Autor Zpráva
Nuimi
Profil
Dobrý den, dostal jsem pc na opravu, ale jsem v tom teprve začátečník a nevím si už rady, po provedení potřebných úprav jsem chtěl udělat boot, ale zjistil jsem že tato verze windows nepodporuje boot, a tak jsem chtěl vlíst dovnitř, ale člověk který mi notebook dal zapoměl heslo, je nějaká možnost jak toto heslo zrušit, třeba v BIOSU
Petr_D
Profil
Nastavit bootování se dá v biosu. Pak je možné nabootovat z cd. nebo flash disku jiný op. systémem. V souborech Windows najít heslo a to smazat.
Nuimi
Profil
Petr_D:
no to právě nejde, bootovani jsem nastavil, ale pc se automaticky nejak prepne a preskoci jakekoli bootovani z jineho media (cd, flesh disk) a automaticky se nabootuje z disku, proto potrebuju poradit jak odstranim to heslo abych to nemusel prebootovavat kdyz to prebootovat nejde
Michales
Profil
Nuimi:
Jestli jde o heslo pro pristup do windows, tak v nouzovem rezimu.
Btw. nenapsal si o jaky windows jde.

Jako dalsi me zarazi, ze pokud jsi zacatecnik jak ti mohl nekdo sverit pc na opravu??
Joker
Profil
Nuimi:
Nerozumím tomu popisu, zejména tomu, co se myslí pod slovem „boot“.

dostal jsem pc na opravu, ale jsem v tom teprve začátečník
V tom případě si nejsem jistý, že je dobrý nápad se v tom hrabat.

zjistil jsem že tato verze windows nepodporuje boot
Boot podporuje každá verze Windows od 95 dál.

bootovani jsem nastavil, ale pc se automaticky nejak prepne a preskoci jakekoli bootovani z jineho media
V tom případě to je nastavené špatně.

proto potrebuju poradit jak odstranim to heslo abych to nemusel prebootovavat kdyz to prebootovat nejde
Tomuhle už vůbec nerozumím.

Ale pokusím se:
- Jestli to je heslo do Windows, znalost hesla do Windows nemá žádný vliv na možnost nabootovat z jiného média.

- Jestli je to heslo do BIOSu, to by mělo jít smazat resetováním BIOSu. Konkrétní postup viz manuál k počítači, případně základní desce. Většinou stačí vyndat záložní baterku, pár minut počkat a vrátit ji zpátky.

A samozřejmě upozorňuji, že resetování BIOSu, pokud nevíte, jak to pak správně nastavit, může způsobit, že počítač nebude správně fungovat.
Nuimi
Profil
Chápu, měl bych asi přivést na správnou míru tuto situaci.
1) Počítače opravuju už delší dobu, ale pouze v tom smysli že přeinstaluju starý windows, nainstaluju aplikace a nebo jej celej vyčistím, popříbadě namontuju nové součástky
2) jedná se o windows 8
3)jde o to že já se potřebuju dostat do windows, ale brání mi v tom heslo které majitel zapoměl a tak jsem myslel že bych přeinstaloval windows, ale pokaždé když na první pozici, v boot, nastavím flesh disk nebo cd, které připojím, tak nezačne z nich bootovat, ale klasicky naskočí na zamknutou obrazovku windows 8
4) moje otáska tudíž zní: Je nějaká možnost jak odstranit heslo do windows bez toho abych musel použít BOOT
Michales
Profil
Reset hesla win. 8
Joker
Profil
Nuimi:
Ad 3): Tak je buď špatně nastavený boot, nebo špatné to bootovací médium. Nebo jestli to je notebook, u některých se z jiného média bootuje nějakou zvláštní procedurou. Viz manuál.

4) moje otáska tudíž zní: Je nějaká možnost jak odstranit heslo do windows bez toho abych musel použít BOOT
Pokud to je Live účet, tam asi heslo půjde resetovat na jejich webu.

Pokud to je lokální účet, bez přístupu k účtu s admin právy pochopitelně heslo přímo z Windows resetovat nejde. To by ho tam přece nemuseli vůbec dávat.
Nuimi
Profil
Joker:
Jde o to že ten pán ma Alshaimra a zapoměl heslo i k účtu microsoft
Joker
Profil
Nuimi:
zapoměl heslo i k účtu microsoft
To by mělo být to stejné heslo (pokud má online účet).
MS účet nemám, ale jelikož skoro všude je nějaký způsob resetu hesla, předpokládám bude i tam.
nightfish
Profil
Joker:
Tak je buď špatně nastavený boot, nebo špatné to bootovací médium.
K tomu bych jen doplnil - pravděpodobně bude v BIOSu aktivovaný Secure Boot, který zamezí bootování z jiného média. Pokud by jeho vypnutí nepomohlo, ještě bych se podíval, jaký režim bootování je v BIOSu nastaven (obvyklé hodnoty: UEFI only, Legacy only, UEFI/Legacy - pro bootování z CD/flashky je nejjistější volbou UEFI/Legacy).
Nuimi
Profil
Joker:
ano reset jde, ale potřebujete k tomu kód který vám windows pošle na váš email který máte na windows účtu a jak jsem psal, to heslo nezná


nightfish:
vypnil jsem secure boot a nepomohlo to mohl by jsi mi upřesnit kde je ten zbytek protože já ho v tom biosu nemůžu najít (verse 2.15.1226 2012)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0