyjadřuje lépe co jsem chtěl říct, než jak jsem to napsal já :-)
janomajka
Profil
Chamurappi:
Od spuštění serveru s programem (4dny) mám větší prokazatelnou návštěvnost z vyhledávačů, cca. dvojnásobnou. Buďto to s celou činnosti programu nijak nesouvisí a je to náhoda, a nebo ta druhá možnost, já se snažím prověřit obě možnosti.

Jako oběť zkreslených představ bych program prezentoval jako skvělou věc, protože bych byl přesvědčený že návštěvnost z vyhledávačů je kvůli něj - tak to ale není, nedělám žádné předčasné závěry, ale připouštím že obě možnosti připadají v úvahu, snažím se jen zjistit jak to doopravdy je, nic víc neřeším.

Joker:
Ale vůbec ne, z mé strany spíš jako na někoho, kdo právě objevil Ameriku.
Úplně náhodou jsem zjistil, jak spustit jeden program vícekrát a tím zněkolika násobil jeho efektivitu, přiznávám, měl jsem z toho pochopitelnou radost.

Tohle je s prominutím úplná pitomost, ta představa dát si za cíl číslo návštěvnosti jako takové.
Podle mě uveřejněný počet fanoušků na webu/e-shopu znamenal určitou důvěryhodnost, dnes už to tak není. Ti co nabízejí umístění reklamy na webu argumentují vysokou návštěvnosti (mimo jiné), pokud se program rozšíří, ztratí tento argument svou váhu - je to jen má úvaha, ale logická.

Pokud miliarda automatizovaných návštěv nějakým způsobem přivede jednoho skutečného návštěvníka, má cenu právě toho jednoho skutečného návštěvníka.
Snažím se zjistit, jestli to bude mít takový účinek.

A já tvrdím, že nejspíš nenastává ani to ‚za prvé‘, o ‚za druhé už ani nemluvě.
Za druhé se můžete mýlit, program se rychle šíří, a není nereálná návštěvnost v řádech statisíců UIP v krátkém čase, např. hodina, navíc ke lasickému DoS útoku stačí jen mírně pozměnit protokol (tcp/ip handshake), a není vyloučené, že v programu běží oba protokoly najednou. Z každého pc s SW se tak stává potencionální hostitel na DoS útok.

A jak google zjistí, že na stránku někdo přišel? Jednoduše, se stránkou se načte i vložená reklama a google si myslí že byla zobrazena a pošle na ni své roboty - Vím že mi to budete chtít vymluvit, ale tak to je.

Já nic nepropaguju, jen poukazuji na případné nebezpečí tohoto SW.
Joker
Profil
janomajka:
Ti co nabízejí umístění reklamy na webu argumentují vysokou návštěvnosti (mimo jiné), pokud se program rozšíří, ztratí tento argument svou váhu - je to jen má úvaha, ale logická.
A předpokládáte, že tohle doteď nikoho nenapadlo? :-)
Jak jsem tu už několikrát říkal, to se přece děje celou dobu od prehistorie webu.
Část lidí se snaží různými triky návštěvnost uměle navyšovat a audity návštěvnosti se snaží jim to zatrhnout.

I proto se ostatně platí hlavně za proklik reklamy a když už někdo platí za umístění, často chce nezávislý audit návštěvnosti.

Za druhé se můžete mýlit, program se rychle šíří, a není nereálná návštěvnost v řádech statisíců UIP v krátkém čase, např. hodina, navíc ke lasickému DoS útoku stačí jen mírně pozměnit protokol
Mýlit se samozřejmě můžu, ale pořád nevidím, v čem spočívá ta novinka, v čem by se cokoliv mohlo změnit.
_es
Profil
janomajka:
Keďže tu (skoro) nikto nevie, čo to je za tajomný program, ani čo vlastne robí, tak je ďalšie špekulovanie asi neefektívne. Z tajomných náznakov sa dá usudzovať, že asi pôjde o nejakú P2P sieť „užívateľov programu“. Ak nejako klame reklamné systémy pod kontrolou vyhľadávačov, tak ide o podvod, bez ohľadu na to, aké deklaruješ úmysly. Okrem toho je pravdepodobné, že môže byť prostredníctvom neho tvoj server zneužitý na protiprávne činnosti.
janomajka
Profil
Já už to vzdávám a kapituluji na tuhle debatu.

Jen říkám že se program rozšíří a bude se i zde ještě několikrát řešit, a vy budete každému vysvětlovat jak a proč je tato metoda špatná a odkazovat na toto vlákno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janomajku:
se stránkou se načte i vložená reklama a google si myslí že byla zobrazena a pošle na ni své roboty
A tím, že na ni pošle své roboty, jí zlepší hodnocení? Robota posílá především proto, aby zjistil kontext a naservíroval lépe cílenou reklamu.
Jsou snad pro uživatele vyhledávače víc relevantní ty stránky, které obsahují reklamu od stejného vyhledávače?
I kdyby to tak fungovalo, proč nenačítáš přímo reklamu? Jak jsem už psal — návštěva je záležitostí pouze dvou stran, klienta a serveru. Reklama nikdy nemá zaručeno, že je načtená uvnitř stránky.

nedělám žádné předčasné závěry, ale připouštím že obě možnosti připadají v úvahu, snažím se jen zjistit jak to doopravdy je
Jedna z těch možností ale počítá se zázrakem. I kdybys pozoroval zlepšení, bude pro něj existovat racionální zdůvodnění. Věříš na paranormální jevy?

budete každému vysvětlovat jak a proč je tato metoda špatná a odkazovat na toto vlákno
Můžeme odkazovat též na starší.
janomajka
Profil
Chamurappi:
I kdybys pozoroval zlepšení, bude pro něj existovat racionální zdůvodnění. Věříš na paranormální jevy?
Buďto se mi zlepšila reálná návštěvnost tím že jsem nasadil primitivní program na server, nebo tím že jsem génius. Co je pravděpodobnější?
Bubák
Profil
Cé je správně!
Chamurappi
Profil
Reaguji na janomajku:
Zvláštní otázka. Jak si myslíš, že by se vyhledávač dozvěděl, že jsi génius? Obě varianty počítají s nějakým zázračným komunikačním kanálem mezi tebou a vyhledávačem, takže jsou obě velice nepravděpodobné.

Nabízí se analogie s náboženskou vírou, kde se také zdůrazňují činy věřících bez prokazatelného účinku a předpokládá se, že všemohoucí entita o ně z nějakého lidsky nepochopitelného důvodu jeví zájem.
Povýšil jsi Google na boha a falešní návštěvníci jsou tvá modlitba.
janomajka
Profil
Chamurappi:
Musím uznat že to bylo hezky napsané.

Ale účinek prokazatelný je. Můžu prokázat přímou souvislost mezi fake návštěvou a krátce na to příchodem robota na tu samou stránku - jednoduchý experiment. Otázka je, proč tomu tak je? Určitě existuje racionální vysvětlení, ale souvislost se serverem který na web posílá požadavky bych hned nevylučoval.

Další otázkou je, co bys mi na výsledky experimentu napsal?

Mě jde jen o to, dopátrat se pravdy, pochopit jak to opravdu funguje, a je mi jedno jestli k ní dojdu já, nebo někdo jiný.
Joker
Profil
janomajka:
Jen říkám že se program rozšíří a bude se i zde ještě několikrát řešit
Jak jsem už několikrát psal, za celou dobu jsem nepochopil, co je na tom nového.
Dobře, máme tu nějaký program, který webu „naklikává“ imaginární návštěvy. To se děje, stejně jako se to dělo loni, před 5 lety, před 10 lety, …
Co je na tom nového?

Možná by inovativní mohlo být to spojení se SEO, ale zatím se tu neobjevil sebemenší náznak toho, že by to fungovalo.
Nejsilnější tvrzení bylo „Během/těsně po naklikávání návštěv na mé stránky přišel Google robot a mohlo by to spolu souviset.“
Což by se ještě dalo vysvětlit tím, že pokud na webu je nějaký kód související s daným vyhledávačem (u Google AdSense, Analytics, …) a ten kód má hodně návštěv, vyhledávací robot se přijde podívat, co se děje.
Ale návštěva robota není moc zajímavá, částečně dokonce jde zařídit a Googlu říct „přijď se podívat na můj web“, ale pořád to nic neříká o pozici ve výsledcích.
janomajka
Profil
Joker:
Momentálně se snažím docílit toho, aby se zaindexovalo cca. 30tis url, na které nevedou na webu odkazy, jen jsou v sitemap . Tedy čím více roboti tyto stránky procházejí, tím rychlejší by mohla být jejich indexace - jenom úvaha a teorie, samozřejmě se mohu mýlit.

Co je na tom nového?
Samotný princip programu je opravdu rafinovaný a promakaný. Fake návštěvnící působí jako skuteční, program napodobuje i chování návštěvníka, pomocí náhodných algoritmů. Přestože myšlenka projektu vznikla před 10 lety, tohle je její zatím nejlepší provedení.
hhh
Profil *
"I have a plan so cunning you could put a tail on it and call it a weasel…"

Mám tak vychytralý plán, že kdyby jste mu přišili ocas, mohli by jste mu říkat lasička.

(Baldrick v seriálu Černá zmije :-) )
Fisir
Profil
Reaguji na janomajku:
Řekněme, že máš pravdu. Problém je v tom, že (jak ty sám říkáš) vyhledávací roboti jenom chodí. Už se ti zvýšila návštěvnost? Ono totiž počet přístupů robotů ≠ pozice ve vyhledávači. Je to asi jako kdyby přišel návštěvník, zjistil, že tvá stránka není nic moc a už se nikdy nevrátil.

Jinak, tohle celé je blbost, takže buď jsi supertvrdohlavý, nebo nám neříkáš, jaký je pravý účel toho programu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janomajku:
Můžu prokázat přímou souvislost mezi fake návštěvou a krátce na to příchodem robota na tu samou stránku - jednoduchý experiment. Otázka je, proč tomu tak je?
Už jsem ti důvod psal, AdSense-robot se přišel podívat na okolní texty, aby podle nich mohl vykoumat, jaká reklama bude pro daný kontext nejvhodnější. Budeš-li provozovat stránku o okurkách, robot si pomyslí „aha, sem se skvěle hodí reklama na prodej okurek“, nikoliv „aha, na tento okurkový web chodí lidi, pošlu sem další“.
Podobně jde přilákat celá řada dalších robotů. Někdo si lajkne tvůj web na Facebooku a vzápětí se robot Facebooku přijde mrknout, jaký máš titulek, fotku atd. — to také nemá žádný další magický význam.

Jestli vážně věříš, že AdSensebot předává své poznatky Googlebotovi, máš celkem snadný způsob, jak to prokázat: dej AdSensebotovi jiný obsah, než posíláš běžným návštěvníkům. Přihoď nějaké smyšlené unikátní slovo. Pokud je tvá teorie správná, měl bys být v Googlu na to slovo dohledatelný, ne?

Fake návštěvnící působí jako skuteční, program napodobuje i chování návštěvníka, pomocí náhodných algoritmů.
Takových automatických návštěvníků chodí i na tuto diskusi stovky denně, zkouší posílat spam. Myslíš, že nám pomáhají ve vyhledávačích? (Respektive pomáhali by nám v Googlu, kdyby tu byl AdSense?)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0