Autor Zpráva
Nikola
Profil *
Zdravím,
ráda bych Vás poprosila o radu,
Ráda bych prodala můj notebook. Tím pádem chci kompletně vymazat všechna data co tam jsou. Aby byl jako nový když si koupíte. Mockrát Vám děkuji za vaši pomoc.
Keeehi
Profil
Nikola:
Nejjednodušší řešení je celý disk smazat a znovu nainstalovat operační systém. windows.microsoft.com/cs-cz/windows/installing-reinstalling-windows#1TC=windows-7

Není to úplně stoprocentní. Počítačový odborník nebo firma specializující se na obnovu dat můe být stýále schopna některé soubory obnovit ovšem pro normální účely je to dostatečné.
Nikola
Profil *
Keeehi:
Jde o to, že i ten počítač jde pomalu jelikož jsem ho používala když mi 14 takže je plný kravit a ten mi ho dělá pomalejším.
Juraj Hajdúch
Profil
Ak vám to dovoľuje vaša počítačová gramotnosť, tak nabootujte notebook z nejakého live CD s nejakou linuxovou distribúciou (nevyžadujúcou hdd) obsahujúcou nejaký program na formátovanie disku (+ najlepšie viacnásobné prepísanie každého klustera na disku náhodnými hodnotami).

Následne nainštalovať panenský windows...
Keeehi
Profil
Nikola:
Když ho přeinstalujete, pojede nejrychleji jak umí.

Juraj Hajdúch vám tu popsal tu druhou nejbezpečnější metodu. Bezpečnější už je jen ten disk fyzicky vyměnit a zničit. Má to ale však tu nevýhodu, že si pak budete muset ještě opatřit instalačku windows 7.
bestik_63
Profil
Nainstaluj si čistou instalaci windows.
Pak si nainstaluj program Hard Drive Eraser (http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-program-pro-uplne-a-bezpecne-smazani-dat/sc-3-a-154979/default.aspx), ten ti přepíše několikrát prázdné místo na disku (tím se znemožní data obnovit). Tento postup není samozřejmě 100%, nicméně pokud nejsi agent tajné služby :-) tak ty data nikomu nebude stát za to obnovovat (100 GB stojí obnovit 10000 kč a více). Pokud data pouze smažeš ctr+del, tak většina zdatnějších uživatelů ti data obnoví pomocí programu na obnovení souborů.

Pokud to chceš prodat bez systému, tak pak zformátuj disk (např. s pomocí cd winXP)
Nikola
Profil *
mockrát Vám děkuji! Jen se chci ještě zeptat, aby byl počítač kompletně v jiném jazyce jde nastavit v nastavení, že? Prodávám ho v Jížní Americe, takže potřebuji aby byl celý ve španělštině
Keeehi
Profil
Jsou rúzné jazykové verze Windows. Některé mohou mít v sobě většinu světových jazyků, některé jen jeden nebo dva. Do některých se dá další jazyk doinstalovat do některých ne.
bestik_63
Profil
http://www.ovsem.net/windows-7/windows-update-nabizi-oficialne-31-jazyku-pro-windows-7/
Keeehi
Profil
bestik_63:
Jak jsem psal, jde to doinstalovat pouze do některých vezí. Jde o verze Ultimate a Enterprise (zdroj). Většina notebooků má předistalované Home Premium popřípadě Professional. Takže je velká šance, že to Nikole nepůjde.
bestik_63
Profil
Tak pak jsem našel ještě toto, musela byste to ale vyzkoušet jak to funguje :-)

http://www.froggie.sk/
Nikola
Profil *
Abych přeinstalovala Windows musím mít CD s Windows že? problém je, že jsem notebook koupila z druhé ruky. Ne z obchodu. Takže nemám CD s Windowsem. Jak ho tedy mohu přeinstalovat bez CD? Opravdu děkuji za pomoc


Nikola:
jen jsem zapomněla dopsat, že ID produktu mám. Našla jsem ho počítači.
Keeehi
Profil
Jde to i bez instalačního DVD. Pokud je Windows 7 nainstalován na počítači, dokáže se přeinstalovat "sám ze sebe". Na odkazu ve [#2] je popsáno jak.

Jinak pokud chcete disk nejdříve kompletně přepsat náhodnými daty není už z čeho obnovovat a musí se použít instalční médium (DVD, flash). Instalační obraz se dá sehnat různými způsoby. Nejlepší to bude však asi odtud.
bestik_63
Profil
Tyto notebooky většinou mají oddíl, ze kterého se dají vytvořit jak instalační CD, tak se dá z tohoto oddílu rovnou přeinstalovat systém. Zkuste se koukout jestli takový oddíl ve vašem PC není. Najdete takto: na ikoně tento počítač klikněte pravým talčítkem. Z kontextového menu vyberte spravovat. Tam najděte správa disků a koukněte jestli tam neuvidíte oddíl, který bude označen jako oddíl obnovení nebo něco podobného. Nebude mít písmeno (např. C: jako systémový disk) a bude mít 8-20GB. Z tohoto byste měla naistalovat nový systém. Jak se to dělá se budete muset podívat na stránky výrobce notebooku.
Anna cipikova
Profil
Nikola:


Dobrý den.chci smazat win.a nahrát nový.ale nevím jak.mám hp compak v 6000.děkuji za pomoc.
Plaváček
Profil
Anna cipikova:

Stiskněte při startu klávesu F12 a obnovte systém do továrního nastavení, pokud chcete stejný systém. Pokud chcete jiný, svěřte se raději odborníkovi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0