Autor Zpráva
robbie
Profil *
Omlouvám se, pokud mé téma sem nezapadá, nicméně možná někdo poradí.
Setkal jsem se s neobvyklým problémem, jsem připojen přes wifi, kontrolka v pc mi hlásí připojení k wifi perfektní, ale žádné stránky se mi nenačtou a ted ona zajímavost, pokud se mi ještě přes spadnutím netu podaří spustit stahování nějakého souboru, tak stahování jde, ale pak už se žádné web stránky nenačtou a hlásí to něco ve smyslu Nejste připojeni k síti.
Výpadky jsou naprosto náhodné, router nekdy musím restartovat až 5x, a to tak, že je nutné vytáhnout jak zdroj kabel tak kabel s přívodem internetu od poskytovatele z modemu. Kde by mohl být problém? Je možné rušení nebo přímo vadný router? Děkuji za pomoc..
Keeehi
Profil
robbie:
tak stahování jde, ale pak už se žádné web stránky nenačtou a hlásí to něco ve smyslu
Z tohoto popisu se mi zdá, že půjde o problémy s DNS. Když zadáte nějakou adresu, musí se nejprve přeložit na IP adresu (to obstarávají právě DNS servery) a s tou pak váš počítač komunikuje. Protože váš počítač zná adresu serveru pro stahování souboru z doby ještě před výpadkem, je schopen s tím serverem i nadále komunikovat. Nové adresy se ale samozřejmě překládat nedaří a tudíž se zdá, jako by internet nefungoval.

Pro ověření můžete zkusit tento test:
ping google.com
ping 8.8.8.8
Normálně by oba příkazy měli fungovat. V době kdy nefunguje překládání doménových jmen bude fungovat jen ten druhý.

Pokud se jedná opravdu o problémy s DNS, většinou pomůže nastavit si nějaké sám. S úspěchem používám veřejné DNS servery googlu na adresách 8.8.8.8 a sekundární 8.8.4.4. Jak změnit nastavení DNS serverů si najděte někde na internetu. Je tam spousta návodů pro každý operační systém. Většinou je to pár kliknutí v nějakém systémovém nastavení. S návodem nic složitého.
robbie
Profil *
Dekuji za radu, vyzkousim a dam vědět.
robbie
Profil *
robbie, robbie:
Tak se zdá,že přenastavením DNS se to vyřešilo a wifi nepadá

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0