Autor Zpráva
Lukáš66666
Profil
Čauvec, mám PC kde mám nainstalovaný Windows XP Pro. SP3. Ale potřeboval bych ho přeinstalovat, ale nemám instalační CD.
Někde jsem četl, že stačí stáhnout třeba i c.r.a.c.k.n.u.t.o.u verzi a poté přes registr systému si číslo změnit na to, které je na štítku, ale nejsem si uplně jistý zda potom bude instalace systému stále legální verzí.
Zkusil jsem totiž nekolik instalaček, ale ty mi moje seriové číslo neberou a tak jsem trochu googlil a prý to jde po instalaci vyřešit pomocí té změny v registru.
Enko
Profil
Takhle jednoduché to není. WIn XP SP3 se musí aktivovat přes internet/telefon. Doporučuji zakoupit OEM licenci, stojí pár stovek, ušetříš si tím hromady času.
Lukáš66666
Profil
Enko:
Jenže já licenci mám a problém je v tom že puvodní CD je tak poničené že už nejde použít, ale nechápu proč za tak starý systém bych měl znovu platit.
Zechy
Profil
Lukáš66666:
No nevím, jestli se za to nějak blázní, ale prý ani moc né, je to prý taková "šedá zóna", kdy pro osobní účel si to můžeš stáhnout, ale tohle se častěji skloňovalo ohledně filmů, seriálů, hudby, atd. a né v rámci SW.

Já si kdysi stáhnul čistou instalačku (žádná c*acklá verze), a použil na to při instalaci klíč, který jsem již měl. Naprosto bez problému, co se XP týkalo.
Lukáš66666
Profil
Zechy:
No mě to zajímá protože pc používám i na práci a nechci s tím mít problémy.
Dokonce existuje nějaká aplikace přímo od "mkrvosoftu", která tu změnu čísla po instalaci zařídí.
Zechy
Profil
Lukáš66666:
Já osobně bych řekl, že se nikdo nezblázní, když máš legálně pořízenou verzi, ale stáhneš si obraz z netu.
Lukáš66666
Profil
Zechy:
Myslíš? Ja nechci moc riskovat. Taky si myslím že když mám ten OS koupený mam licenční štítek, tak by to mělo být v pohodě, protože se to týká OS windows xp pro. jenže nebude z originálního nosiče a to mě žere.
Enko
Profil
Lukáš66666:
ˇuplně nerozumím co přesně potřebuješ. Takže máš sériové číslo, ale nemáš jen instalační médium?
Lukáš66666
Profil
Enko:
Přesně protože instalační medium je na odpis.
Enko
Profil
Zkus to třeba tady technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx#searchTerm=windows%20xp&ProductFamilyId=0&Languages=cs&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0
Btw, z licenčního pohledu je úplně jedno odkud to máš stažené.
Lukáš66666
Profil
Enko:
dík kouknu na to
Keeehi
Profil
Zechy:
ale tohle se častěji skloňovalo ohledně filmů, seriálů, hudby, atd. a né v rámci SW.
To je tím, že stahovat video a hudbu v ČR za určitých podmínek ještě není považováno za nelegální. Stahovat software je nelegální vždy.

Lukáš66666:
A víš že pro Windows XP skončila podpora a tak už nejsou vydávány bezpečnostní updaty (kromě určitých verzí).
Petr_D
Profil
Keeehi:
Dá se najít malý prográmek na přepis registrů a aktualizace běží dál. Mám to osobně vyzkoušené, funguje bez problémů.
Je to textový soubor s obsahem:
Windows Registry Editor Version 5.00
 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady] 
 "Installed"=dword:00000001
Str4wberry
Profil
Reakce na Lukáše66666:
No mě to zajímá protože pc používám i na práci a nechci s tím mít problémy.

Máte to PC připojené k internetu? Jestli ano, tak bych doporučoval přejít na nějaký systém, který je pravidelně updatovaný. Používat neaktualisovaný OS s ukončenou podporou je značné bezpečnostní risiko.
Martin2
Profil *
Petr_D:
Tímto trikem ale přesvědčíš WU, že provozuješ Windows Embedded, což není úplně totéž jako XP a v budoucnu to může přinášet značné problémy.

Windows XP bych úplně opustil. V případě, že by hardware nic novějšího nezvládl, tak je čas ho hodit se všemi poctami ze skály a na Aukru si pořídit za pár tisícovek něco násobně výkonnějšího.
Fisir
Profil
Reaguji na Petra_D:
Tvá úprava způsobí, že se klasická verze Windows XP bude tvářit jako Windows XP Embedded POSReady, která má dle plánu dostávat aktualizace ještě dalších pět let po skončení podpory klasické desktopové edice. Jenže ta Embedded verze se od klasické liší, takže její aktualizace aplikované na desktopovou edici mohou způsobit problémy. Navíc ta desktopová obsahuje komponenty navíc, které samozřejmě aktualizované nebudou, což může být zdrojem bezpečnostních děr. Tvůj postup nelze doporučit.

Reaguji na Lukáše66666:
Upgraduj na novější systém. Troufám si tvrdit, že pokud tvé PC s Windows XP zvládá aktivní práci, bude schopné rozběhnout i novější verze Windows. Dokud neupgraduješ, tvůj největší problém nebude to, že možná máš nelegální systém, ale to, že obrana tvého systému proti virům je děravá jak cedník. A antivirus to nezachrání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0