Autor Zpráva
Yuff.3
Profil
Dobrý deň,
viete mi poradiť vhodný wifi router, ktorý by mi pokryl celý dom + priestor na dvore. celková rozloha cca 30x30m?
Chcel by som to objednať z aliexpressu a moc sa v tom nevyznám. Budem veľmi vďačný za akékoľvek tipy..
Amunak
Profil
Asi nejde takhle úplně říct, co ti pokryje celý dům. Strašně záleží na konkrétní situaci - jak jsou tlusté zdi, co v nich je (železobeton nebo navlhlé zdi starého domu bývají problém). Záleží taky hodně na tom, kam ten wifi vysílač umístíš (ideální je pochopitelně někam doprostřed toho prostoru který chceš pokrýt).

Obecně platí, že když do toho investuješ trochu víc než jen za nejlevnější model, kvalita bude lepší. 15m na každou stranu od routeru by neměl být problém ani pro slabší zařízení, ale těžko říct - osobně bych prostě koupil jeden wifi vysílač a pokud by nestačil (záleží taky na tom, s jakou kvalitou signálu se spokojíš) koupil bych další.

Osobně mám velmi pozitivní zkušenost s produkty firmy TP-Link. Mají velmi dobrou kvalitu, fungijí (alespoň pro mě) bezproblémově a mají typicky nadstandartní možnosti konfigurace. Jejich cena je ovšem trochu vyšší.

Mám od nich gigabitové switche a tento wifi router: www.czc.cz/tp-link-tl-wr702n/105680/produkt a jsem s tím velmi spokojený, ikdyž pro pokrytívětšího prostoru bych asi sáhl po něčem větším, co má třeba i více než jednu anténu. Asi bych nekupoval nic pod pět stovek; s levnými zařízeními nemám moc dobrou zkušenost (konkrétně výrobce AirLive a tuším Tenda).
Joker
Profil
Yuff.3:
V tomhle článku je docela vysvětlené to pokrytí: www.zive.cz/clanky/wi-fi-jak-si-zajistit-velke-pokryti-rychlost-a-silny-signal/anteny-a-jejich-nastaveni-deformace-a-ztrata-signalu-mereni/sc-3-a-172347-ch-90933

Chcel by som to objednať z aliexpressu
Vyplatí se to? Dal jsem si WiFi routery na Alze, nejlevnější (Tenda N3) stojí 309 Kč, na Ali Express ten samý stojí $13, což je zhruba stejně, možná dokonce víc.
A nevím jak na Slovensku, ale tady u nás když k tomu připočtu ruskou ruletu s celníky*, moc se to nevyplatí.

Stát přišel na nový zdroj příjmů, kdy hlavně balíčky s elektronikou celníci zastaví na hranicích a Česká pošta vyinkasuje poplatek za celní deklaraci. Takže router z Číny se při troše smůly může ještě o 90 Kč prodražit.
LudekBrno
Profil
Yuff.3:
Objednávat něco takového z číny je hloupost, stejný výrobek tam po započtení DPH bude stát prakticky stejně, jako u nás. A kupovat nějaký noname je nesmysl taky, protože nebudeš vědět, co to vlastně je. S pokrytím komplet domu a dvoru bych moc nepočítal, to jedno zařízení zvládne při dodržení norem zvládne jen stěží. Šel bych cestou dvou (nebo i více) běžných cenově dostupných zařízení propojených kabelem a vysílajících se stejným SSID a heslem, jen na různých kanálech. Potom můžeš mít jednu síť, ale vysílající z více bodů pro dobré pokrytí. Klientské zařízení se ti potom přihlásí vždy k nejsilnějšímu přístupovému bodu a při ztrátě signálu samo přeskočí na jiný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0