Autor Zpráva
Dano_V
Profil *
Myslím, že môj problém nepatrí do týchto tém, ale neviem na koho sa mám obrátiť, preto vás prosím poraďte mi, na koho sa mám obrátiť.

Do teraz som stále používal PC, ale som sa rozhodol, že si kúpim notebook. Kúpil som si Lenovo B50-30 s nainštalovaným Windowsom 8.1. Vidím, že som spravil chybu, lebo mám síce veľký harddisk, (1 TB) ale je rozdelený tak, že C: 930 GB (priblížne) a D:25 GB. Do C: je nainštalovaný Windows a ostatok sajrajtu, reklamy a podobne, čo nebudem potrebovať, a aj v tom menšom oddiele je niečo. Podľa toho všetka moja práca by mala ísť na spoločný oddiel s programami. Keď sa to zahnusí, budem musieť všetko vymazať a tak formátovať celý harddisk. Nedostal som k tomu ale Windows na CD alebo na kľúči, lebo je to nainštalované v skrytom oddiele na harddisku.

Pred tým som mal XP na CD-čku, nebol problém na PC nastaviť také oddieli, aké som potreboval.
Ešte som rozmýšľal aj o tom, že mám CD s Windows XP, že by som skúsil harddisk v notebooku prerozdeliť s týmto programom, a potom do toho inštalovať ten nový Windows. Neviem ale, či si s tým niečo nepokazím!

Teraz som bezradný, ako tie oddiely prerobiť podľa svojej potreby, lebo tento windows 8.1 mi túto možnosť neponúka. Prosím Vás, kto by mi mohol poradiť, ako sa to dá prerobiť?
Fisir
Reaguji na Dana_V:
Ovládací panely » Nástroje pro správu » Správa počítače » Správa disků (v levém navigačním panelu)
MartinP
Profil *
Pro přerozdělení disku použij LiveCD gparted (http://gparted.org/livecd.php). Přes toto CD/flashku můžeš disk přerozdělit bez ztráty dat. Windows ti nedovolí rozdělit disk C.
Fisir
Reaguji na MartinPa:
Windows ti nedovolí rozdělit disk C.
Jak jsi na to přišel? Moje Windowsy ano.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: