Autor Zpráva
Pettittoo
Profil *
Ahoj, existuje způsob, jak zabránit tomu, aby vás váš provider internetu, mohl odposlouchávat? To znamená, aby nemohl zjistit, že přispíváte do nějakého fóra, co píšete do emailu, jaké stránky sledujete..? Jak to udělat?
Alphard
Profil
Nasazením https se bude šifrovat obsah komunikace. Provider bude znát cíle komunikace, ale už nezjistí, co do mailu píšete.
Jediná možnost, jak skrýt cílový server, je podle mě použití proxy. Celý požadavek včetně cílové adresy se zašifruje a pošle na (pro vás důvěryhodný) třetí server. Ten zprávu dešifruje, vyžádá si odpověď od cílového serveru, zašifruje ji a pošle ji zpátky.
Pettittoo
Profil *
Pro šifrování nejen obsahu mailu ale i cíle použít proxy? třeba prohlížeč tor?
Joker
Profil
Pettittoo:
U mailu jde ještě o to, jestli píšete přes webové rozhraní (pak záleží na prohlížeči), nebo přes nějakého klienta (např. Outlook).

V případě mailu by šlo příjemce ještě skrýt tak, že si zřídite jiný mail a nastavíte na něm přesměrování příchozí pošty z Vaší adresy tomu příjemci a pošty z adresy příjemce na Vaší adresu.
Což je v podstatě analogie toho, co dělá proxy server se síťovou komunikací.
LudekBrno
Profil
Pettittoo:
Nejjednodušší je asi použití TORu, ten veškerý obsah i cílové servery tvé komunikace skryje. Poskytovatel internetu pak zjistí maximálně to, že ses připojil k TORu a dál už nic.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0