Autor Zpráva
Tomáš Omáčka
Profil *
Dobrý den,
narazil jsem dnes na článek o chytrém sytému" eCall, který schválila Evropská unie a který bude od roku 2018 povinný ve všech autech.
Údajně se má jednat o jakousi "černou skříňku", s GPS, počtem lidí, zrychlení a informací o otevření airbagů, které bude po autonehodě odeslaná operátorovi na 112 a mikrofonem, který s ním okamžitě naváže hlasové spojení.


Nicméně se mi nepodařilo nikde dohledat konkrétní technickou specifikaci (podle jakých kritérií bude vyhodnoceno, že došlo k autonehodě? jak bude tento přístroj chráněn proti poškození? jak se bude kupovat a servisovat? jaké má požadavky na již vyrobené vozy? jakým způsobem a na jakých frekvencích bude komunikovat? jak bude probíhat aktivace mikrofonu? a další).

Nepomohl by mi někdo dohledat více informací ?


Předem děkuji za ochotu a doufám, že před masovým nasazením se všechny tyto informace žádným způsobem zveřejní.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše Omáčku:
A na tohle by se měli podle tebe specializovat webdesignéři a programátoři?
Tomáš Omáčka
Profil *
Fisir:
Pokud vím, tak většina lidí co se tu pohybuje projevuje zájem o IT obecně a řidičů tu jistě bude také mnoho. Obou dvou kategorií se toto týká, tak mi přijde přiměřené se zde ptát.
Joker
Profil
Tomáš Omáčka:
Tohle bude chtít spíš fórum o autech, než o IT.
Ta krabička asi webové rozhraní mít nebude, i když by byla legrace si psát JavaScripty pro auto :-)

Ale můžu poopravit ten úvod: eCall, který schválila Evropská unie a který bude od roku 2018 povinný ve všech nových autech.
Do některých starých aut to dát ani nepůjde a každopádně by to někdo musel pro daný typ auta schválit a převzít za to odpovědnost, což se pro všechna existující auta nestane. Čili povinné úplně pro všechny (včetně těch, kdo to teď nemají) to určitě nebude.
Bubák
Profil
Tomáš Omáčka:
podle jakých kritérií bude vyhodnoceno, že došlo k autonehodě?
Stejné, jako pozná, že má vystřelit airbag. JNe možná i aktivace tlačítkem, třebas pro případ, že do stojícího auty narazí cyklista.

jak bude tento přístroj chráněn proti poškození?
Netuším, myslím si, že vhodným umístěním a nějakými požadavky na pevnost konstrukce.

jak se bude kupovat a servisovat?
Kupovat podobně jako třeba autorádio, akorát, že nové vozy jej budou mít nainstalován povinně. Kontrolu systému budou kontrolovat na STK.

jaké má požadavky na již vyrobené vozy?
Pro starší vozy dobrovolné, zájemci si jej nechají namontovat, podobně jako třeba fandsfree.

jakým způsobem a na jakých frekvencích bude komunikovat?
Jako mobil, využije se stávající mobilní infrastruktura, použije se telefonní číslo 112, o kterém jsi psal, tak ti to mohlo dojít. A pochopitelně, systém bude trvale přijímat GPS a pak až bude fungovat, tak si myslím, že i evropský navigační systém.

jak bude probíhat aktivace mikrofonu?
Na aktivaci ses už ptal.

Nepomohl by mi někdo dohledat více informací ?
www.google.cz

Pokud vím, tak většina lidí co se tu pohybuje projevuje zájem o IT obecně a řidičů tu jistě bude také mnoho.
Pak je tu ještě třebas spousta pivařů, kafařů, gurmánů, fotografů od cvakačů po profesionály...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0