Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

po dlhšej dobe som narazil na problém, ktorý s tvorbou webu súvisí iba čiastočne. Potreboval by som v PC vytvoriť tzv. konceptuálny diagram, ktorý sa veľmi podobá databázovým schémam či náčrtom objektovo orientovaných aplikácií. Z tohto dôvodu sa obraciam s prosbou o radu práve sem. Predpokladám, že minimálne niektorí z vás už podobnú schému tvorili. Aký freeware program by bol na tento účel vhodný? Funkciu Wordu Obrázky SmartArt poznám, ale potreboval by som niečo šikovnejšie a určené presne na tento účel. Úplne ideálne by bolo, keby aplikácia bežala pod Windows 7 64-bit.

Ďakujem veľmi pekne za každý tip.
Kubo2
Profil
lionel messi:

Asi neporadím veľmi konkrétne, ale nehľadáš náhodou program na tvorbu UML diagramov?
lionel messi
Profil
Kubo2:
ale nehľadáš náhodou program na tvorbu UML diagramov?
Máš pravdu, len som to nevedel pomenovať. Upravil som titulok a idem ešte trochu hľadať na Googli (prvé pokusy boli neúspešné, UML by malo byť ok).


Vyriešené, našiel som Violet UML Editor, ktorý je zdarma a plne mi postačuje, vďaka, Kubo2, za navedenie na správnu cestu!
Joker
Profil
Některá vývojová prostředí na to budou mít nástroje, třeba myslím Eclipse má verzi pro UML nebo NetBeans na to má plugin.
juriad
Profil
Já pro jednoduché rychlé diagramy používám program Dia.
weroro
Profil
Ak nepotrebuješ aby ti UML generoval code snippets, tak ja používam veľa rokov túto online (flash) verziu http://www.gskinner.com/gmodeler/app/run.html
lionel messi
Profil
Joker:
nebo NetBeans na to má plugin.
Visual Paradigm ponúka zdarma bohužiaľ iba trialovú verziu.

juriad:
Ďakujem za tip, bude sa mi hodiť.

weroro:
Ak nepotrebuješ aby ti UML generoval code snippets, tak ja používam veľa rokov túto online (flash) verziu
Taktiež vyzerá dobre, ale občas musím použiť klasickú aplikáciu v prostredí, kde nemám možnosť byť on-line.

Ešte raz ďakujem všetkým za odpovede. :-)
final
Profil
lionel messi:
Môžeš skúsiť aj tento slovenský, možno by ti vyhovoval.
Gray blogger
Profil *
Vyzkoušel jsem programy doporučované na této stránce a zjistil jsem že nejjednodušší, nejefektivnější a nejpohodlnější program je Office Word na kreslení diagramů, freewarový LibreOffice Write je na tom podobně, ten má v liště kreslení přímo vývojové diagramy. Zkoušel jsem DiaCze ale nic moc. To už je snadnější použít Photoshop nebo jiný grafický program. Ale Word je bezkonkurenční.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0