Autor Zpráva
teleman
Profil *
Kupil som nový PC a rád by som si tam prehodil windows zo starého stroja. Nanešťastie nemám CDrom, iba USB a teda by som si nejakým spôsobom potreboval vyrobiť Bootovacie USB, vedel by niekto poradiť, ako na to?
LudekBrno
Profil
teleman:
To ti nebude stačit. Ty potřebuješ instalačku windows. Nemůžeš zkopírovat nainstalované windows z jednoho počítače do jiného.
Jan Tvrdík
Profil
LudekBrno:
Nemůžeš zkopírovat nainstalované windows z jednoho počítače do jiného.
Mělo by být možné překopírovat celý systémový oddíl (např. Clonezilla by to mohla umět). Otázkou je, jestli mu takovouto operaci umožňuje jeho licence Windows.
LudekBrno
Profil
Jan Tvrdík:
To je samozřejmě další věc, že to nemusí být legální. Ale chtěl jsem tím hlavně říct, že nainstalované Windows s ovladači a nastavením pro původní hardware bude velký až neřešitelný problém zprovoznit na novém hardware.
Davex
Profil
LudekBrno:
Ale chtěl jsem tím hlavně říct, že nainstalované Windows s ovladači a nastavením pro původní hardware bude velký až neřešitelný problém zprovoznit na novém hardware.
Není to až takový problém. V podstatě stačí zkopírovat systémový disk do nového počítače 1:1 a aktualizovat zavaděč. Jediná prodmínka pro to je, že před kopírováním musí být do systému vnucen ovladač pro nový řadič disku, aby systém v novém počítači nabootoval. Ovladače pro nový hardware se pak nainstalují samy nebo se dají přidat ručně.

Přestože to jde, tak ale tento způsob nedoporučuji a vhodnější je provést na novém PC čerstvou instalaci OS.
Jan Tvrdík
Profil
Dokonce je na přesun instalace na nový hardware ve Windows zabudovaný nástroj – sysprep. Nicméně většině lidem bych stejně doporučil čistou instalaci.
Bubák
Profil
Natrefil jsem na článek http://www.zive.cz/clanky/tip-jak-si-vytvorit-instalacni-media-s-windows-81/sc-3-a-176214/default.aspx, ale zda je postup použitelný i na WIN 7, netuším a ani jsem se nepokoušel zjistit.
Fisir
Profil
Reaguji na telemana:
Windows ti umožní vytvořit kompletní bitový obraz disku. Můžeš se zkusit podívat na internetu, jestli z něj Linux umí souborový systém obnovit a jestli jo, můžeš to přes Live-CD zkusit. Ale nejsem si jistý legálností.
Krakatoa
Profil
teleman:
Co se týče licence, pokud je to OEM, tak ta nedovoluje převod na jiný hardware na základě mslt a autorského zákona. Netýká se to ale pokud se licence prodá. Pokud budeš chtít mít na novém pc takovou licenci legálně, musíš ji nejprve prodat a poté koupit, stačí například mamce.
Co se týče instalačky, můžeš si udělat jednu kopii instalačky, je to jedno odkud, jestli z torrentu, ze share serverů...
Název instalačky (hodí se na hledání) a sha1 (hodí se na ověření pravosti) najdeš na:
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/
Bootovatelnou USB flashku vytvoříš pomocí utilitky od microsoftu:
Windows 7 USB/DVD Download Tool
Aktivace nejspíš nepude provést automaticky přes net a bude potřeba zavolat a aktivovat po telefonu (zdarma ze skype na anglické číslo, zdarma z pevné linky na české telefonní číslo, případně placené české telefonní číslo... budka je na každém rohu, je i v malých dědinách, pokud chceš volat zdarma).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0