Autor Zpráva
Matrox
Profil *
Ahoj, koupil jsem notebook s win 8.1 CZ Home. Problém je, že bych potřeboval systém přeinstalovat a nahodit na nový disk, ovšem nevím, jak...Recovery partition nevím jestli tam je, ale i kdyby tam byl tak mi asi nepomůže, protože chci přejít, prostě nainstalovat nový disk....Nebo se pletu? Seriové číslo Windows je prý uložené někde už v biosu, tak mě napadlo, že bych si stáhl a vypálil windows na dvd a postaru proste na notes nainstaloval znova a už na nový disk... Kde ale ten Windows stáhnout a nekrást? Nešlo by to někde na sitech Mrkvosoftu? Někde jsem četl, že to de cez Windows 7 stáhnout přímo u Microsoftu win8 ale je nutné znát ten Windows 8 serial, který je ale uložený v biosu notesu a já ho vlastně neznám :D Poraďte rádcové, jak z toho ven?
Fisir
Profil
Reaguji na Matroxe:
1.) Vytvoř si instalační médium pomocí průvodce.
2.) V průvoci vyber přesně stejnou edici Windows, jakou máš momentálně nainstalovanou (zjistíš klávesovou zkratkou Win + Pause).
3.) Vygeneruj ISO nebo instalační USB (to bude nějakou dobu trvat, musí se stáhnout obraz Windows).
4.) Vyměň disky.
5.) Nainstaluj Windows z vytvořeného média.

Hotovo, nemělo by být potřeba žádné sériové číslo. Pokud ho Windows i tak bude vyžadovat, zkontroluj, zda instaluješ opravdu tu samou verzi Windows (Core vs. Pro), jinak kontaktuj výrobce, ten by ti měl poskytnout příslušná recovery média (do té doby můžeš zapojit zpět původní disk).
Davex
Profil
Matrox:
Já tedy nevím, kde jsi co hledal a četl, ale vyhledávač mi jako první odkaz nabídl stránku s programem na stažení instalačního média a žádný kód to nechtělo.
Matrox
Profil *
To víte, že jsem hledal u strejdy G., jen pomocí takových klíčových slov, že jsem se nedostal tam, kam bylo třeba :D Díky chvopi :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0