Autor Zpráva
LogrCZ
Profil
Dobrý den,
nedávno jsem dostal od známé starý notebook Acer Aspier 3003 WLMi a zjistil jsem při zapnutí to, že známé se podařilo smazat celý HDD,
nicméně aktivační klíč je na zadní straně notebooku.
Na stránce jsem si tedy stáhnul windows xp (žádný vyšší by ten notebook neutáhl) a vypálil jsem ho na disk.
Disk jsem měl tedy vypálen a vložil jsem ho do notebooku. Před bootem jsem narychlo vlezl do BIOSu a nastavil jsem CD/DVD rom na 1. místo.
Uložil jsem změny a restartoval jsem laptop. Vše v poho, až ke konci to hodilo hlášku "Operating System not found" (operační systém nenalezen).
Myslel jsem si tedy, že by byla chyba u Microsoftu a tak jsem zkusil Linux. Dopadlo to stejně.
Rozhodl jsem se, že si vyhledám co mám dělat atd..
Ke konci jsem ještě aspoň zkusil nainstalovat MS-DOS, aby jsem se mohl dostat nějak do PC.
Všechny tři operační systémy skončily s chybovým hlášením "Operating system not found".
Tak tu teď sedím s nefunkčím notebookem a píšu na tohle fórum.
PS. Ten notebook má Phoenix BIOS.
Sitole
Profil
LogrCZ:
A není možné, že se smazáním celého HDD se podařilo odstřelit disk? Případně dát veškerá botovací zařícení na naprostej konec seznamu a dopředu dát disky a veškeré možnosti interního botování.
LogrCZ
Profil
No, já to tam mám takhle:
1. CD ROM/DVD
2. Hard drives (HDD)
3. Floppy disk
--------------------------------
A přece i kdyby nefungoval HDD, tak by se mělo rozjet CDéčko...
A vypnul jsem si boot přes internet.
Joker
Profil
LogrCZ:
A je to CD správně vypálené, tj. bootovatelné?
LogrCZ
Profil
Ano, je. Kontroloval jsem to po vypálení na třetím PC. A všechno najelo. Jak Linux, tak XPéčko i MS-DOS.


By mě zajímalo spíš, jestli něco není s CD-ROMkou tak to zkusím vyměnit s jiným notebookem. Uvidíme...
LogrCZ
Profil
Tak bohužel, ale ani výměna CD-ROMky nezabrala. Jakoby ten BIOS nereagoval na CDéčko v CD-ROMce. )-:
Jsem dost naštvaný, tak čekám, zda mi někdo poradí.
Libje
Profil
LogrCZ:
S tím jsem se jednou setkal. omohlo flashnout novou verzi biosu. Pokud to ještě lze, tak zkus.
Anonymni
Profil *
Takto mi skoro zlobí každý notebook poslední dobou. S PC jsem takový problém ještě neměl.
Jan Rippl
Profil
Asi to bude chtít vypnout UEFI
Bubák
Profil
LogrCZ píše, že jde o „starý notebook Acer Aspier 3003 WLMi“, tipuji, že tam UEFI nebude.
Pokud je to reakce na Anonymniho, tak se mi to jeví jako pravděpodobná příčina.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0