Autor Zpráva
Dog
Profil
Když dáte zaheslované pc do opravny, dostanou se "opraváři" k vašim datům?
Davex
Profil
Ano.
Dog
Profil
Jak? Oni to heslo budou prolamovat?

A stejně tak jako oni se k datům dostane kdokoli, kdo získá počítač?
Kajman
Profil
Pokud např. nabootujete z flash disku nebo dáte hdd do jiného pc, tak data vidíte i bez přihlášení.

HDD by musel být šifrován.
Miloš
Profil
Šifrování vřele doporučuji. Sám mám PC bez hesla, systém nabíhá automaticky, ale opravdu soukromá data (například poštu) mám na kryptovaném disku.
LudekBrno
Profil
Dog:
Počítač se do opravy dává zásadně bez harddisku. Není žádný rozumný důvod dávat to tam s harddiskem. A pokud je závada náhodou v harddisku, tak oni ho vymění a vrátí počítač s novým diskem bez dat.
Martin Adámek
Profil
LudekBrno:
Prijde na situaci - oprava muze spocivat v preinstalaci ovladacu ci jinem zasahu do konfigurace OS nebo SW, tzn systemovy disk je v takovych pripadech nezbytnosti.
(a z NB HP z urcitych let nejde HDD uzivatelsky vyjmout, bylo by nutne rozebrat NB - do cehoz bych se docela bal pustit, protoze NB neni case, a mohly by zařvat nejake konektory...)
LudekBrno
Profil
Martin Adámek:
Tak jasně, ale SW zásah nepovažuju za poruchu, kvůli které by někdo letěl do servisu :-) I člověk, co to neumí, většnou má aspoň v rodině nebo mezi přáteli někoho, kdo by zvládl běžné SW závady. Vzhledem tomu, že tazatel se pokuší zabránit přístupu servisu k datům, předpokládám, že to asi nebude SW problém. A v takovém případě je ideální nechat harddisk doma, pokud není vada v něm :-) Nevím jak to má většina NTB, ale můj má jednoduše odnímatelný spodní kryt, kde je přístup k HDD a RAM. Každopádně pokud to jen trochu jde, určitě bych se vyhnul předávání harddisku do servisu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0