« 1 2 »
Autor Zpráva
Juandev
Profil
Jak se určuje výkon mobilu. Já mám třeba RAM 512 MB, Android 2.2, asi 1 Ghz procesor. Když kouknu na net, tak řada dnes prodávaných mobilů je na tom podobně. Přesto se můj telefon chová, jako kdyby byl nevýkoný. Zamrzá a zamrzají aplikace, občas se musí sám restartovat, nenabíhají nástroje na focení apod. Co je tedy ten klíč k úspěchu - jaké parametry mám při vyběru nového telefonu sledovat?


Takhle nízkou RAM má kdejaký mobil, jak na to koukám.
BuGeR
Profil
Kup si telefon s iOS, respektivě iPhone. Má sice 1gb ale jeho multitasking funguje úplně jinak než na androidu. Na androidu zapneš facebook, hry a prohlížíš net, a i když máš právě zaplou jen jednu aplikaci, tak ti všechny běží zároveň a žerou ti ramku. U iPhone to je řešené tak, že běží právě jen jedna aplikace a ostatní jsou zamražené v paměti. Tímpadem máš 1gb pro celou aplikaci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na BuGeRa:
Proč neodpovídáš na otázku? Výkon mobilu se neurčuje operačním systémem.
Multitasking nyní funguje u všech tří nejrozšířenějších mobilních platforem prakticky stejně.

Na androidu […] a žerou ti ramku. U iPhone […] ostatní jsou zamražené v paměti.
Ramka je paměť.


Reaguji na Juandeva:
řada dnes prodávaných mobilů je na tom podobně
Můžou mít jiný počet jader, lepší grafickou kartu.
Jan Tvrdík
Profil
Juandev:
U Androidu je většinou problém s grafickými nástavbami od výrobců.

Takhle nízkou RAM má kdejaký mobil, jak na to koukám.
Má a pravděpodobně všechny budou fungovat pomalu. Levné smartphony mají stejný problém jako první vlna tehdy velmi populárních netbooků. Hardwarový výkon prostě reálně nestačí nárokům aktuální verze operačního systému a aplikací. Kdybys nainstalovala čistý Android 2.2 a aplikace z roku 2010, tak by to určitě běhalo o poznání lépe.

občas se musí sám restartovat, nenabíhají nástroje na focení
Tohle vypadá spíš na problémy operačního systému, než na problémy výkonové. Řešení je stejně jako u Windows – jednou za čas zformátovat disk a nainstalovat znovu. Pokud to nechceš přeinstalovávat několikrát do roka, tak se hodí (opět stejně jako u Windows) neinstalovat každou blbost.
pcmanik
Profil
Chamurappi:
Výkon mobilu se neurčuje operačním systémem.
Toto je riadna blbosť wp aj ios sú na porovnateľne výkonných komponentoch rýchlejšie.

Můžou mít jiný počet jader, lepší grafickou kartu.
Čo má počet jadier spoločné s výkonom?

Juandev:
Pokým nesiahneš po vyššej strednej triede a vyššie, tak to bude vždy o ničom to je proste Android.
Jan Tvrdík
Profil
pcmanik:
Čo má počet jadier spoločné s výkonom?
V podstatě celý výkon dnešních počítačů / smartphonů stojí na masivním paralelismu. Více jader zlepšuje možnosti paralelizace procesoru. Nebo se domníváš, že je to jenom marketingový trik?
Joker
Profil
Juandev:
Pokud jde o procesor, výkon není závislý jen na frekvenci.
Například Pentium 4 3,2 Ghz z roku 2005 určitě není stejně výkonné jako Core i5-4460 (3,2 Ghz).
Jednak Core i5 má jádra čtyři :-), přesto i jedno každé z nich je výkonnější, než to Pentium 4.

Může to být i softwarem. Nový systém je nový, zatímco v dlouhodobě používaném systému budou různé aplikace, případně zbytky odinstalovaných aplikací, které to mohou zpomalit.

pcmanik:
Čo má počet jadier spoločné s výkonom?
Ehm? :-)
Hodně, řekl bych.
1Pupik1989
Profil
Nový Android má zase trochu jiný RAM management. Problém je stoch rom, jsou převážně pomalé. Třeba můj ZTE Blade má momentálně Android 4.4.4 (KitKat) a rychlost je téměř dvojnásobná.

Výkon určuje nejslabší komponent (GPU/CPU/RAM).
rovi
Profil
Problémy s androidem?
Omlouvám se, ale musím se smát. Vždycky je nejlepší mít to na koho svést. Pravda je, že třeba takový Android IceCream Sandwich (4.0) byl a je na tom hodně podobně jako Win Vista. Gingerbread (2.3.7) je na tom jako Windows XP. Takovej Kitkat a Jelly Bean jsou takové Windows 7. Hodně dobré ohlasy má Android L, který bude mít vylepšený vm. Sice budou instalace trvat déle, nic méně samotné spouštění aplikací i běh bude svižnější. Málo kdo tuší, že android aplikace jsou psané zjednodušeně v javě. Ta mi přijde sama o sobě pomalá a náročná. Pro zrychlení tvého starého železa doporučuji rootnout telefon a odstranit zbytečný sw tzv.'bloatware' a aplikace, které nevyužíváš. Aplikace, které využíváš jen občas, tak zmrazit. Popřípadě nahrát nějakou custom rom, telefon přetaktovat (sníží se rapidně výdrž telefonu), ale tomu se dá vyhnout profilováním pře/podtaktování na základě výdrže baterie apod. Takto se telefon může subjektivně měřit svou svižností s novými modely.
Juandev
Profil
BuGeR:
Zajímavé. A jak je to s aplikacema? Předpokládám, že to vývojáři programují i pro Apple ne?

Chamurappi:
Reaguji na BuGeRa:
Proč neodpovídáš na otázku?
I tak je to užitečná odpověď.

Můžou mít jiný počet jader, lepší grafickou kartu.
Ano, viděl jsem nějaké dvoujádrové. Čili mám sledovat i parametr grafické karty? To jsem nesledoval ani u PC - protože nehraju PC hry:-)

pcmanik:
Pokým nesiahneš po vyššej strednej triede a vyššie, tak to bude vždy o ničom to je proste Android.
Aha a jak se to pozná, v tomhle se nevyznám. Nějaké cenové hladiny nebo řady? Co třeba nějaký Samsung Galaxy za 3 litry?

Joker:
Může to být i softwarem. Nový systém je nový, zatímco v dlouhodobě používaném systému budou různé aplikace, případně zbytky odinstalovaných aplikací, které to mohou zpomalit.
Aha a lze to nějak čistit? Kouknu se jestli na to neexistuje nějaká aplikace! Třeba mám takovej dojem, že ten Android nejde upgradovat na vyšší - respetive nezjistil jsem jak.

rovi:
Podívá se na to. Mě šlo spíš o to, že bych zredukoval počet svých SIM karet a vložit je do mobilu, kde mi nebudou zamrzat aplikace, zároveň si z něj zavolám a zároveň na něm budu moc sdílet Internet. Tak jsem dumal nad tím, jak vybrat něco lepšího než mám teď než LG P970.
rovi
Profil
Je pravda, že volání je na androidech opravdu problém - teď mluvím jako uživatel. Jde o to volit kompromis mezi všeúčelovostí a základní funkčností. Doporučuji xda-developers, ale jsou v aj. Root a odinstalace toho, co nechcete a zmrazení (to je funkce u rootnutých telefonů) těch, co používáte jen málo - pro použití se musí rozmrazit + taktování, opravdu pomůže a oživí starší 'železo'. Nicméně rootem přicházíte o záruku, zmrazení aplikací může vyvolat nestabilitu systému. Zároveň se může telefon 'zavirovat' - ne sám od sebe... A dokonce si telefon můžete laicky řečeno zničit.

Takže root telefonu vám dá opravdu velkou moc, ale s velkou mocí přichází i velká odpovědnost...
pcmanik
Profil
Jan Tvrdík, Joker:
Bavíme sa teraz v rovine mobilov. iPhone 5s s dvojjadrovým procesorom mal v dobe uvedenia (neviem ako teraz) väčší procesorový výkon ako zariadenia s androidom ktoré mali 8jadier.

A to isté platí aj v desktopovej rovine. AMD má už nejaký piatok 8 jadrové procesory s vyššou frekvenciou ako 4jadrové i7, ktoré majú pritom vyšší výkon zaujímavé.

Dnes je to práve o optimalizácii a nie za neustálym naháňaním sa za frekvenciami a počtom jadier, to čo hovoríte platilo v dobe pentia 4...
Joker
Profil
pcmanik:
Ano, pochopitelně existují různé technologie a řady procesorů.
Tvrzení, že větší počet jakýchkoliv CPU je vždy lepší než menší počet jakýchkoliv jiných CPU je snad takový nesmysl, že není třeba se jím detailně zabývat.
Podobný nesmysl je tvrzení, že výkon s počtem jader nesouvisí.
Alphard
Profil
Juandev:
Co je tedy ten klíč k úspěchu - jaké parametry mám při vyběru nového telefonu sledovat?
Mám tady na stole časopis Computer, kde je třeba recenze Xiaomi Redmi Note, 8 jader (kvůli tomu zmiňuji zrovna tento, paralelní výkon je prostě trend), 2 GB RAM, cenově bych řekl střední třída (něco přes 6k). Jsou tam i levnější, i dražší. Chci tím naznačit, že nejlepší je přečíst si nějaké seriózní recenze a všímat si hodnocených parametrů.

Čistě podle čísel se orientovat nelze, jak bylo naznačeno již výše, např. při výběru procesoru je třeba znát procesorové řady, žádná metoda typu vynásobit počet jader frekvencí a vzít tu nejvyšší variantu neexistuje.
Joker
Profil
A jak bylo řečeno, podstatná je i náročnost spouštěného softwaru (nejen systému, ale i aplikací).
Třeba můj telefon má jednojádrový ARM 11, 128 MB RAM a rychlost je celkem v pohodě :-)
Juandev
Profil
Joker:
A jak bylo řečeno, podstatná je i náročnost spouštěného softwaru
Ano to je pravda. Už také pozoruji, že mám nízkou verzi Androidu. Některé aplikace odmítají chodit na 2.2. Je možné to nějak upgratovat? Já nějak nenašel jak - zdá se mi že je to tovární nastavení.
rovi
Profil
2.2? Jako tuším froyo? Co to je za mobil? Dneska to už není slavné ani s gingerbreadem... Většinou update je řešen neoficiální cestou. Zadal bych do google název a typ telefonu s položkou custom rom popř. Cm a typ telefonu
Juandev
Profil
rovi:
froyo
Tak to já nevím, jak se ty/ta distribuce jmenuje - nidke jsem si novšim.

Co to je za mobil?
LG optimus black - starší

Většinou update je řešen neoficiální cestou.
Tak já už ho asi nemám v záruce, takže by jim to mohlo být jedno. OS v mobilech se platí? Android snad ne ne?
rovi
Profil
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206166

a s chutí a do toho. Takhle nějak jsem začínal. A rozjet na tom android jb? Pecka... Dej vědět, jak si dopadl. Nastuduj si - odemykání bootloaderu, flashing kernels, rooting, recovery, adb.
Prostuduj si taky brick a unbrick telefonů

Pak ti nic nebrání nahrát do mobilu ubuntu nebo firefox os. Pokud bude port pro mobil. Jinak to budeš muset portovat sám. Lidi nebudou věřit tvýmu telefonu ani když to uvidí na vlastní oči.
Telefon taky můžeš zničit!
LudekBrno
Profil
Juandev:
To se pleteš, dnes mají 512MB jen naprosté low-endy a Android 2.2 už rozhodně nové přístroje taky nedostávají, to je historie 3 roky zpět. Máš hodně zastaralé informace. Tvůj mobil už je hardwarem bohužel mimo realitu. Za posledních pár let vzrostla náročnost aplikací tolik, že dnes aby mobil slušně šlapal, základem je 1GB RAM a procesor alespoň dvoujádro 1,2GHz.


BuGeR:
Nemáš pravdu. To co píšeš o stále běžících aplikacích platí jen u těch, které k tomu obsahují zvláštní službu. A to jsou jen ty, u kterých je z funkčních důvodů nezbytné, aby trvale běžely, protože čekají na nějakou událost. Typicky různé komunikační aplikace. Nicméně naprostá většina aplikací se po opuštění "uspí" stejně jako u iOS. Navíc i v případě běžících on-line aplikací, jako třeba ten FB, tak pokud systém potřebuje více volné RAM pro spuštění jiné aplikace na popředí, tak si jednoduše ty služby na pozadí z RAM vyhodí. Takže ne, iOS v tomto žádnou výhodu nemá.
Juandev
Profil
Teď jsem třeba zjistil, že Skype už tu verzi 2.2. nepodporuje.


LudekBrno:
To se pleteš, dnes mají 512MB jen naprosté low-endy
Aha.

Máš hodně zastaralé informace.
To nejsou zastaralé informace. To jsou několik hodin staré informace z alzy - ale spíš bych to tedy nazýval shity. Asi si musím prohlížet jiné cennové hladiny.

1GB RAM a procesor alespoň dvoujádro 1,2GHz.
Good, konkrétní data. Nad tím jsem sám uvažoval. A ještě aby zvládal 4G.
martin1312
Profil
Použiteľný Android je tak s cenou nad 300€. Lacnejšie (slabšie) telefóny sekajú, ak nie ako nové, tak po čase určite. Ak chceš niečo lacnejšie, odporúčam pozrieť Lumie s WP. Ak ale trváš na Androide, tak by som odporúčil nejaký objednať z číny, kde za cenu do 200€ majú parametre (a takmer aj výkon) top EU modelov, čiže s Androidom si celkom dobre poradia.
Brat takto objednal JiaYu G4 (8-jadro 1,7GHz, 2GB RAM) za cca 160€ (teraz sa dá aj za 120€) a je maximálne spokojný.
Ja mám Lumiu 820 a som spokojný tiež, za Android by som nemenil.

Na Android pozeraj aspoň 1GB RAM, 4 jadro 1GHz a viac. Inak prídeš o nervy.
Na WP to je v podstate jedno, seknúť som ho ešte nevidel ani na Lumii 520 (512 RAM, 2-jadro 1GHz).
Juandev
Profil
martin1312:
Áaaa jo. Moje oblíbené e-bay:-)
martin1312
Profil
Juandev:
ebay som zrovna nemyslel. Ked budem na pc tak mozem poslat link, odkial objednaval brat. To je cinsky eshop, a ta znacka je bezna znacka telefonov v cine, ako u nas je napr Sony.
LudekBrno
Profil
Pozor na WP. Tam je na uživatele použit celkem zákeřný trik :-) U WP je totiž nastavena vyšší priorita zobrazování animací, takže telefon i v okamžiku čekání na dokončení operace neustále plynule přehrává obrazové efekty, přechody atd., takže si uživatel vlastně ani nevšimne, že tam nějaký zásek byl. U androidu je dána priorita samotnému vykonání operace a na animované efekty není dost výkonu a zobrazívání vizuálně drhne. V reálu ale pokud budeš mít WP a Android se stejným hardwarem, tak na podobné operace budeš čekat zhruba stejně dlouho, rozdíl bude jen v tom, že u WP bude na displeji plynulá animace a u androidu budou vizuální záseky. Z toho pak plyne ten mýtus, že WP jedou lépe na slabém hardware. Není to pravda, WP to jen vizuálně maskují, ale všechno trvá přibližně stejně dlouho. Ostatně platí to i pro iOS, který s tou prioritou zobrazování přišel jako první a WP to používají taky. Googke to u androidu nevím proč neokopíroval hned v začátcích taky a teď už to z důvodu zpětné kompatibility nejspíš nejde.
joe
Profil
Myslím, že už se to nahoře někde v předešlých příspěvcích psalo, ale doporučuji jinou romku, než dodává výrobce. Sám mám na Samsungu Galaxy S3 CyanogemMod a všechno fungovalo tak o 100 % rychleji, než se systémem od Samsungu.

Máš ale starší telefon, nevím jak je to se staršíma verzema jednotlivých aplikací... Toto je z mého pohledu trochu nedomyšlené, protože pokud to takto půjde dál, budeme si muset každý cca třetí rok kupovat nový smartphone, aby nám ty aplikace slušně fungovaly.
Juandev
Profil
LudekBrno:
Pozor na WP
Errr, co je wp?

joe:
Myslím, že už se to nahoře někde v předešlých příspěvcích psalo, ale doporučuji jinou romku, než dodává výrobce. Sám mám na Samsungu Galaxy S3 CyanogemMod a všechno fungovalo tak o 100 % rychleji, než se systémem od Samsungu.
Jakože jsi vykuchal původní romku a nahradil ji, nebo se to tak již prodává.

Máš ale starší telefon, nevím jak je to se staršíma verzema jednotlivých aplikací... Toto je z mého pohledu trochu nedomyšlené, protože pokud to takto půjde dál, budeme si muset každý cca třetí rok kupovat nový smartphone, aby nám ty aplikace slušně fungovaly.
A nebo je to cíl. Teď jsem zjistil, že appka Skypu přestala podporovat verzi 2.2. Což je jasný tlak na to, abych si pořídil nový telefon.
1Pupik1989
Profil
Tak napíšu to ještě jednou. Mám úplně první ZTE Blade a momentálně Android 4.4.4. Cyanogenmod je jedna z nejhorších a nejpomalejších custom romek co jsem kdy viděl. Takové AOKP jim natrhnulo triko a to je co říct. Kdysi jsem měl na HTC Hero CM a byl zasekaný. Už nikdy více.
Bubák
Profil
Juandev:
A nebo je to cíl.
joe přece napsal „z mého pohledu trochu nedomyšlené“, z toho je docela jasné, co má na mysli.
rovi
Profil
ROM z mobilu nikdo kuchat nebude :D. Pouze přepíše její obsah.


A když někdo má nově custom romku, nevidím důvod proč, když mu rom nevyhovuje, si romku flashne na jinou nebo (stock) original rom...
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0