Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravim, pokousim se znovu nainstalovat windows 7 64bit, bohuzel jedinou hlasku na cerne obrazovce dostavam nacteni z dvd selhalo a windows se zacne spouštět bezbym způsobem. Kde muze byt chyba. Mam original windowsy jen mechanika nacita nezvykle dlouho.

Setup bios:
Boot mode: legacy support
Boot priority: legacy furst
Usb Boot: disabled

Efi
Efi Dvd/CDrom

Boot device priority:
Sata hdd
Sata odd
Network boot: realtek pxe

Mam to zkusit nainstalovat přes usb? Dekuji
MartinP
Profil *
Načte se to DVD v jiném PC? Kdyžtak to zkus přes to USB.
sitole
Profil
robbie:
Doporučuji nainstalovat z USB, protože jde dnes o naprosto normální věc. Take vyzkoušej SD kartu.
Při instalaci doporučuju vypnout všee krom botovani z CD.
robbie
Profil *
Jeste asi blby dotaz. Kdyz budu instalovat z usb, je mozno stahnout windows napr. z nejakeho warez uloziste a pak zadat muj serial key dodany k original instal disku, co jsem zakoupil nebo mam vytvaret obraz disku iso?
A druha cast dotazu, je mozne nahrat windows na externi hdd,kde jsou nahrane i jine soubory a to pak propojit pres usb a instalovat takto nebo musí byt na instalačním usb pouze windowsy a nic vic?Dekuji
Keeehi
Profil
robbie:
je mozno stahnout windows napr. z nejakeho warez uloziste a pak zadat muj serial key dodany k original instal disku
Možné to je ale nedělal bych to. Stáhl bych si instalační přímo od Microsoftu. www.microsoft.com/en-us/software-recovery

musí byt na instalačním usb pouze windowsy a nic vic?
Může tam být i jiný bordel, ALE to médium musí být bootovatelné (speciálně označený souborový systém). Taky tam musí být vhodný souborový systém. Když jsem to dělal posledně, tak jsem musel použít starý fat32 protože s NTFS jsem měl problémy. Tedy za určitých podmínek to možné je, ale nedělal bych to. Ke vždy bezpečnější použít médium, které můžu celé smazat.
robbie
Profil *
Chtel jsem se jeste zeptat, cetl jsem , že záleží i na způsobu naformátování USB, naformátoval jsem na typ NTFS souborů.
JInak, jeste další dotaz, jaký program používáte na tvorbu bootovacího USB. Použil jsem Windows 7 usb/dvd download tool, ale píše mi to:
Unable to run bootsect to make USB device bootable.
Kde může být chyba? Obraz .iso sem vytvářel v Neru8, pro informaci.
sitole
Profil
robbie:
Ano přesně tento program jsem použil.. s žádným formátováním jsem si při insztalaci nehrál..
Jinak musíš mít zapnuté "Usb Boot"
robbie
Profil *
Tak bohužel začínám být bezradný,
usb boot jsem zapnul, nicméně windows 7 se z usb vůbec nenačtou a zustane černá obrazovka, čeka jsem 20 min a nic.
Někde na foru jsem se dočetl, že někdo měl se Lenovem podobný problem, ale jelikož měl jinou řadu, tak to nemohu řešit podle zde uvedeného příkladu. Problém byl udajně s Biosem
Jelikož se mi nenačte ani originál dvd z dvd mechaniky, tak nevím, co dále.
Nějaká rada. Děkuji
sitole
Profil
robbie:
Můžeš reinstalovat BIOS na novou verzi případně na starší, která 100% fungovala :)
Keeehi
Profil
1) bootuješ z USB?
2) jsi si opravdu jistý že bootuješ z toho správného USB? Hodnoty v BIOSu mohou být někdy dost matoucí.

sitole:
To bych raději nechal odborníkům. Drobná chybka a může si jít koupit novou základní desku. U notebooku spíš rovnou celý.
robbie
Profil *
Keeehi:
Jen reaguji, v Bios nastavení mám pouze jednu položku USB Boot a tu jsem nastavil na Enabled, nic jiného zde nevidím.
Ono se dá jeste nekde nastavit neco jiného? Děkuji
Keeehi
Profil
robbie:
Ano, třeba pořadí bootování.

V tvém případě chceš dostat USB jako první možnost.
robbie
Profil *
a co když muj Bios Setup vypadá takto, nechápu fakt..

[img= "20150804_122140.jpg"][/img]


Tak oprava, vypadá to nějak takto:

http://shockwave3.rajce.idnes.cz/Bios#20150804_120852.jpg

a ted se to změnilo na:

http://shockwave3.rajce.idnes.cz/Bios#20150804_122140.jpg

je možný, že se nastavení Biosu zmenilo virem?
Keeehi
Profil
robbie:
Tak oprava, vypadá to nějak takto:
Pořadí bootování ke v sekci boot device priority. Podle prvního obrázku tam máš nastaveno 1. Harddisk, 2. CDrom, 3. Síťová karta. USB nikde.

a ted se to změnilo na:
To vypadá spíš na bootování že sítě.

je možný, že se nastavení Biosu zmenilo virem?
Možné to je ale nemyslím si, že by to byl tento případ.


Ještě se dá vyvolávat dialog pro výběr zařízení pro boot aniž by se lezlo do nastavení BIOSu. Myslím, že je třeba na začátku mačkat F9, ale může se to lišit. Pak to většinou vypadá takto.
robbie
Profil *
Problem byl usb prenosnem disku. Treti kus se chytil:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0