Autor Zpráva
hugo123
Profil *
Ahojte,

neviete mi prosim poradit nejake efektivne (kludne aj platene) programy pre zrychlenie pocitaca Windows 8?

Vopred dakujem velmi pekne.
Hando
Profil
Ahoj.

Žádný univerzální zrychlovač počítače, řekl bych, neexistuje. Většinou jsou jen reklamní hesla...
Jsou klasické programy na údržbu počítače typu CCleaner, já mám třeba dobré zkušenosti s Glary Utilities - tyto programy se dají spustit v režimu "jednoklikové údržby" s jistou mírou odevzdanosti k výsledku, nebo v režimu pro pokročilejší uživatele, kdy už to chce trochu vědět co čím můžeš ovlivnit. Ale také nejsou samospásné...

Neuvádíš konfiguraci počítače - může být prostě "pomalý" hardwarově a tam už žádný "zrychlovač" nepomůže. Jak se ta "pomalost" projevuje? Dlouho startuje? Dlouho zpracovává určité úkoly? Jaké?
Systém Windows 8 úplně podrobně neznám, nicméně obecně na rychlost bootování se dá aplikovat povypínání či nastavení zpoždění načítání programů, které nejsou potřeba hned při startu atp., čímž se mnohdy ušetří i systémové prostředky - běžně je vidět zaplácaný pravý dolní roh ikonkami programů, u kterých uživatel ani netuší, k čemu jsou...

Uvádíš moc málo informací na nějakou přesnější radu...
mimochodec
Profil
No pěkně to navazuje na to vlákno vedle. Žádné opravdu funkční programy na zrychlení PC nejsou. Zkušený odborník může leccos vyladit, odinstalovat nebo vypnout zbytečnosti a výsledkem může být mírně znatelné zrychlení. Ale určitě bych to nesvěřil nějakému softwaru. Když píšeš "i platené", tak bys neměl mít problém najít někoho, kdo to umí. Viděl jsem firmy, které si za to účtují kolem 1000 Kč. Jak ale vybrat nějakou důvěryhodnou, to nevím.
Keeehi
Profil
Když už bych chtěl platit, tak bych platil za hardware. I do 1000 se dá sehnat SSD disk vhodný pro nainstalování OS. Taky Operační paměti nejsou extrémně drahé položky a mohou dost pomoct.
LudekBrno
Profil
hugo123:
Je naivní a marné očekávat zrychlení od jakéhokoliv software. Nic takového neexistuje a všechno je to jen neměřitelné placebo, které většinou ale spíš systém zanese dalším zbytečným balastem. K rozhýbání systému postačí pořádně vyčistit ho od malware a různých zbytečných doplňků, které se do systému instalují jako "bonus" s běžnými programy a speciálně různé "optimalizátory", ty dokáží systém "vyladit" až k nepoužitelnosti. Po vymetení těch nesmyslů provést defragmentaci a to je vše, počítač potom pojede maximální možnou rychlostí, kterou zvládne daný hardware a žádný program už to nijak nezlepší. No a pokud i to bude pořád málo, tak už jedině vylepšit hardware. Přidání RAM dokáže systém hezky oživit a ještě více výměna HDD za SSD.
Chamurappi
Profil
Související: Pravý Alt + X nepíše #, ale vyvolá screenshot

Reaguji na LudkaBrno:
Je naivní a marné očekávat zrychlení od jakéhokoliv software.
Na druhou stranu ale platí, že k prohlédnutí této naivity je zapotřebí určitá zkušenost a že byly doby, kdy to tak úplně neplatilo a kdy všelijaké utility byly schopné ledacos zlepšit. Tím nemyslím přímo a jen zrychlení systému, ve Windowsu toho bývala spousta nedomyšleného a skrytého. Vzpomínám si, jak jsem kdysi dávno nadšeně zkoumal tajné přepínače zpřístupněné programem Tweak UI. Strašnou spoustu let jsem také na WinXP používal utilitu Taskix, která umožňovala prohazování spuštěných aplikací na hlavním panelu. A když jsem přestal s rebooty, narážel jsem na nízký limit GDI handlů, který šel v registru snadno a neškodně posunout. Není zase tak nesmyslné představit si, že se i ve Windowsu 8 skrývá nějaká výkonnostní bota, kterou lze nějakým fíglem obejít. Žádný postoj bych v tomto ohledu neoznačil a priori za naivní.

Což ovšem nic nemění na tom, že je správné upozorňovat, že spousta nástrojů chce uživatele jen více či méně nápadně oblbnout a oškubat a že ty slušné a doopravdy užitečné momentálně nejspíš neexistují. Nebo je alespoň neznáme.
LudekBrno
Profil
Chamurappi:
Jj, s tím samozřejmě souhlasím, windows mívaly spoustu much, které se daly vychytat externími postupy či programy, ale myslím, že počínaje Windows XP SP3, ještě lépe Windows 7 a takřka úplně Windows 8.1 se dají považovat za hotový systém bez vážných chyb nebo nedodělků, které by se daly externími programy odstranit a běh systému znatelně zlepšit. V podstatě už platí, že čím méně se do systému zasahuje, tím lépe a spolehlivěji funguje.
mimochodec
Profil
LudekBrno:
Myslím, že si windows dost idealizuješ. Bylo by zvláštní, kdyby staré chyby neubývaly, ale stejně tak zvláštní by bylo, kdyby nepřibývaly nové. Další věcí jsou pak novinky, které pod heslem "uživatel je idiot, je potřeba za něj myslet" spotřebovávají výkon počítače víc než je zdrávo. A ještě jednou připomínám tuny šrotu, předinstalovaného do každého PC od každého většího prodejce.
Keeehi
Profil
mimochodec:
Za ty tuny šrotu nelze vinit Microsoft ale s tím ostatním máš pravdu. Spousta starých problémů byla opravena ale samozřejmě že vznikly nějaké nové.
LudekBrno
Profil
mimochodec:
Myslím, že si windows dost idealizuješ
To v žádném případě, windows nejsou dokonalé, to by nemusely každých pár týdnů vydávat opravné aktualizace :-) Nicméně to jsou pořád věci a nedokonalosti, které neodstraní žádný externí "program pro zrychlení" a že tedy nemá smysl cokoliv takového hledat.
Krakatoa
Profil
Po nainstalování Win 8 (8.1) první co udělám je zakážu v nouzovém režimu Defendera (ušetříš kolem 50 MB a více v RAM a též trošku ulevíš CPU, HDD a kdo ví ještě čemu). Antiviry jsou brzda OS a nechápu proč antiviry lidé používají. :-)
Takže kontrolní otázka, používáš antivir (Defender nebo jakýkoliv jiný)? Případně firewall mimo toho ve win? Firewally obvykle nejsou pouze firewally a mají nabaleno na sobě hromadu otravných zbytečností (např. HIPS), takže pak to všechno kontroluje uživatele tak dokonale a vehementně, že než se dostane na to, co uživatel chtěl, dávno to už dělat nechce. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0