« 1 2
Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Juandev:
Errr, co je wp?
Windows Phone, který byl zmiňován výše jako alternativa, která prý lépe funguje na slabém hardware.
Juandev
Profil
Bubák:
Tak já jeho slova nespochybňuji. Je to jeho názor a já mám jiný. Co je na tom špatné?

rovi:
Aha.

LudekBrno:
Aha, o tom jsem nikdy neslyšel.
martin1312
Profil
LudekBrno:
která prý lépe funguje na slabém hardware

Ono to nie je "prý", ale realita. Pravdu máš akurát v tom, že WP zobrazuje tie prechodové animácie. Inak je samozrejme omnoho lepšie vyladený pre HW. Podobne ako iOS. Ako používateľ WP aj Androidu to viem porovnať. Na najslabšej Lumii 520 (cca 100€) sa mi nikdy nestalo, že by reagoval oneskorene pri "multitaskingu", kde Android za 320€ lagoval aj 3s. Alebo by sa nedal dvihnúť prichádzajúci hovor, čo sa mi spomínanom Androide stávalo bežne - telefón zvonil, ale obrazovka sa "neprepla" na správny screen. Sekanie scrollovania v aplikáciách (FB skoro nepoužiteľný), to sa ti na WP nestane.
Viem, som OT, takže sa už k tomu vyjadrovať nebudem.

Juandev:
WP (Windows Phone) je podobne ako Android operačný systém telefónu. Nie je ale taký rozšírený. Používa ho Nokia (rada Lumia), niektoré HTC a najnovšie aj pár Samsungov.
LudekBrno
Profil
martin1312:
Pravdu máš akurát v tom, že WP zobrazuje tie prechodové animácie. Inak je samozrejme omnoho lepšie vyladený pre HW

Nemáš pravdu, aspoň ne úplně. Nedá se říct obecně, že je android špatně vyladěn na hardware. Jsou velké rozdíly mezi výrobci, které spočívají v tom, že někteří (speciálně Samsung je tím známý) mají nepřekonatelné nutkání nacpat telefon různým bloatware a zejména svojí rozežranou nadstavbou Touchwiz, která opravdu způsobuje drhnutí a to bohužel i u top modelů s výkonným hardwarem. Naopak jiní výrobci jsou na tom lépe a zejména etalon mezi androidími telefony, jako Nexus 5 lítá jako blesk prakticky záseků. Takže neházet všechny androidy do jednoho pytle :-) Android má výhodu a současně nevýhodu v tom, že je vlastně opensource a každý výrobce ho může opravdu hodně upravit a ne každý to zvládá. WP musí výrobci používat tak, jak MS rozhodne jen s minimem možných úprav, takže výrobci nemají šanci ho doprasit. Reálně ale opravdu platí, že WP není o nic výkonnější, jako android a na pomalém hardware jede stejně blbě, akorát to vizuálně maskuje těmi animacemi. Ostatně pokud si vyzkoušíš nebo najdeš nějaké výsledky benchmarků, tak uvidíš, že na stejném HW je i výkon +/- stejný.
martin1312
Profil
LudekBrno:
Súhlasím s tým, že sú rozdiely medzi výrobcami, presne kvôli tomu, že si môžu Android upravovať.
Ale mňa ako užívateľa nezaujíma, aká je tam nadstavba, aké sú výsledky benchmarkov, aby som si mohol ospravedlňovať mrznutie. Mňa zaujíma, aby to proste fungovalo. Opakujem, mám skúsenosti aj s Androidom aj s WP, môžem reálne porovnať telefóny v porovnateľných cenových hladinách (s ktorými som sa stretol) a vždy z toho vyšiel lepšie WP (čo sa týka svižnosti, neporovnávam teraz to, že niekomu môže viac vyhovovať Android, niekomu nie).
Píšeš stále o prechodových animáciách pri WP, tá animácia je veľmi rýchla, očakávaná, nestane sa ti, že sa to bude animovať do aleluja ako seknutie pri Androide. Tlačidlo "späť" reaguje vždy na 100%, miniatúry v galérií obrázkov sa zobrazia ihneď, netreba nedočkavo na ne čakať ako na Androide, nesekne obrazovka pri prichádzajúcom hovore. Proste môžeš sa spoľahnúť, že aj pri krízovej situácií (autonehoda,...) nebudeš musieť resetovať telefón, aby si mohol zavolať záchranku.
Nexus stojí cca 350€, súhlasí s tým, keď som písal o hranici 300€ pre použiteľný Android telefón :)

Ja nie som proti Androidu, iba chcem, aby telefón fungoval, čo pri Androide znamená veľmi veľa zainvestovať. Alebo potom objednať z Číny, kde ale treba počítať s tým, že nejaká záruka a podobne je v podstate neuplatnitelná.
Napríklad ako som spomínal bratov JiaYu G4, ten ide super, žiadne sekanie ani lagovanie. Ale pozri, aký na to potrebuješ HW (2GB ram, 8 jadrový cpu x 1,7GHz).

//
Myslím, že si WP asi ešte nemal, pretože toto by si nenapísal.
WP není o nic výkonnější, jako android a na pomalém hardware jede stejně blbě
LudekBrno
Profil
martin1312:
Není třeba kupovat mobil za 300€, stačí klidně za polovinu, třeba LG L9II a podobně, prostě kterýkoliv, kde výrobce nedoprasil nadstavbu. Tam ti můžu garantovat, že pojede úplně stejně, jako WP se stejným hardwarem. A dokonce u levnějších telefonů existují alternativní ROM s takřka čistým androidem a ty taky šlapou. Takže ne, android není principiálně pomalejší nebo náročnější na HW, je to jen otázka úpravy výrobce telefonu. Někteří to umí, jiní ne a je potřeba si správně vybrat. Menší nároky na HW u WP je prostě jen mýtus :-)
Juandev
Profil
joe:
Máš ale starší telefon, nevím jak je to se staršíma verzema jednotlivých aplikací... Toto je z mého pohledu trochu nedomyšlené, protože pokud to takto půjde dál, budeme si muset každý cca třetí rok kupovat nový smartphone, aby nám ty aplikace slušně fungovaly.

Třeba se to v budoucnu ustálý. To je jako v počátcích počítačů. Taky si člověk musel furt kupovat výkonějšíší a výkonější, aby si zahrál.


Jinak vy se tady pořád oháníte HW, ale já bych řekl, že ty aplikace se dělají jen na některé OS ne? Respetive ne všechny aplikace se dělají na všechny os.
Michal Sebek
Profil
Juandev:
Takhle nízkou RAM má kdejaký mobil, jak na to koukám.
Nemají, tak malou ramku mají mobily do cca. 3000 Kč.

Doporučuju koupit si Motorolu. Je celkem výkonná, má čistý android (tedy ne jako Samsung, kterému běží už od prvního zapnutí hromada aplikací na pozadí) a vždy má slíbenou aktualizaci na nový android (který třeba ještě nevyšel, samozřejmě až vyjde :)) a má vždy novou verzi androidu hned
1Pupik1989
Profil
Já docela fandím Xiaomi. Otec si koupil Redmi 1s a je to docela fofrník. Hlavně cena/výkon je luxusní. Pak bych se přiklonil k Leninovu. Také mají celkem dobrý poměr cena/výkon.

Hlavně už neplatí čínský telefon = kaše. Teď bych prohlásil HTC za nejhorší, jejich podpora je příšerná pokud nemáte jednu z vlajkových lodí. Třeba HTC Desire 500 nikdy nedostane KitKat. U 1.5 roku starého telefonu je to docela bída.
Joker
Profil
1Pupik1989:
Já docela fandím Xiaomi.
Xiaomi bych si nekoupil od doby, co se zjistilo, že odesílá informace o kontaktech, zprávách, hovorech, atd. na servery patřící vládě Číny.
1Pupik1989
Profil
Joker: To bylo Sony a HTC, nikoliv Xiaomi. Možná i další telefony, pokud myslíš složku "baidu". Brácha s tím má problémy i u Lenova. Ono to bude asi obecně KitKatem. Kterou značku by si volil?
Fisir
Profil
Reaguji na 1Pupika1989:
Bylo to Xiaomi.
1Pupik1989
Profil
Fisir: Jak jsem psal. Je to nejenom Xiaomi. Typnu si, že to byly opravdu všechny telefony s KitKatem, mám pocit i Samsung.

Co se týče bezpečnosti, tak jediné BlackBerry není hacknuté, jinak se nedá vybrat nic. My co se toho nebojíme, si android upravíme. O to přeci u androidu jde.
LudekBrno
Profil
1Pupik1989:
On je docela rozdíl, jestli se informace z telefonu dostanou k velkým koncernům typu Google, Samsung a podobně, kde má člověk relativně jistotu, že je poskytnou maximálně bezpečnostním složkám, ale jinak jsou dobře zabezpečené, než když se dostávají k nevyzpytatelným režimům jako v číně skrze rychlokvašené firmy s kdovíjakým pozadím.
1Pupik1989
Profil
LudekBrno: Minimálně Sony a HTC odesílají také data do Číny. Najdi si na googlu "android baidu folder". Vyskočí ti toho miliony. Nikdo ale netuší odkud se ve filesystemu bere.
DJ Miky
Profil
1Pupik1989:
Nevím, jak u HTC, ale minimálně u Sony (Xperií) se ví, která aplikace adresář vytváří (MyXperia) a jak ji zablokovat (pm block com.sonymobile.mx.android, např. z ADB shellu).
Juandev
Profil
Tak jen pro zajímavost. Při výběru jsem došel ke dvoum možnostem:
*levnější HTC Desire 610
*trochu dražší Sony Xperia Z Ultra
LudekBrno
Profil
1Pupik1989:
Minimálně Sony a HTC odesílají také data do Číny. Najdi si na googlu "android baidu folder".
Z toho, že se vytvoří složka usuzuješ, že telefon posílá data do číny? To je celkem odvážná konstrukce. Navíc to může klidně dělat nějaká aplikace.
1Pupik1989
Profil
LudekBrno: Sony to prohlásilo samo, že prý to opraví. I u ZTE Blade tu složku mám. V ní je zatím jeden skrytý soubor. Někde psali, že by to mohl být obecně problém verze 4.4.2 a 4.4.4. To už jsou ale pouhé domněnky. Xiaomi to určitě také spraví, jinak by přišli o potencionální zákazníky.
Joker
Profil
1Pupik1989:
To bylo Sony a HTC, nikoliv Xiaomi
To o čem jsem mluvil já bylo Xiaomi, a sice tato aféra: 1, 2.
V obou zprávách je vidět (a ve druhé je přímo zmíněné), že se data odesílají na adresu patřící CNNIC, což je (zřejmě obdoba CZ.NIC, ale zatímco CZ.NIC je zájmové sdružení, CNNIC je) agentura čínského Ministerstva informačního průmyslu.

Kterou značku by si volil?
Moje rada by tady asi nebyla relevantní, protože moje požadavky na telefony se dost liší od vkusu většiny :-)

Xiaomi to určitě také spraví, jinak by přišli o potencionální zákazníky.
Zatím to nejdřív komentovali zprávou, která se ukázala být lživá, a potom zhruba ve smyslu, že o nic nejde a ty údaje ke sledování uživatelů nepoužívají.
Nejhorší na tom je právě to, že zákazníkům je to zdá se fuk. Prostě o tom vyšlo pár článků, pak to vyšumělo a ty telefony se vesele prodávají dál.
LudekBrno
Profil
1Pupik1989:
Sony to prohlásilo samo, že prý to opraví
No dobře, ale přece existence nějaké složky vůbec nedokazuje, že se něco někam odesílá. Navíc netuším, proč by výrobce Sony měl chtít něco posílat zrovna do číny :-) A jinak, v letošní zprávě BIS jsou výslovně zmíněny čínské firmy Huawei a ZTE jako rizikové z hlediska bezpečnosti přenášených údajů. Sice to bylo myšleno spíš na operátory, kteří používají jejich technické vybavení v mobilních sítích a že jsou jistá podezření o existenci zadních vrátek pro cílené úniky informací směrem do číny. Takže osobně bych se čínským výrobcům vyhýbal.
1Pupik1989
Profil
LudekBrno:
No tipuji, že nechtěli, jinak by se nenazývalo Spyware. Byla to chyba v aplikaci MyXperia.
Fisir
Profil
Reaguji na 1Pupika1989:
No jasně, tudíž to nebyl záměr.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0