Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím, mám dotaz ohledně spamu. Denně mi chodí na e-mail mnoho e-mailů od poláků, nebo kdo to je. Nevíte, jak zjistit, kde vzali můj mail nebo jak zablokovat posílání jejich mailů na můj? Díky, rybarada
lionel messi
Profil
rybarada:
Denně mi chodí na e-mail mnoho e-mailů od poláků, nebo kdo to je.
Skôr od Maďarov. :-)

jak zablokovat posílání jejich mailů na můj?
Na každom maili je nejaký blacklist. Čo presne používaš (Gmail, Seznam, Centrum, Yahoo…)?
Tomáš123
Profil
rybarada:
Nevíte, jak zjistit, kde vzali můj mail
Zrejme ho máte niekde zverejnený. Máte svoje stránky?

Nepoznám vašu e-mailovú službu, ale pravdepodobne máte niekde nad správou lištu s možnosťou "Nalhásiť spam".
Joker
Profil
Tomáš123:
„Nevíte, jak zjistit, kde vzali můj mail“
Zrejme ho máte niekde zverejnený.

Jedno zajímavé pozorování u e-mailu na Seznamu: Párkrát se mi stalo, že mi přišel spam adresovaný na stovky adres, všechny @seznam.cz a vypadalo to jako nějaký kus abecedního seznamu uživatelských účtů.
Takže nemusí svůj mail přímo zveřejnit, může někdo získat seznam uživatelů; V době, kdy velcí poskytovatelé e-mailu zároveň mají tuny jiných služeb pod stejným uživatelským jménem, bude těžké to ohlídat.

A mimochodem, mně chodí spamy dokonce i na adresy, které jsem nikdy nikde nezveřejňoval.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Párkrát se mi stalo, že mi přišel spam adresovaný na stovky adres, všechny @seznam.cz a vypadalo to jako nějaký kus abecedního seznamu uživatelských účtů.
Tohle se mi stávalo před mnoha lety také, má adresa byla uvedena mezi mnoha podobnými na @volny.cz. Také jsem pojal podezření, že Volnýmu někdo vykradl seznam účtů. Když jsem je z toho obvinil, odepsali, že cílové adresy sice jsou seřazeny abecedně, ale vesměs všechny jdou někde najít zveřejněné, a že mají i dlouho zaregistrované účty, které by abecedně spadaly mezi cílové adresáty, ale nejsou mezi nimi. Jinými slovy, spammeři si řadí adresy podle poskytovatelů a podle abecedy :-)
rafej
Profil
Joker:
A mimochodem, mně chodí spamy dokonce i na adresy, které jsem nikdy nikde nezveřejňoval.

A mně chodily e-maily s adresami, které mi dokonce ani nepatřily. Když jsem se na Seznamu ohradila, že mě zasypávají spamem, který ani není můj, tak prý chyba se občas stane. Zato e-maily ze zahraničí, které jsem dostávat chtěla, neustále zahazovali do spam složky.
Takže pá, pá, Sezname.
Joker
Profil
rafej:
A mně chodily e-maily s adresami, které mi dokonce ani nepatřily
Jak se to zjistí?
Zdá se mi pravděpodobnější, že tam ta skutečná adresa byla, ale byla v poli BCC, takže se nezobrazovala, než že by to poskytovatel e-mailu doručil na špatnou adresu.
rybarada
Profil
Mám @email.cz, na který mi chodí hodně spamu, a @seznam.cz, na ten už méně. Mám neskutečně účtů a míval jsem stránky se zvěřejněným e-mailem. Zkoušel jsem jim odepsal,ale mail se nepodařilo doručit. Co tedy s tím (vyzkouším blacklist) ještě jiného? :)


kde je ten blacklist na seznamu?
Hando
Profil
Na email.cz, seznam.cz to je defacto přes nastavení filtrů, alespoň já tak omezuji častěji chodící spam. Můžeš v té maďarské klingonštině najít nějaké často se vyskytující slovo a hodit to jako položku filtru, že při výskytu => šup s tím do spamu.
rybarada
Profil
Hando:
Ok, tak jsem nastavil pár základních opakujících se slov. Díky za pomoc :)
rafej
Profil
Joker:
Jak se to zjistí?

Jednoduše. Uložíš si zdrojový kód e-mailu včetně hlaviček do textového formátu a prozkoumáš, zda obsahuje tvoji adresu. Navíc to potvrdili i na Seznamu, že ty e-maily skutečně nepatřily mně.

Zdá se mi pravděpodobnější, že tam ta skutečná adresa byla, ale byla v poli BCC, takže se nezobrazovala, než že by to poskytovatel e-mailu doručil na špatnou adresu.

Možná se ti to zdá pravděpodobnější, ale píšu fakta, ne nějaké domněnky a znám dost, abych dokázala zkontrolovat všechny hlavičky včetně celé cesty mailserverů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0