Autor Zpráva
Juandev
Profil
Zvládne jeden modem/router rozroutovat dva Internety? Jako že bych do něj jeden internet pouštěl přes telefoní kabel a druhej přes datovej kabel a zvolil bych kudy to půjde ven?
Marschmallow
Profil
Juandev:
Pokud to router/modem podporuje, tak není problém. Zkus to. Jaký je typ routeru (značka, typ)?
LudekBrno
Profil
Juandev:
Silně pochybuju, že to zvládne jedno zařízení. Určitě ne běžné domácí xDSL modem/routery. Jestli vůbec, tak jedině nějaký profi přístroj. Co má být vlastně výsledkem takového zapojení?
Davex
Profil
S trochou štěstí by to zvládl jakýkoliv router, který podporuje alternativní firmware, např. OpenWRT, ve kterém se dá použít balíček Multiwan nebo jiný firmware založený na Linuxu, kde se může jemně poštelovat routování.
Juandev
Profil
Marschmallow:
Zkus to.
Teď jsem zjistili, že mi ten Internet zatím asi vůbec neteče, takže napřed budu muset zjistit jak na to.

Jaký je typ routeru (značka, typ)?
ZyXell.

LudekBrno:
Aha, no abych ušetřil. Na tom domácím xDSL nepoužívám všechny výstupy, tak by se mohly použít na rozroutování toho druhého připojení.

Davex:
Aha, tak to nevím, jestli není pro mě už moc složité. Ta síťařina mě jako samoukovi stále moc nejde.
LudekBrno
Profil
Juandev:
No nevím, ale při dnešních cenách routerů (od 450kč) bych to asi takto neřešil :-) Ostatně tvůj domácí xDSL router to stejně umět nebude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0