Autor Zpráva
boryna
Profil *
Zdravím,
mám Win7+Lenovo notebook. Něco jsem při jeho mytí asi pomačkal a přestalo mi fungovat psaní # pomocí AltGr+x. Při použití této kombinace mi to vyvolá nějaký program pro screenshot obrazovky. Nevím si s tím rady jak to odstranit.

Předem dík za radu
mimochodec
Profil
Jestli jen pomačkal, pomůže restart.
zralok
Profil *
nemas zamacknutou klavesu FN?
weroro
Profil
boryna:
Skús vyhľadať aplikáciu, ktorá sa ti spúšťa a vo vlastnostiach EXE súbora vymaž alebo zmeň klávesovú skratku, ktorá je priradená na spustenie.
boryna
Profil *
to: mimochodec - restart nepomáhá
to: zralok: nemám
to: weroro: otevřu si správce úloh, kouknu na aplikace, nebo na spuštěné úlohy, zkusím Altgr + x a nic se nezmění. Tzn. že vůbec netuším, která aplikace to otevírá. Napadlo mě, jestli jsem omylem nespustil nějakou programátorskou zkratku.
Nevíte někdo o nějakém jiném, specializovanějším fóru, např. pro borce z IT, kde bych se mohl zeptat podobně?

Všem dík!
Roman Plencner
Profil
boryna:

"Nevíte někdo o nějakém jiném, specializovanějším fóru?"

http://www.lenovoblog.cz/forum/

http://forums.lenovo.com/

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=7
LudekBrno
Profil
boryna:
Zkratky "kradou" různé programy. Často to bývají také keyloggery, takže si pořádně prověř systém, jestli tam nemáš nainstalovaného nějakého záškodníka.
weroro
Profil
boryna:
to: weroro: otevřu si správce úloh, kouknu na aplikace, nebo na spuštěné úlohy, zkusím Altgr + x a nic se nezmění. Tzn. že vůbec netuším, která aplikace to otevírá.
Ono to neotvára žiadna aplikácia, o to sa stará priamo operačný systém. Ty potrebuješ nájsť EXE súbor tej aplikácie (ten program na screeny), ktorá sa ti spustí po stlačení tej klávesovej skratky. Keď nájdeš EXE, klikni naň pravý tlačidlom myši, vyber vlastnosti a v niektorom z tabov (môže ich tam byť niekoľko), hľadaj "klávesová skratka" a pod. Ak tam nejaká zadefinovaná bude, pozri dobre, či je to práve tebou spomínaný #. Ak áno, zmaž tú klávesovú skratku, ak nie, tak to môže byť ten keylogger.
boryna
Profil *
weroro:
Ty potrebuješ nájsť EXE súbor tej aplikácie (ten program na screeny), ktorá sa ti spustí po stlačení tej klávesovej skratky. Keď nájdeš EXE, klikni naň pravý tlačidlom myši, vyber vlastnosti a v niektorom z tabov (môže ich tam byť niekoľko), hľadaj "klávesová skratka" a pod. Ak tam nejaká zadefinovaná bude, pozri dobre, či je to práve tebou spomínaný #.
No jo, ale já právě nevím, jak zjistit ten soubor *.exe, který ta klávesová zkratka spouští. Ve správci úloh to nejsem schopen zachytit.
ProbablyYes
Profil
Jestli je to jen pár dní zpět - obnov systém. Start -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Obnovení systému.
Soubory budou zachovány, ale nastavení se změní do data obnovy.
mimochodec
Profil
boryna:
Při použití této kombinace mi to vyvolá nějaký program pro screenshot obrazovky.

A ten "nějaký program" normálně vidíš, nebo jaks poznal, že se spouští?
boryna
Profil *
Tak už jsem na to přišel.
Zkratku si přisvojil program Advance System Care a jeho aplikace monitor.exe
T.dimenz.7
Profil *
Taky mě to zlobí.
LudekBrno
Profil
Velmi, ale opravdu velmi důrazně doporučuji neinstalovat žádné takové šílené balasty, jako Advanced System Care nebo jiné podobné "optimalizátory"!!! Nedělají absolutně nic užitečného, co by bylo nezbytné a způsobují jen samé problémy různého rázu. V dnešní době se Windows o sebe starají zcela dostatečně samy, případně stačí občas použít v nich obsažené nástroje, jako defragmentace a vyčištění disku a rozhodně není třeba instalovat takové nástroje třetích stran, které běží na pozadí a dělají bůhví co... Tyto programy jsou jen pastí na naivní uživatele. "Ukradená klávesová zkratka" je jen malou ukázkou, co podobné programy "dokáží" a není výjimkou, že zruší celý systém. Takže pryč s tím balastem, není k ničemu a spíš škodí.
mimochodec
Profil
LudekBrno:
Ohledně soudů, co je balast a co je užitečné, bych si nebyl tak jistý. Spoustu balastu v sobě mají čerstvě nainstalované windows a tebou zmíněný defragmentační nástroj.. už tam mají opravenou tu "drobnou chybku", že během defragmentace prakticky nelze pracovat, protože se to rozjíždí pořád od začátku? Že si můžeš stáhnout lecjaký malware, je pravda, ale závěry jako "windows to umí samy" nebo "past na naivní uživatele" jsou poněkud generalizující.
LudekBrno
Profil
mimochodec:

Ohledně zmiňovaného A.S.C to platí beze zbytku, to je jen šílený balast, který dělá neskutečné problémy a mnoha lidem shodil kompletně systém. Přitom nedělá nic, co by nešlo udělat snadno na pár kliknutí samotnými windows. To samé platí i pro ostatní "must have" nástroje, jako AVG TuneUp a další, existuje jich spousty, ale ASC je asi nejznáměnší. Všechno to je jen balast, který jakože "udržuje" systém, ve skutečnosti ho jen brzdí a reálná užitečnost = čistá nula nebo spíš záporná. Ta zmiňovaná chyba defragmentace windows pokud vím, existovala naposledy někdy ve windows 98 :-) už dávno nic takového neplatí. Neeixstuje sebemenší důvod na údržbu systému instalovat jakékoliv nástroje třetích stran. Ostatně systém v podstatě žádnou údržbu nepotřebuje, stačí občasná defragmentace a vymazání tempů. Cokoliv jiného, co nástroje jako ASC slibují, je jen naprosté placebo bez prokazatelného pozitivního účinku. Jenže tyto nástroje se nejspíš relativně snadno programují a hlavně jsou velmi snadno prodejné laikům. Stačí krásný obal nebo logo, nadpis "nezbytná sada nástrojů k údržbě počítače", slib zrychlení PC na jeden klik a ještě dát okamžitou slevu z 2000 na 500kč a méně zkušení uživatelé se můžou přetrhnout, aby si ten balast do počítače nacpali. "ukradená zkratka" je to nejmenší, co může být následkem. Na jiných diskuzích se taky vedou nekonečné spory, vždycky je tam řada začínajících uživatelů PC, kteří už si myslí, že patří k těm zkušenějším, kteří podobné programy propagují, ale na jasně položený dotaz, co ten program vlastně dělá a jak to reálně pomáhá systému, nikdy nikdo z nich nedokáže odpovědět :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na LudekBrna:
Ostatně systém v podstatě žádnou údržbu nepotřebuje, stačí občasná defragmentace a vymazání tempů.
Pokud vím, tak defragmentace se už od Vist provádí samovolně v době nečinnosti.
Tempy vesměs nikdy nemažu, myslím, že mám moc velké a rychlé disky na to, aby se to vyplatilo.
Dvakrát až čtyřikrát do roka dopřeji Windowsu reboot. To je jediná údržba, které se můj sedm let starý systém dočká. A všechno šlape krásně.
LudekBrno
Profil
Chamurappi:
Přesně to jsem chtěl svým příspěvkem říct. Praxe mě naučila, že nejlepší údržba systému je, nezasahovat mu do práce. Já jednou za pár měsíců tempy mažu, protože disky mám relativně malé, ale to je tak všechno.
mimochodec
Profil
Nesouhlas. Jednak: Nutnost nějaké údržby se případ od případu může diametrálně lišit. Liší se jak výchozí stav počítače, když ho koupíte (já jsem svoje lenovo od toho jejich crapwaru nevyčistil ani po dvou měsících), tak styl jeho používání uživatel od uživatele. Ani o čisté instalaci win nelze říct univerzálně, že by byla optimální. Důkazem budiž to výchozí nastavení zmíněného defragmentátoru: vždy ve středu v jednu hodinu v noci. V případě mého PC stupidnější plán aby pohledal.

Mám pocit, že se dostáváme trochu mimo téma. "Ukradená klávesová zkratka" není nic, co by bylo typicky spojeno se zbytečným nebo dokonce škodlivým softwarem. Může se to stát každým dvěma aplikacím, které globální klávesové zkratky používají, třeba audio a video přehrávač.
LudekBrno
Profil
mimochodec:
Pokud už připustíme nutnost nějaké údržby, tak to pořád neodůvodňuje instalaci balastu typu Advaced System Care, protože ten systém jen a pouze zabordelí a nevykovává nic užitečného, co by se snadno dalo vyřešit základními nástroji windows bez zanášení balastu třetích stran. Jinak defaultní plán defragmentace, který se dá opět velmi snadno změnit opravdu není důvodem k instalaci ASC, stejně tak předinstalovaný balast od výrobce. ASC nijak s jeho odinstalací nepomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0