Autor Zpráva
EdaNeda
Profil
Mám problém:

V práci používáme MS Outlook. Vdala jsem se a potřebovala jsem, aby mi název adresy přejmenovali z (vymyslim si) knovakova@holanoha.cz na kjavorova@holanoha.cz.

Přišel člověk z IT a změnil mi jméno. V pořádku. Po jeho odchodu jsem však zjistila, že mám pryč poštu za poslední dva roky (doručenou i odeslanou). Schránky máme velké 300 MB. Jakmile se naplní, mám soubor s názvem AKTIVNÍ SLOŽKY.pst na serveru, kam "odlévám" poštu ze své schránky. Tento soubor existuje jen jeden. Používám ho léta, pořád ten samý. V tomto souboru jsem měla emaily roztříděné do nejrůznějších složek. Pošta za poslední dva roky je pryč ze všech složek. Trvalo by dlouho z cca 50 složek smazat emaily jeden po druhém.

Nevíte, co mohl udělat, že se to smazalo?

Když ten ajťák odcházel, na obrazovce probíhal nějaký proces. Upozornil mě na to, že tento proces (něco s exchange serverem) se za chvíli ukončí, max. trvá dvě hodiny. Proces jsem nechala běžet až do konce pracovní doby (cca 6 hodin). Po celou tuto dobu jsem nemohla používat aplikaci Outlook. Notebook jsem při odchodu ze zaměstnání nevypínala (konzultovala jsem to i s ním, ale řekl mil, ať to nechám běžet dál). Druhý den dopoledne se zastavil u mě v kanceláři, ale tento proces stále probíhal. Řekl mi, ať ho stornuji. Tak jsem to udělala. Vypnula a zapnula jsem Outlook a pošta za poslední dva roky pryč.

Veškeré zálohy toho souboru *.pst, které se kdy vytvořily, vypadají paradoxně stejně jako ten dnešní!? Neumím si to vysvětlit. Máte s tím někdo zkušenost, co se vlastně mohlo stát?

Pomohl by reverzní proces - vrátit ten účet z kjavorova@holanoha.cz na knovakova@holanoha.cz? IT oddělení má názor, že to nepomůže...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0