Autor Zpráva
Heroes
Profil *
Dobrý den, pokud se notebookem, pomocí wifi, připojím k nějaké veřejné wifi síti, je možné můj notebook nějak identifikovat zpětně? Tím myslím, jestli se po připojením můj notebok přihlásí do této sítě nějakým unikátním identifikátorem, například síťové karty nebo něco podobného? Snad si rozumíme...nač se ptám.
Zechy
Profil
Například DHCP tabulka uchovává po dobu zapůjčení adresy, komu jakou IP přidělila - čili má tabulka seznam MAC adres s jejich přidělenou IP. A bývá tam uložený i název zařízení.

Jestli se to někde může i archivovat netuším... Ale když prý může například ISP zjistit, komu byla přidělena jaká adresa, i když ji už nemá, tak je to možné.
Joker
Profil
Heroes:
pokud se notebookem, pomocí wifi, připojím k nějaké veřejné wifi síti, je možné můj notebook nějak identifikovat zpětně?

Ano, možné to je.
edit: Samozřejmě ale záleží na nastavení té WiFi. Tzn. je možné udělat WiFi, která si bude to zařízení pamatovat, a je možné udělat WiFi, kde to zjistit nepůjde.
Heroes
Profil *
To Joker:
No a jak se jmenuje ten údaj, který může mé PC jednoznačně identifikovat? Jde to nějak ovlivnit?
Joker
Profil
MAC adresa. Ve Windows se to v nastaveních jmenuje ještě fyzická adresa a network address.
Ovlivnit se dá.
Na druhé straně to nemusí být vždycky dobrý nápad, třeba některé neveřejné WiFi na základě MAC adresy povolují přístup (tj. povolí přístup jen „známým“ adresám), takže po změně MAC adresy se pak počítač nepřipojí.

Další věc je název počítače. Ten se taky dá měnit, na druhé straně nemusí být úplně triviální ho měnit tak, aby nebylo patrné, které názvy patří stejnému počítači.

To je obvyklá identifikace, nicméně kdyby na tom provozovatel té WiFi měl skutečně zájem, může sledovat veškerý provoz v síti a pak se nabízí řada dalších možností, jak počítač identifikovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0